Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?

    Момчета някой правел ли е цилиндър при Баджо
    и какво ви е мнението за качеството на електрохимичния слой който нанася на цилиндрите
    аз познавам няколко души които са правели цилиндри там и моторите им вървят но знам и няколко недоволни,ще се радвам да споделите повече мнения

    ************************************************** *********
    Темата се заключва поради зачестилите оплаквания от услугите на Баджо.

    Ако чете тук - моля нека погледне следните публикации:

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...221#post690221

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E1%E0%E4%E6%EE

    И даде коментарите си по тях. Бихме желали да чуем мнението му по въпроса, а именно:

    - Нормално ли е след 5 месеца да върне цилиндъра в такъв вид, и да вземе пари за услугата.

    - Единичен случай ли е това.

    - Смята ли да направи нещо по въпроса конкретно с този цилиндър.

    Дали може да му се разчита за в бъдеще ще решат клиентите.


    ************************************************** *********
    Последно редактирано от Goblin; 28-06-09, 05:54.


  • #2
    Ако имаш възможност си купи нов, ако не ...

    Коментар


    • #3
      бе имам ама нали евтиното все ни искушава
      а и има и доста положителни отзиви от тези ремонти
      има обаче и по негативни мнения
      сега видях една фирма в щатите че ги продава по 450 долара тия цилиндри
      отначало не можехме да открием оферта за под 530-40 долара
      сега дидо ДР от форума ще си идва за коледа и обеща да ми вземе
      за което съм му много благодарен
      и ще се черпим то е ясно
      те като му видяха снимката вече няколко фолк звезди изявиха желание лично да му връчат подарък за коледа
      ама той си има другарка в харманли та как ще се разберат с нея не знам

      то между другото стария цилиндър не е много зле но се опасявам че чак цял сезон още ще му дойде много а и искам да сложа нов и мотора да е в перфектно състояние
      приготвил съм му и бутало висеко
      сега и с тоз нов цилиндър мотора ще е като нов
      дори и да го продам на някого ще му се радва много дълго време

      Коментар


      • #4
        За възстановяване на покритието на цилиндъра ли става въпрос?
        Преди имах един РМ-250, на който от немай къде правихме чугунена риза с куп прозорци, ама вървя доста време така и нямаше ядове (поне с това)
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          Чувал съм много негативни мнения по въпроса, ама то за какво не сме чъвали негативни мнения? Евтиното в повечето случай излиза по скъпо, както сам знаеш. Аз не бих се занимавал с подобни неща и бих си сложил нови части за да ми е спокойно и да нямам проблеми, а не като почне сезона и да ти се счупи мотора...

          Коментар


          • #6
            Не казвам, че е по-добре от нов, но нямах избор....
            Карах така два сезона и така го продадох.
            Същото нещо съм го правил и на КЛР-600, ама там и оригиналната риза е чугунена, пък и няма прозорци. Ставаха и сегменти от ЗИЛ
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              На Митков цилиндъра може да кара още мноого дълго, ама той нещо се е притеснил щото на вертикалната преградка на изпускателните отвори на цилиндъра му има хоризонтална пукнатинка която едва се забелязва почти. Щял да се откърти никасила така ако се къртел никасил ....
              Щом можеш да вземеш нов много ясно че е по-добре от възстановяването на стария.
              В БГ много рядко може да чуеш нещо хубаво за някого. Такава ни е фабричната настройка. Пуста завист.
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #8
                Коооооооооооооооооолко върви един нов цилиндър за РМ-а на Митков ????????????????? Надявам се да не съм прочел добре, защото ако съм прочел......отказвам се от тези машини
                [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                [/FONT]________________________________________
                [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                [/CENTER]
                [/CENTER]

                Коментар


                • #9
                  Колкото си прочел толкова е приятел , скъпо е. Ако ти кажа, че едни готини наколенки са $550....какво ще кажеш, а
                  No bike - no fun!

