Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на ризи. Freelander 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на ризи. Freelander 1

    Здравейте,
    Колеги, бихте ли ми помогнали с информация относно подмяна на ризи за Freelander-a. Симптомите отново са за издухана гарнитура. Сега смятам да сменя и ризите, но не зная как се вадят и съответно слагат новите. Мотора е прословутия К-serie.

  • #2
    От: Смяна на ризи. Freelander 1

    Колега, ако мотора е тоя с металната гарнитура, и си взел някаква от триипеесе, не очаквай друг резултат.
    Към гарнитурата има и един фиксатор който се явява част от маслената магистрала, който всъщност се прецаква във времето, та и той трябва да се смени.

    P.S. Вместо ризите смени майстора.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на ризи. Freelander 1

      На малките кубатури има голямо недоразумение с гарнитурите. Даваните по каталог застъпват ризите с 1 мм само. Това 1.1 и 1.4. И при 1.8 е същото ,сигурно. Решенията са различни,гледам компетентни колеги се включват ,ако може да ни "светнат" за правилното решение...
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на ризи. Freelander 1

        Мотора е точно тоя с проблемната гарнитура. Сменена бе с ЕЛРИНГ , многослойна, както и болтовете са нови. По ръба на ризите се бяха появили язвички от работата на мотора с издухана гарнитура. След шлайф се изравниха с блока , но в ръководството не ги дават да са равни. Въпреки това затворих мотора, като очаквах отново да се прояви проблема. И ето го сега. Като сега смятам да сменя ризите както и рейла.
        Майсотра съм си аз , направи си сам.

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на ризи. Freelander 1

          Кажи сега какви са диаметрите на ризата и гарнитурата и защо по дяволите изравнихте ризите с блока?! А на кое казваш "рейл"?
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на ризи. Freelander 1

            Нямам представа какви са диаметрите. намирам ги тук - http://www.island-4x4.co.uk/piston-c...0l-p-4708.html
            Колкото до рейла, е рамката намира се под блока , на която са резбите за болтовете(шпилките) държащи целия двигател като сандвич. Аз не го смених а само болтовете.
            А изравняване се получи за да се махнат язвите по ръба на ризите , в следствие на дълговременна работа с издухана гарнитура.

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на ризи. Freelander 1

              Нормално е да не смениш "рейла" -няма какво да му се износи. Въпроса за шлайфането беше риторичен. И нов риторичен въпрос-новите ризи колко ще стърчат над блока? И защо не "измъкнеш" твоите и да шлайфаш блока колкото трябва? И защо "светилото" в началото на темата все пак не ни просветли? Все риторични въпроси...
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на ризи. Freelander 1

                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                ... И защо "светилото" в началото на темата все пак не ни просветли? Все риторични въпроси...
                Може и да са риторични, ама ше те светна. Щото не съм "майстор". Просто имам голям опит с почти 100% успеваемост при решаване на секви проблеми, включително и при автомобилите. Не държа да ми вярваш.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на ризи. Freelander 1

                  Когато го сваля блока , ще го нося при Чарли , да си кажат мнението.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на ризи. Freelander 1

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Може и да са риторични, ама ше те светна. Щото не съм "майстор". Просто имам голям опит с почти 100% успеваемост при решаване на секви проблеми, включително и при автомобилите. Не държа да ми вярваш.
                    Изхвърлянията с "три и пеесе" трябва да са подплатени с опит...а не със сладкодумие. И самохвалството никога не се е приемало добре...
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на ризи. Freelander 1

                      Достатъчно гарнитури съм продал (а и сменил по мои коли) на хора които постоянно искаха първо да изтЪнат с евтини при коли за продаване, ама не става. Преди малко повече от десетина години нямаше Ровер от Италия без духнала гарнитура. Гарнитурите за повечето, независимо от обема, бяха еднакви, и понеже предполагам, че и фрийлендърският мотор е подобен, за това попитах. Не знам как е при него, но при колите гарнитурата се сменява за норматив.
                      На колегата акъл не мога да му дам, защото не знам какви са му познанията и възможностите. Иначе, всичко се прави.
                      ... а за другото, секи сам да си преценя.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на ризи. Freelander 1

                        Благодаря за активността!
                        Ако е само за смяна на гарнитура , за един ден се оправям.
                        Сега само се чудя дали да прибягвам до смяна и на ризите, и как се извършва ако е нужно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на ризи. Freelander 1

                          Това е сериозен ремонт и е хубаво да се направи справка със сервизното ръководство. А там пише и как се вадят, и как се набиват и т.н.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X