Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Относно Киа Соренто 1,2 и 3 генерация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Относно Киа Соренто 1,2 и 3 генерация

    Здравейте, насочил съм се да си взема Киа СОренто и доста четох по форума и гледам обяви. Чудя се дали да си взема от нашите мошеници по авто-къщите в София или да отида до Германия(имам го като вариант). Въпросът ми е следния: Гледам мотора 2.4 безин, и на някой обяви от 2006 излиза в техническите характеристика мотор -
    2.4 i 16V (139 Hp) с разход в града 14,8. При някой обяви отново от 2006г, излиза
    2.4 4WD (140 Hp) AT - 3та генерация с разход 11,4.
    Въпроса ми е до кога точно е бил този мотор с по-големия разход и от кога започва по-икономичния? Благодаря предварително!

  • #2
    От: Относно Киа Соренто 1,2 и 3 генерация

    Споко, няма чак такава разлика. Ако изобщо има.

    Коментар


    • #3
      От: Относно Киа Соренто 1,2 и 3 генерация

      Първоначално публикуван от Petko ALeksandrov Преглед на мнение
      ... насочил съм се да си взема Киа СОренто и доста четох по форума и гледам обяви. Чудя се дали да си взема от нашите мошеници ...

      Въпроса ми е до кога точно е бил този мотор с по-големия разход и от кога започва по-икономичния?
      Ако очакваш икономия от разхода на джип, ще останеш разочарован.
      Същото ще е и ако си мислиш, че немските сърби, немските албанци или немските турци и араби са по-алтруистични от нашите джамбази.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Относно Киа Соренто 1,2 и 3 генерация

        Благодаря за отговорите. Не търся икономичност, карам само извън София, но ако има някой по-икономичен двигател ще му се зарадвам
        Да, знам, че е така и за джамбазите, гледам в чужбина обяви от частни лица да са...но все си е късмет на каква кола ще попаднеш.

        Коментар


        • #5
          От: Относно Киа Соренто 1,2 и 3 генерация

          Ако ме интересуваше икономията - 2.5 170 коня, дизел. Ако ще е бензин, нека 3.5 / 3.3. Трябва да е произведена след декември 2005, и кутията да е 5степенен типтроник. Всички варианти на Соренто не са икономични по принцип.
          Поздрави!

          Коментар


          • #6
            От: Относно Киа Соренто 1,2 и 3 генерация

            3.5/3.3 е мотора за извънградско, като с газ ще ти е по-тънко от печка, + това ще имаш и достатъчно динамика .
            3.3 е по-новият (и по-добър вариант според мен), но там май под 10К няма.

            P.S. Сега видях, че си питал за малкият бензин.
            На дълго със 130-140 разхода с големите бензини ще ти е почти еднакъв, но пак плюса е по-добрата динамика.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X