Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща от бетонни блокчета или тухла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Къща от бетонни блокчета или тухла

    Аз много неща не съм виждал, но законите на физиката все още на Земята никой не ги е отменил.
    И тухлите, и бетонните блокчета , и стиропорът са изолация, само дето за да изолират в еднаква степен трябва да са с различни размери.
    Ама това е мое мнение и не ангажирам никого с него.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #47
      От: Къща от бетонни блокчета или тухла

      Тя и буквата ламбда не ангажира никой да чете числото след нея.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #48
        От: Къща от бетонни блокчета или тухла

        От блокчета.Добро качество са 88ст броя.По бързо строителство и по евтино.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21297553_1693324064019166_1745618462_o.jpg
Прегледи:1
Размер:239.3 КБ
ID:5772576Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21362946_1696147570403482_655960359_n.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5772577Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23660271_1765757473442491_1456634510_o.jpg
Прегледи:1
Размер:246.0 КБ
ID:5772578

        Коментар


        • #49
          От: Къща от бетонни блокчета или тухла

          Основния проблем на зидането на сграда с бетонови блокчета е високата им топлопроводност (ниска топлоизолация).
          Топлината не се отвежда само към фасадата и външната изолация не е панацея.
          Блокчетата предполагат по големи загуби в термомостове към основите и покривната плоча.
          И все пак ако сградата е конструирана както трябва и са избегнати всички термомостове блокчетата стават за това приложение.
          Проблема е че повечето сгради са с огромни термомостове

          Сградите без термомостове са единици.
          Там всеки детаил от конструкцията е мислен за това.
          1. Долепените до сградата обекти са различни конструкции с различна изолация и нямат бетонна връзка със сградата.
          2. липсват тераси и калкани или ако има такива са изолирани отвсякъде.
          3. Няма излизащи плочи от сградата
          4. Покривната плоча е изолирана вътрешно и външно.
          5. Дограмата е обърната с изолацията на сградата - т.е. е монтирана в отвори по големи от дограмата с двойната дебелина на изолацията.
          6. и.т.н.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #50
            От: Къща от бетонни блокчета или тухла

            Всичко това за прекъснатия термомост не е краен лукс отдавнана, но не съм виждал бетонна зидария. За сметка на непрекъснато обогатяване асортимента на разните тухли и др.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #51
              От: Къща от бетонни блокчета или тухла

              Я кажете нещо за кирпича, или да пускам отделна тема?

              Коментар


              • #52
                От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Я кажете нещо за кирпича, или да пускам отделна тема?
                По-скоро е за отделна тема, както и къщите от слама.
                Преди повече от петилетка доста изчетох по темата.
                Май няма такава, та отдавна се канех да пусна, но не съм формулирал добре заглавието.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #53
                  От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                  Абе и аз отдавна се питам защо още няма завод за керпич във българия ? Народа ще се избие да купува ! Само незнам цената как ще я имъдрят - кал и слама - където и да погледнеш в българия ! Хич няма и да се питаме тухла ли - бет.блокче ли да е !

                  Коментар


                  • #54
                    От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                    Може и плет.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #55
                      От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                      И един жокер от мен- щом къщата е на един етаж може да се иззида от двойни блокчета, тези които се чупят на половина за завършване на реда в зида. Те имат в средата още две вертикални ребра и са по устойчиви на натиск. Това във връзка с мнението на колега че бет.блокчета биле по - неустойчиви на натиск от тухлите.
                      До колкото си спомням колегата пуснал темата е от Шумен, моите блокчета ги купувах от производител някъде от него край, мисля че беше около Каспичан или Нови пазар. Качеството и цената бяха без конкуренция!
                      Поздрави.
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар


                      • #56
                        От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Основния проблем на зидането на сграда с бетонови блокчета е високата им топлопроводност (ниска топлоизолация).
                        Топлината не се отвежда само към фасадата и външната изолация не е панацея.
                        Блокчетата предполагат по големи загуби в термомостове към основите и покривната плоча.
                        И все пак ако сградата е конструирана както трябва и са избегнати всички термомостове блокчетата стават за това приложение.
                        Проблема е че повечето сгради са с огромни термомостове

                        Сградите без термомостове са единици.
                        Там всеки детаил от конструкцията е мислен за това.
                        1. Долепените до сградата обекти са различни конструкции с различна изолация и нямат бетонна връзка със сградата.
                        2. липсват тераси и калкани или ако има такива са изолирани отвсякъде.
                        3. Няма излизащи плочи от сградата
                        4. Покривната плоча е изолирана вътрешно и външно.
                        5. Дограмата е обърната с изолацията на сградата - т.е. е монтирана в отвори по големи от дограмата с двойната дебелина на изолацията.
                        6. и.т.н.
                        Друг важен параметър за един зид на сграда е паропропускливостта.
                        Зид от бетон има крайно лоша паропропускливост.
                        Всеки е виждал как мазилката съхне много бавно на бетонните шайби и доста по бързо на тухлените стени.
                        Зид от тухла поради добрата си паропропускливост отвежда и водните пари отделени от хората.

                        Спасението за зид от бетон е принудителна вентилация, но вече отиваме на друга ценова категория.
                        Спестяване от тухла към бетонно блокче е безмислено занятие.
                        По груби сметки се спестява под 1лв на квадратен метър сравнено с тухла четворка.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #57
                          От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                          Първоначално публикуван от didoko76 Преглед на мнение
                          От блокчета.Добро качество са 88ст броя.По бързо строителство и по евтино ...
                          88-те стотинки ли са най-доброто им качество? По-бързо строителство от кое? От един тухлен зид с голямоформатни керамични блокове? Малко се съмнявам. Още повече, че при последните не трябва да се занимаваш с вертикални фуги.
                          А икономията от материала дали после няма да замине във вид на термоизолация и топлинни загуби? Щото коефицициентът на топлопроводимост на керамичните тухли с кухини е 0,4, а вече и по-ниско. За бетонни тухли не можах да намеря данни, ама коефициентът на бетона, доколкото знам, е от 1.1 нагоре. Специалистите да кажат тази разлика в какви сантиметри термоизолация ще се изрази.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                            Това за паропропускливоста е нож с две остриета ! Особено като имаш външна изолация . Влагата стига до изолацията и не може да излезе-премине през нея.Оставайки там - м/у изолация и тухла това е = на мухъл и конденз по цялата стена . Много не съм склонен със сегашните материали за изолация да се прави от вън. Дайте ми дишаща изолация -паропропусклива .

                            Коментар


                            • #59
                              От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                              Каменна вата, мембрана от типа на Тивек и отгоре сайдинг. Стандартна система, използвана в дървените къщи. Там е критично важно всико да е "дишащо".
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                                Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
                                Това за паропропускливоста е нож с две остриета ! Особено като имаш външна изолация . Влагата стига до изолацията и не може да излезе-премине през нея.Оставайки там - м/у изолация и тухла това е = на мухъл и конденз по цялата стена . Много не съм склонен със сегашните материали за изолация да се прави от вън. Дайте ми дишаща изолация -паропропусклива .
                                Ми то вече почти няма недишащи/ непаропропускливи, цялостен пакет. Освен ако не си по някоя от саниращите програми. Мухъл става и от конденз.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X