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Different_Soul
                    Коооооооооооооооооолко върви един нов цилиндър за РМ-а на Митков ????????????????? Надявам се да не съм прочел добре, защото ако съм прочел......отказвам се от тези машини
                    Не се шашкай толко де
                    Митков има амбиции за добро класиране където участва. Също има и възможности.
                    Когато се наложи ремонт или смяна на цилиндъра по нашите земи, обикновено най-евтиното решение е да се направи желязна втулка (чугун или стомана). Излиза към 100 - 200 лева.
                    В щатите също правят ремонт на цилиндъра с втулка. Поне на доста места в нета съм виждал да се продават такива неща.
                    Мотора пак си върви добре с втулка. Предимствата на никасиловото покритие са че се износва около 5 пъти по-малко и цилиндъра е по-лек.
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • #11
                      и охлажда доста по добре
                      тези цилиндри в европа са по 1000-1200лв
                      във щатите са 270-за хонда до 500 за сузуки долара
                      цилиндъра ми може да кара още доста може би поне два сезона
                      и мотора ще върви
                      все пак обаче смятам да участвам с него в състезания
                      тъй че искам да съм сигурен че мотора е изправен
                      не ми се бута от фенера до карлово например
                      а и ако го продавам искам който го вземе да е доволен и друг пат като продавам мотор всички да знаят че не продавам дрънгели

                      засега нов мотор ще ми е трудно да взема тъй че поне да си взема нов цилиндър
                      иначе другите части на мотора са в перфектно състояние като сложа и нов цилиндър и мотора практически става като нов

                      Коментар


                      • #12
                        Тази година ако предлагаш същата оферта като тази на закриването Митков, има верорятност да се споразумеем !
                        Но, само ако я предлагаш де
                        [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
                        [/FONT]________________________________________
                        [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
                        [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
                        [/CENTER]
                        [/CENTER]

                        Коментар


                        • #13
                          ..мина доста време от как пуснах темата
                          но обещах да разуча нещата а за това трябва време
                          за покритието на цилиндри от баджо се оказа че и в други форуми има изписано тонове мастило
                          някои казваха че карали по над година и нямали проблем други че не било добро покритието ..като четох внимателно тези които казваха че са нямали проблем мви се стори че по логично се обосноваваха докато другите твърдяха че са получили повреда но според симптомите и начина по който е станало не мислех че са много убедителни
                          за това реших да проверя как стои точно работата
                          а и знаех със сигурност че баджо е много в час със сузукитата и исках направо той да ми почисти и монтира размонтира и клапите и да прегледа и главата и "о" пръстените и
                          че на мен не ми се занимаваше с тези неща
                          а той ги има и на склад
                          затова след като говорихме по телефона се разбрахме да му пратя цилиндъра и новото бутало и той да оправя всичко наред
                          всичко това се случи миналата година по е това време точно



                          новото бутало с гарнитурките




                          цилиндъра преди да го сваля


                          е така в кутията ги опаковах и ги пратих по куриер..така ми ги и върнаха..между другото доста бързо може би нямаше и 2 седмици и го получих тук е снимката в момента на получаването на отремонтираният цилиндър


                          клапите-почистени сглобени и разглобени за което към цената бе прибавено 10 тина лева .. а е не малка играчка и си иска опит тази работа




                          снимка отвътре на отремонтираният цилиндър
                          между другото о пръстените също ги бе сменил баджо че старите пяха попрегоряли гоето е нормално при 125 моделите които нямат гарнитура а са с о пръстени ..тези които са с гарнитура също се сменя при отваряне ..или поне така би трябвало да се прави -на някои е метална и издържа и повече отваряния

                          момент от монтирането на новото бутало


                          след монтиране на такива нови детайли задължително трябва да се пообогати и сместа за времето на разработване както и да се добави малко повече масло в бензина ..тези неща са важни и не се ли спазят ..после не търсете вината другаде
                          на снимката -вадя шибърът за да повдигна иглата и обогатя сместа-за разработването

                          след кратко разработване на място..15 тина минути
                          мотора вече съм го карал разбира се както се препоръчва в мануала докато изгори първият резервоар бензин -без да му давам газ до дупка или да я задържам продължително
                          първите ми впечатления след ремонта бяха че мотора смени коренно звука и вървенето спрямо преди-взе да звъни -с типичното за 2 т крос чист приятен звук а мощтността се повиши доста особенно в ниските обороти та и скоростите взеха да ми се струват къси -за това а и за да вдигна максималната скорост смених предавателните числа като дори и с вече по дългите скорости мотора си дърпаше добре

                          ..това което ви разказвам се случи 2006 та януари месец
                          до първото състезание съм го карал мотора ..по 60-100километра седмично може би




