Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 3 - бутон "HEAT"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 3 - бутон "HEAT"

    Здравейте колеги. Неближава зимата и се запитах за една екстра която уж имам, но до сега не ми е правила впечатление, че функционира. Става въпрос за бутона HEAT който се намира от дясно под таблото. До колкото съм осведомен, това би трябвало да е някакъв подгрев на антифриза за да сгрява дигателя по-бързо в студените месеци. При мен обаче, освен, че лампичката светва когато е включен, друга разлика не забелязвам. Изниква въпроса дали въобще работи и, ако не, как мога да проверя за проблем. Интересувам се дали някой се е занимавал с тази "екстра", къде се намират подгревателите, възможно ли е да са изгорели, подменят ли се и т.н.? Благодаря на откликналите се Натиснете снимката за да я уголемите

Име:result.jpg
Прегледи:1
Размер:53.0 КБ
ID:6139176
    Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

  • #2
    От: Паджеро 3 - бутон "HEAT"

    Това най-много да ти подгрее течността за чистачките. За двигателя грее печка ( ако има де).
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро 3 - бутон "HEAT"

      Аз съм с PII - имам такъв бутон и е размразяване на предното стъкло /ивицата под чистачките/.
      Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
      Бахти, как се изказах...

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро 3 - бутон "HEAT"

        За ивицата под чистачките имам отделен бутон който е пред скоростния лост... Не е за това!
        Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро 3 - бутон "HEAT"

          На Нисан Навара/Патфайндър имаше пак някакъв такъв митичен бутон, който се чудеха за какво е. В последствие се оказа, че е режим, който спомага за по-бързото стопляне при работа на празен ход. Имам спомен, че там се увеличаваха оборотите.

          Иначе ТУК има разни интересни тези.

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро 3 - бутон "HEAT"

            На Тойота примерно също има такъв бутон - поне на версиите за нашия и подобни (по географска ширина, надявам се, не по покупателна способност) пазари и той просто увеличава оборотите на празен ход до около 1200-1300об/мин - т.е. нещо като "ръчна газ", или изкуствено леко форсиране на двигателя при работа на място (което иначе е забранено примерно в Германия, или Швейцария)...
            SUZUKI V-STROM 1000
            Jeep Cherokee 2.5CRD
            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
            о889 525 о74 - Владо

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро 3 - бутон "HEAT"

              СпОко хора. Няма конспирация. За челното стъкло само иде реч!

              п.п. И то през зимата. През другото време не се разбира от пръв ( или втори ) поглед.
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро 3 - бутон "HEAT"

                Такааааа, до колкото разбрах с моя руски.... това си е един електрически "калорифер" който се включва в режим на потока на въздуха "крака" или "крака и предно стъкло" когато температурата на вън е под 5 градуса и загрява допълнително въздуха който влиза в купето чрез вентилатора на парното. Казват още, че при рабоещо положение вдигал оборотите на двигателя с около 200-300 (на тихи). При мен се усеща, някаква промяна на оборотите, но със сигурност няма толкова :-). Този бутон го имало само на дизела 4М41 и то на топ оборудването. В общи линии и братушките гадаят, но прочетох някои постове които вдъхваха увереност. Ако някой наистина се е сблъсквал с това ще ми е интересно да чуя подробности, а предполагам ще е полезно и за следящите темата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:256c3ce137ee3a44af7c29fc4b23f3b1_500_1200_watermarked.jpg
Прегледи:1
Размер:170.5 КБ
ID:5772176
                Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро 3 - бутон "HEAT"

                  .... The heat switch under the steering wheel raises the engine revs a little on very cold days. Works a little like a choke on older cars. Nothing to do with the cab heating controls.
                  I think it only works if its below a certain temp outside.

                  Температурният превключвател под волана повишава оборотите на двигателя малко по-студени дни. Работи малко като "смукач" на по-старите автомобили.
                  Няма нищо общо с контролите за отопление на кабината.
                  Мисля, че работи само ако е под определена температура извън.
                  Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
                  Бахти, как се изказах...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Паджеро 3 - бутон "HEAT"

                    Ако е като калорифер трябва да харчи поне киловат за да стопли нещо. Т'ва на 12V е сериозен ток, към 80A. Силно ме съмнява да топли нещо на ток. Ако пък е - лесно ще го познаеш къде е по дебелите кабели .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Паджеро 3 - бутон "HEAT"

                      На Патрола работи при всякаква външна температура и студен двигател, вдига оборотите на двигателя когато е изключен от скорост. При натиснат съединител, пак изключва( както и на включена предавка). Удобството е за бързо достигане на работна температура когато двигателят е студен и се кара в градска среда, без да се държи като смукач или ръчна газ. При достигане на работна температура не знам дали само се изключва, не съм пробвал, изключвам го ръчно малко преди това.
                      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                      В. Иванов

                      Коментар


                      • #12
                        От: Паджеро 3 - бутон "HEAT"

                        На снимката която съм дал по-горе се вижда въпросната джаджа. Това поне излиза в мануалите. Намира се близо до турбината на парното и до филтъра за купето. Мисля да извадя жабката и да го замеря дали ще даде някакво съпротивление, че нещо ме съмнява, че работи. Моите обороти почти не мърдат при он/оф дори и фаровете не потрепват. Иначе за консумацията на ток не съм сигурен колко е, и колко би могла да бъде, но според мен е съизмерима с консумацията на подгревните свещи.
                        Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

                        Коментар


                        • #13
                          От: Паджеро 3 - бутон "HEAT"

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:heat switch.JPG
Прегледи:1
Размер:67.9 КБ
ID:5772243

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X