Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

    Добре с кабела за даване на ток ще пробвам.

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

      Разтвори в съд сода за хляб и вода натопи клемите за час и не се мъчи с други препарати лесно и мързеливо

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

        После ги намажи с технически вазелин или грес

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

          Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
          Добре с кабела за даване на ток ще пробвам.
          Що не каза че и преди си е бил така бре
          Пробвай, както колегата те насочи - с кабела за подаване на ток и сподели

          успех

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

            Нямаш минус или плюс т.е. някъде нямаш добър контакт. Изчегъркай клемите на акумолатора , особенно плюсовата и на захранващите кабели и ги смажи с техн. вазелин , ако нямаш такъв по добре грес от колкото хич. С тънко кабелче става само да подаваш плюс 12в. за клемата на стартовата бобина/шалтер/. За силовите вериги на стартер си трябва сериозна квадратура / дето казва колегата по горе кабел/ и мн. добър контакт/връзка/ , щото тока е мн. голям. Засядането на бендикса в маховика/зъбен венец/ се дължи на ръжди в зъбите от соления морски въздух. Имал съм 5 лодки всички със стационарни двигатели и често ми се е случвало. Имай впредвид , че ако стартера завърти както трябва и двигателя запали шансовете бендикса да не се върне и отцепи са нищожни , защото триенето между зъбите намаля. За всеки случаи смазвай зъбния венец от време на време с грес. И спокойно , късо в бобинаж и кабели нямаш. За всеки случай провери и за изтъняли връзки /намаляло сечение/ в стягането на клемите на силовите кабели от акумолатора. Проследи ги по пътя им до маса и стартер за да нямат някъде нараняване на изолацията и от солта и окиса медта да е изтъняла. При въртене там обикновенно загрява и дими , а въртенето и мощността на стартера в такъв момент хич го няма. Задръж малко повече включена веригата на стартера и някой да дълдисва по кабелите ......... Успех!
            Последно редактирано от traper2504; 12-11-17, 22:11. Причина: Допълнения
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
              А масата провери ли? Щото всичките тия неща на слаба маса говорят.
              Вече за не знам кой път ми помагаш колега и как ще ти се отблагодарявам.Точно масата се оказа проблема.Купих контактен спрей Wurt ,свалих кабела "-" ,изчегъртак всички кабелни обувки с шабър до блясък (бяха доста окислени).Проводника също,въпреки,че е калайдисан .Напръсках със спрея,сглобих всичко и запали.Солената вода не прощава на нищо...Живи и здрави да сте,че без вас не знам какво ще правя....

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

                Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                Вече за не знам кой път ми помагаш колега и как ще ти се отблагодарявам.Точно масата се оказа проблема.Купих контактен спрей Wurt ,свалих кабела "-" ,изчегъртак всички кабелни обувки с шабър до блясък (бяха доста окислени).Проводника също,въпреки,че е калайдисан .Напръсках със спрея,сглобих всичко и запали.Солената вода не прощава на нищо...Живи и здрави да сте,че без вас не знам какво ще правя....
                Радваме се да сме били полезни. Попътен вятър из морската шир!
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X