Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

    Имам UPS Mustek PowerMust 1000 Online...
    Дразнещото при него е това, че вентилатора винаги работи... UPS-а няма да се товари с повече от 10%... Гледам на радиатора има и термодатчик - т.е. си има защити...
    Някой успявал ли е да го излъже този дзвер по някакъв начин, та да млъкне (или поне да се чува само като реши да загрява)...
    Проблемът е, че има датчик за въздушния поток - за първи път виждам такова техническо решение, и съответно - нямам и най-малка идея как да го заобиколя...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

  • #2
    От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

    Понеже не се чувствам подготвен да модвам потенциално пожароопасна техника, аз бих походил по друг начин:

    Старателно почистване и смяна на паста на радиаторите, дори да е нов.
    Ако е стар - смяна на вентилатор/ите, защото може да са заминали и да са шумни на минимални обороти. Впрочем за мустек може да са заминали и като нови.
    Търсене на silent режим в менюта или по rs232/usb
    И последно - Търсене на по-подходящо място за шумната гад.

    Коментар


    • #3
      От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

      Тихи UPS напоследък почти няма, във всеки случай откакто отпаднаха железните трансформатори от тях.

      Борбата за тих UPS е жестока. И не, не може да се укроти.

      Коментар


      • #4
        От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

        Може да е бил тих някога и сега да е сменил пола...

        Коментар


        • #5
          От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Понеже не се чувствам подготвен да модвам потенциално пожароопасна техника, аз бих походил по друг начин:

          Старателно почистване и смяна на паста на радиаторите, дори да е нов.
          Ако е стар - смяна на вентилатор/ите, защото може да са заминали и да са шумни на минимални обороти. Впрочем за мустек може да са заминали и като нови.
          Търсене на silent режим в менюта или по rs232/usb
          И последно - Търсене на по-подходящо място за шумната гад.
          За пожароопасната техника - неслучайно на радиатора има термодатчик - би трябвало да има и защита/ограничаване на тока за да си предпази крайното стъпало...
          А крайното стъпало би трябвало да е ограничено най-много до 80-90 градуса на радиатора - т.е. далеч от потенциална опасност...
          Няма silent mode по rs232 (то по принцип има и достатъчно малко софтуер за тази гад, макар, че бях изровил такъв за уиндоус и се оказа, че гадината е доста умна - дава де що параметри може да даде - честоти вход/изход, напрежения вход/изход/батерия, температура, натоварване, токове и т.н...
          Радиаторът е преоразмерен, голям, с термо датчик завит на самия него.... И е студен... Просто гадината има MAF сензор преди радиатора... За първи път виждам такова чудо(вище)
          Вентилатора е безпроблемен, просто върти на достатъчно високи обороти (да спадат малко след инициализацията, но пак се чува аеродинамичен шум)... Винаги си е вил така, ама на времето компютърът стоеше включен нощем да сваля от нета и го заглушаваше, а сега сървърът си е достатъчно тих за да няма проблем...
          Май само последния вариант ще е работим - търсене на подходящо място Или да го изолирам с вата да не се чува

          Ей го техническото чудо - MAF сензор на UPS
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MAF.jpg
Прегледи:1
Размер:1.05 МБ
ID:5772316
          Последно редактирано от slowtraveler; 12-11-17, 12:26.
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

            EATON /Powerware имат ABM режим. При тях вентилаторите работят 48-72 часа и после почиват няколко дни. Твоя Mustek такъв ли е? Пробвай го в standby ?
            Виж модела/типа вентилатор. Има ли възможност да се смени с по-тих ?

            Коментар


            • #7
              От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

              Това на което казвате MAF ,има ли нещо общо с картинката
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от plamenpe; 12-11-17, 14:54.

              Коментар


              • #8
                От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

                Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
                Това на което казвате MAF ,има ли нещо общо с картинката
                Прилича на това Пламене, като гледам пиновете
                А си е точно MAF - пробвах го при изключен вентилатор - като духаш върху платката алармата мълчи (сега очаквам препоръки да намеря някоя кака за целта )
                За съжаление не му направих снимка и отгоре за да съм 100% сигурен (то отгоре е по-труден достъпа, защото и на снимката се вижда прозрачния кожух, който насочва струята на засмукване към вентилатора от радиатора (кожуха е хванат с винтче на радиатора)...

                Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
                EATON /Powerware имат ABM режим. При тях вентилаторите работят 48-72 часа и после почиват няколко дни. Твоя Mustek такъв ли е? Пробвай го в standby ?
                Виж модела/типа вентилатор. Има ли възможност да се смени с по-тих ?
                В стендбай/байпас реве/пищи на всяка минута. Включи ли се в тока - прави power on test (батерия, вентилатор, правилност на включване на щепсъла - да и това проверява гадината) и веднага минава в байпас ако последното му състояние е ОФФ... Но остава да свети и да върти вентилатора... И да пищи на всяка минута...
                Вентилаторът му е стандартен 8см вентилатор... Духа сериозно. То от там му е и шума - няма никакви странични шумове с изключение на шум на 'вятър', но той е доста сериозен...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  ...
                  Вентилаторът му е стандартен 8см вентилатор......
                  Ако е на 12V, най-мързеливия начин за тишина е, да го пуснеш на 5V,
                  като съответно губиш всички умности по управлението му.
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

                    Така е, ама MAF сензора иска въздушен поток.... Ще пробвам де - да видя при какъв поток ще си мълчи алармата...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

                      То сега има няколко типа вентилатори от размер - различен шум /обороти/поток. С Потока - направи дифузор на конус за него !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

                        Е то нали има дифузор - това прозрачното Абе луда работа - за първи път виждам такова 'изчадие' - за да спестят един вентилатор с енкодер, му набутали сума ти електроника..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

                          Като ще слагаш вентилатор с по-малък дебит, за да изравниш потока през сензора, ти трябва конусен дифузор с тясната страна при сензора, за да се запази "течението " при него . Sunon примерно имат тихи вентилатори, като "тишината" се получава за сметка на по-ниски обороти и/или специален профил на лопатките. Естествено и потока въздух е по-слаб от "шумните".
                          Ако на сензора не му харесва избрания тих вентилатор, то тогава може би най-просто е да го "измамиш" малко с по-различен дифузор. Този тип дифузор би следвало да засили потока само пред сензора и да му осигури необходимия поток, за да си "мълчи".

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

                            Точно техните вентилатори гледах, и навярно утре ще взема един от тихичките с терморегулировка... Пък ще видим
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шумен вентилатор на UPS MUSTEK Powermust 1000 online

                              Поръчах един Арктик, малко по-нискооборотен (500-2000), със собствен терморегулатор и хидродинамични лагери.... Дано успеят да ми го доставят - ще видя какъв ще е резултата
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X