Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къща от бетонни блокчета или тухла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Къща от бетонни блокчета или тухла

    Къща от бетонни блокчета ще бъде хладилник, а качеството у нас е олеле малеле.
    EPS или така наречения стириопор става единствено за опаковане на телевизори.

    Коментар


    • #17
      От: Къща от бетонни блокчета или тухла

      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
      ...а качеството у нас е олеле малеле...
      Виж няколко поста по-горе. Има и качествено. Е и цената не е като на правените в двора на село от новоизлюпен бизнесмен.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        От: Къща от бетонни блокчета или тухла

        Как изпита качеството? Или щом за 3 месеца не е паднал дувара всичко е ок?
        Я обясни тънкия момент, ще ми е интересно.

        Коментар


        • #19
          От: Къща от бетонни блокчета или тухла

          Първоначално публикуван от tatii Преглед на мнение
          ... Обикновена четворка или дългата на винербергер 380х250х238 ?
          По-добре Поротерм (Винербергер).
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            От: Къща от бетонни блокчета или тухла

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Виж няколко поста по-горе. Има и качествено. Е и цената не е като на правените в двора на село от новоизлюпен бизнесмен.
            Ограда от бетонни блокчета оставена неизмазана за 1-3 години почва да се руши.
            Спасението е импрегнация всяка година ама то къде му излиза края
            Наблюдения на различни по качество и цена блокчета от приятел със строително траснпортна фирма.
            В същото време тухли четворки оставени на земята вече 5-та година са като нови и не се трошат сами.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #21
              От: Къща от бетонни блокчета или тухла

              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
              Как изпита качеството? Или щом за 3 месеца не е паднал дувара всичко е ок?
              Я обясни тънкия момент, ще ми е интересно.
              Качеството е очеизвадно - калъпите са прави, консистенцията на сместа е много по-ситнозърнеста (горе споменах - слагат и речен пясък), не се ронят, еднакви са, с остри ръбове, и при почукване леко звънтят. Правят ги на място - при желание може и да видиш как се правят и какво забъркват.

              Ама моята ограда не е с такива тухли за съжаление - беше започната с друг модел тухли и трябваше да я продължа със стария вид, най-обикновени "класически". Направеното парче е на 7 години - нищо им няма. Дали и новите така - тепърва ще видим. С видимо по-лошо качество са.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                Както и предполагах. Видял си лъскавото и го мислиш за качествено. Да геометрията е един от признаците за качество, но има якост на натиск, водопопиваемост, мразоустойчивост. Все неща зависещи от количеството и качеството на вложения цимент. Това няма как да го определиш на око.
                Тротоарите са пълни с лъскави плочки... до първата зима.

                Коментар


                • #23
                  От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                  Аз живея във къща от блокчета, два етажа !
                  Зидария блокчета 20х20х40, железобетонна колонна носеща конструкция и плочи. Сам си я строих, сто пъти по лесно е от тухлите. И покрива сам си правих, щото майсторите искат да забогатеят от един обект.
                  Квадратурата е по 90 квадрата на етаж, външна изолация за сега 5 см стиропор, отопление със камина с водна риза и радиатори. Основната ми цел беше първо по евтина цена за квадратен метър зидария като материал , второ да постигна идеално гладки стени които не изискват мазилка. Изолацията от вън се лепи директно на грбен, става бетон.
                  А от вътре си налепих директно гипскартона със полиуретаново лепило и минах една лееека шпакловчица. После боя и всичко е гладичко и красиво.
                  Инсталацията върви под пода само осветлението е във гофрирани тръби във плочите. Подът е подобие на дюшеме- 60х60 гредички наковани във бетона със самонарезни винтове. На тях наковани бракувани кухненски плотове дебели 40мм и отгоре има ламинат. Подът е доволно топъл.
                  Така си я исках такава ми я изчерта конструктора във проекта. Ако я правех с тухли и последващи мазилки и прочеее щеше да ми излезе с 30 процента по скъпа!
                  Та така, желая ви успехи!!!
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • #24
                    От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                    Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                    ... Ако я правех с тухли и последващи мазилки ...
                    Какъв е проблемът да лепиш изолацията директно върху тухлен зид?!? При изпълнение с Поротерм си е доста равен.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17082016590.jpg
Прегледи:1
Размер:318.2 КБ
ID:5772444
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                      Никакъв. Е после ще се пита “що духа от контакта” ама нали е евтинко.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                        Ами да евтинко е. Това беше идеята, да е евтинко.
                        И не духа от контакта, нито от ключа за лампите.
                        Поздрави!
                        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                        Коментар


