Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

    Здравейте.Каква може да е причината при опит за палене бензикса да зацепва към маховика,стартера да не се развърта и после бендикса да остава в зацепено положение (не се върща сам) ,а лампите на таблото да угасват (при светещи лампи по време на контакт).Смених 3-те бронзови втулки,четките,бобина,бендикс и съм го почистил основно и смазал с нова грес.Демонтиран от двигателя стартера работи перфектно,но като го монтирам отказва.На контакт лампите на таблото светват,но при опит за палене угасват.При смяната на въпросните части ми направи впечатление,че колектора е доста износен и има ръб където са триели четките.Това може ли да е причина за окъсяване и за въпросния проблем?Акумулатора е на 5 месеца, здрав (100Ач ).Пробвах и с друг акумулатор.Пробвах да подам ток за включване на стартера директно от акумулатора ,за да изключа проблем с ключа за палене без резултат.
    Последно редактирано от stypkata; 12-11-17, 15:46.

  • #2
    От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

    Здравей, незнам на кое казваш "бобина" , но предполагам че иде реч за шалтера или още наричан включвател. Ако е така, а дори и да не е така, причината да остава зацепен бендикса е, че няма какво да го върне обратно. Или пружината която е вътре в шалтера липсва или е счупена. Вероятно е и да се получава задиране на "котвата" на шалтера или цилндричната подвижна част която изтласква бендикса. И така да има съпротивление което пружината неможе да преодолее.
    ТОва при условие че наистина на 100% си елиминирал проблем с контактния ключ.

    Иде реч за тази джагаста. Конкретната е от лада, но сходството е голямо.



    Според мен бъркаш някъде, помисли внимателно кое как си разглобил и дали си го сглобил коректно

    Успех

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

      Няма къде да бъркам,защото преди моята намеса проблема беше същия.След смяната на всичко изброено от мен проблема остана непроменен.Ако се е появило нещо ново след моето разглобяване бих се усъмнил в моя грешка,но не се е .Пружините и на стария включвател и на новия бяха здрави.Cтартера работеше 1 г без проблем.Миналата седмица отказа и след разглобяване,смяна на всички части и сглобяване от мен проблема остана непроменен.Да точно включвателя имам предвид под "бобина" .То си е бобина де.Но като е демонтиран от двигателя бендикса си изхвърля и се прибира без проблем.Защо само когато е монтиран на двигателя не върти ?Ако е от включвателя нямаше ли стартера да се развърти дори да не връща обратно бендиксаПружините и на стария включвател и на новия бяха здрави
      Последно редактирано от stypkata; 12-11-17, 16:27.

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

        И аз мога и тате може ма козата си сака пръч (майстор)

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

          Нямам доверен майстор а съм парен от непознати майстори и не искам да го нося така с толкова нови части в сервиз.Не ме питай защо,че няма да ми стигне вечерта да изброявам.Ако се оправяше с майстор за 40-50лв бих си спестил доста цапане,рани,мъки,нерви и време.За съжаление практиката ме е научила ,че не става така.Утре ще пробвам с друг акумулатор.В него ми е последната надежда,защото вече идеите ми се изчерпаха.Taка и не разбрах защо стартера гаси таблото.Нещо окъсява,но кое...Възможно ли е колектора тъй като е доста износен да окъсява с четките?
          Последно редактирано от stypkata; 12-11-17, 16:26.

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

            Сложи мултицет на акумулатора като завърташ да видиш какво показва

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

              Ами аз си имам аналогов волтметър на таблото,но не съм се сетил да го погледна в момента в който гаснат лампите Но предполагам,че пада напрежението.Все пак тези лампи няма да угаснат ако имат 12V

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D


                Може клемата на контактния ключ да е за смяна.

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

                  Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                  Здравейте.Каква може да е причината при опит за палене бензикса да зацепва към маховика,стартера да не се развърта и после бендикса да остава в зацепено положение (не се върща сам) ,а лампите на таблото да угасват (при светещи лампи по време на контакт).............................Пробвах и с друг акумулатор.Пробвах да подам ток за включване на стартера директно от акумулатора ,за да изключа проблем с ключа за палене без резултат.
                  А масата провери ли? Щото всичките тия неща на слаба маса говорят.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

                    Като е монтиран стартера нали масата си я взима от корпуса на двигателя .Ако имаш предвид масата (клемата - на акумулатора) тя си е стегната.Имам свързан вентилатор,който се включва и работи,но стартера не.Ще се побъркам вече и все ми прави номера много навътре в морето,тъй като двигателя както споменах е монтиран в лодката ми.Днес запалих около 15 пъти без проблем,но след като отказа нямаше признак на живот и след 50 опита.Най-много да изхвърли бендикса и после трябва да го връщам ръчно (избутване с отвертка) .Дори го качих на струга,за да му изчистя колектора идеално със шкурка,след което изчегъртах каналчетата между медните пластини със шило:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171108_132021.jpg
Прегледи:1
Размер:390.2 КБ
ID:5772344
                    Убеден съм,че стартера е в перфектно здраве тъй като работи безотказно демонтиран от двигателя и като му подам захранване с кабели за даване на ток и окъсяване на клемата идваща от стартера.Монтиран умира каквото и да го правя.
                    Последно редактирано от stypkata; 12-11-17, 17:13.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

                      Купи един втора употреба не са кой знае колко скъпи щом те остави единия слагаш другия

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

                        Убих се да търся,но ги няма никъде.Стари двигатели са а и това 1.4D е бил рядък модел .Масовите VW са 1.6D и 1.9D,но техните стартери са по-дълги и не се събират при мен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

                          Пречи ли нещо да сложиш едната щипка на клемата а другата на корпус към ДВГ? Перката върти през два квадрата кабел та не е показател.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

                            Нищо не ми пречи .Ще пробвам утре .Днес вместо да подавам с едно кабелче в двата края с крокодилчета ток от клемата на шалтера от + на акумулатора можех със същото кабелче да пробвам да свържа - на акумулатора с корпуса на двигателя.Благодаря за съвета!Дано помогне.Току що четох във форума на VW за подобен проблем,решен с измиване на клемите на акумулатора с кореселин и пръскането им с контактен спрей,както и тези на алтернатора.
                            Последно редактирано от stypkata; 12-11-17, 17:55.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на стартер VW Polo 92г 2F 1,4D

                              Не кабелче а КАБЕЛ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X