                          и то горе долу е в този стил..в никакъв случай не и много леко



                          след това вече знаете -първи кръг бе в стара загора





                          откриването на сезона в сопот


                          още 100 тина километра

                          хасково -над 100километра от двата дни
                          сопот -над 100километра
                          доста от тях в ето такива условия


                          след сопот знаех че моточасовете вече са ..мнооого и го усещах че трябва да го отворя и сменя поне сегмента но не се реших понеже знаех че в бухово трасето ще е супер екстремно а нямах време да го разработя до тогава и не посмях ..да не би да вземе да стяга на някой от буховските баири..това се оказа грешка защото мотора вече не вървеше както в началото и си плачеше за сегмент но..както и да е

                          бухово -над 150 километра от двата дни





                          към тези километри прибавете и карането помежду кръговете!
                          ..след бухово вече го отворих да го прегледам
                          и му смених и сегмента..имам снимки снимал съм го цилиндъра
                          -нямаше видими следи от износване по цилиндъра-стоеше си на рибена кост от хонинга
                          смених сегмента че идваше 300 те километра на бузлуджа емине и си
                          го затворих
                          -над 300км -бузлуджа емине



                          ..след тях иоще малко каране отново го отворих и този път смених и буталото и пак нов сегмент -след което дойде
                          узана
                          -над120км първия ден в жега над 40 градуса


                          2 рия ден пак яко каране в жегата

                          ..цилиндъра издържа всичко това -мотора работи перфектно няма следи от износване по цилиндъра
                          след това вече купиха мотора и не е много каран
                          на практика този сезон който изкара се равнява като моточасове на няколко сезона каране само събота или неделя
                          масла съм ползвал -не прекалено скъпи -дори повечето -полусинтетика на моторекс а не пълна синтетика
                          ..сместа обаче не съм допускал да се кара на бедна смес както и не съм държал до дупка продължително време а винаги го "припомпвам" и по надолнища избягвам да спирам на двигател ..което са си стандартни неща за каране на 2т според мен поне
                          -самият факт дори че издържа и бузлуджа емине състезанието -над 300километра яко каране вече мисля че не е малко
                          със каране на мотокрос писта ..за колко време се навъртат 300 километра
                          лично аз сега като осмислям нещата съм много доволен от ремонта при баджо излезе ми много по евтино от нов цилиндър а в същото време качеството е повече от задоволително
                          ..пробвахме и на една ямаха 4т баджо и направи цилиндъра ..собственника и малко след това пукна маркучи и я прегря кара я без вода докъто се усети бая -всъщтност е имало малко вода само в цилиндъра но радиаторите са били на сухо..50 сетина километра -въпреки това като я отворихме покритието бе
                          здраво
                          сега сме дали на димитър на КХ са цилиндъра при баджо ..ще следя нещата и ще ви осведомя -но засега след всичките тези тестове впечатленията са ми повече от добри. мисля че баджо върши добра работа и бих го препоръчал с чиста съвест .
                          мисля че български фирми като тази на баджо и на ники NHM -/карловските пиньони/ имат голям принос за развитието на мотоспорта в страната защото правят доста по достъпни неща които иначе сериозно товарят бюджета на всеки решил да се занимава с мотоспорт[/img]

                          Коментар


                          • #14
                            Браво, Митков!
                            Хубаво е написано и дори горе-долу се разбира всичко!
                            Точно така, добре е да се хвалят родните производители, които заслужават, защото виждате цените какви са, особено в НАШАТА Европа
                            Ендурото и сексът не са шега работа !
                            -------------
                            Животът се измерва с броят на издишванията !

                            http://sixdayscrazyjob.com
                            http://crazy-job.com

                            Коментар


                            • #15
                              Право думаш за никасила. Аз направих компромис и шлайфах старата втулка, като си поръчах по-голямо бутало със сегменти за чугун, понеже се събраха много разходи накуп. За следващия ремонт смятам да си поръчам нова никасилова втулка. Мотора ми няма тоя характерен чист звънтящ звук на 2Т крос. С мощността нямам проблеми, понеже аз и тази която имам не знам много много как да я употребявам, но предполагам че ще започне да работи доста по-чисто и равномерно.
                              DCRT®

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X