                        • #27
                          От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                          Сигурен съм

                          Коментар


                          • #28
                            От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                            Тротоарите са пълни с лъскави плочки... до първата зима.
                            Еми ето ти я:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ograda.jpg
Прегледи:1
Размер:388.3 КБ
ID:5772466

                            Това най-вляво с 4-те реда е на 7 години. Нещото, което пострада беше бетонното поясче отгоре, заради използването на неподходящ материал при забъркването (купчинката долу е от остатъци от него). На тухлите им няма абсолютно нищо за тия 7 години. Но и рядко се мокрят. Вътре също са пълни с бетон (4-те реда, другите не са).

                            И да се скапят няма да е велика драма. То голямата хамалогия беше в основата - 11 кубика бетон заминаха. Терена е страшно песъклив и иска дълбочина.

                            Много съм далече от мисълта че такова блокче по технологията, по която се прави тук (те заради технологията са евтини), би издържало на постоянно мокрене и замръзване. Сравнението с плочки и бордюри си мисля че не е много уместно - шапките на колоните и зидовете например си се правят по плочкаджийска технология. Не че и с тях не е зор да се намерят читави, но не е чак невъзможно. По шапките на колоните след въпросните 7 години също нямаше видими поражения. Но пак не са подложени на това, на което една тротоарна плоча или бордюр. Все ми се чини че и солта дава свойта дан.
                            Последно редактирано от sparkybg; 14-11-17, 20:05.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Какъв е проблемът да лепиш изолацията директно върху тухлен зид?!? При изпълнение с Поротерм си е доста равен.

                              [ATTACH=CONFIG]937156[/ATTACH]
                              Да я лепиш няма проблем, да я ковеш е зор. И точно за това повечето гръцки са проблем, въпреки идеалната геометрия, цена и изолация. 160мм дюбел все ще хване, може и с разни лепила, но крайната цена става друга.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: Къща от бетонни блокчета или тухла

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Еми ето ти я:


                                Това най-вляво с 4-те реда е на 7 години. Нещото, което пострада беше бетонното поясче отгоре, заради използването на неподходящ материал при забъркването (купчинката долу е от остатъци от него). На тухлите им няма абсолютно нищо за тия 7 години. Но и рядко се мокрят. Вътре също са пълни с бетон (4-те реда, другите не са).

                                И да се скапят няма да е велика драма. То голямата хамалогия беше в основата - 11 кубика бетон заминаха. Терена е страшно песъклив и иска дълбочина.

                                Много съм далече от мисълта че такова блокче по технологията, по която се прави тук (те заради технологията са евтини), би издържало на постоянно мокрене и замръзване. Сравнението с плочки и бордюри си мисля че не е много уместно - шапките на колоните и зидовете например си се правят по плочкаджийска технология. Не че и с тях не е зор да се намерят читави, но не е чак невъзможно. По шапките на колоните след въпросните 7 години също нямаше видими поражения. Но пак не са подложени на това, на което една тротоарна плоча или бордюр. Все ми се чини че и солта дава свойта дан.
                                Принципно солта е смърт за бетона, 99 земетресението в Истамбул масово се сринаха сгради строени с морски пясък. Обаче солта си е еднаква и за новите, и за старите. А при старите няма такива обрушвания, само на места са начупени от говеда паркиращи по тротоарите, но това е друга тема.
                                Производството е едно и също, материалите са едни и същи, няма как да се получи друг резултат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X