Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Златен талон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Златен талон

    Какви привилегии дава златния талон на притежателите му?

  • #2
    От: Златен талон

    Аз има такъв,един приятел ми каза че спасявал от едно леко нарушение,т.е. не те глобяват ако те хванат да речем да караш без фарове.Не съм го ползвал,та само това знам

    Коментар


    • #3
      От: Златен талон

      Единствените привилегии са - при повечето от нарушенията не ти отнемат контролни точки първият път... Иначе пак си те глобяват и ти вземат талона, но след връчване на НП ти дават вече син талон..
      За мен е безсмислена 'привилегия' - щом си достигнал до златен талон, то дори и да ти отнемат контролни точки явно си съвестен водач, и след 2г пак ще са ти възстановени до пълният обем...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Златен талон

        Нищо не спасява. Глобяват си те като всички останали. (глобяван съм за фарове и за 10 км. скорост, въпреки златния талон)
        Говори се обаче, че ще намалее гражданската тая година за нас
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • #5
          От: Златен талон

          Еее, ами ако това с гражданската стане пак ще е нещо. Но иначе ми се струва наистина малко безмислено, освен личното удовлетворение, след 70-80 хил.км годишно пък може и повече да го имаш. Въпреки че, това от друга страна показва слабия контрол, който се налага, защото в повечето случаи се кара с леко превишена скорост пък да не те хванат нито веднъж. Полицая, който седи в столичния КАТ, там при бележките дето се теглят и разяснява на гражданите, какво да правят ми каза, че не ти били вземали точки за дребните нарушения само плащаш глобата. Талона го взимали само при нещо много серъозно. Това едва ли е така, но ние всички знаем единицата за тъпотия "цай", равняваща се на една неразбичена буковица, и нейното множествено число - полицай.

          Коментар


          • #6
            От: Златен талон

            Единствената официална "привилегия" е, че не взимат точки при първо леко нарушение. Това е при акт, де. Прибират талона - после връщат син.

            Коментар


            • #7
              От: Златен талон

              Да, не се взимат точки при първото нарушение, но паричната глоба си я има, а след първото нарушение трябва да бъде отнет.
              Обаче няма регламент (механизъм) за отнемането му. Така че напрактика, след изкарване на такъв талон "во веки веков" - без отнемане на точки и плащане само глоби.
              Което, кой знае какъв бонус изобщо не е. Нещо повече, прави ми впечатчение, че полицаите подхождат към носителите на червен талон, като към "неделни шофьори".
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #8
                От: Златен талон

                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                Да, не се взимат точки при първото нарушение, но паричната глоба си я има, а след първото нарушение трябва да бъде отнет.
                Обаче няма регламент (механизъм) за отнемането му. Така че напрактика, след изкарване на такъв талон "во веки веков" - без отнемане на точки и плащане само глоби.
                Което, кой знае какъв бонус изобщо не е. Нещо повече, прави ми впечатчение, че полицаите подхождат към носителите на червен талон, като към "неделни шофьори".
                Какво е червен талон?
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Златен талон

                  davc, в какъв смисъл няма механизъм да бъде отнет?!
                  Отнемали са ми го по същият начин както и синия талон - спират, пишат АУАН, задържат талона (пък бил той и златен)...
                  Получаваш НП заедно с новият талон (син)... Може да искаш пак да ти дадат златен, ама поглеждат компютъра - имаш нарушение/наказание, значи не могат да ти издадат талона на Водач на МПС без наказания...

                  А дали са ме гледали като 'неделен шофьор' - не знам.. По-скоро не, но и не е имало някакво преимущество при спиране...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Златен талон

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Какво е червен талон?
                    Ами това, на което му казват "златен" - той всъщност е червен (за разлика от нормалния син).

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    davc, в какъв смисъл няма механизъм да бъде отнет?!
                    Отнемали са ми го по същият начин както и синия талон - спират, пишат АУАН, задържат талона (пък бил той и златен)...
                    Получаваш НП заедно с новият талон (син)... Може да искаш пак да ти дадат златен, ама поглеждат компютъра - имаш нарушение/наказание, значи не могат да ти издадат талона на Водач на МПС без наказания...

                    А дали са ме гледали като 'неделен шофьор' - не знам.. По-скоро не, но и не е имало някакво преимущество при спиране...
                    Аз имам такъв талон от непълна година и още нямам нарушение след придобиването му, но жената е с такъв вече няколко години, като междувременно са и писали актове поне три пъти. Всеки път и връщат червения талон, физически един и същ, със перфорация от телбод (на която перфорация "органите" много държат, защото след премахването на талоните с дупки, дълго време им беше единствената индикация за предишни нарушения).
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Златен талон

                      Това за гражданската сега го чувам , че имало такава идея.Ако се случи ще е едно положително нещо в нашата държава. Да ви кажа как е във Финландия докато живях там. Когато си направиш гражданска за първи път , плащаш цялата сума без отстъпки. От там нататък , на втората година плащаш 90 % от цената й. И с всяка следващата година без нарушения с 5 % надолу. Като минимума до който можеш да достигнеш е 20% от гражданската. За мен лично е много добре измислено и коректно спрямо добросъвестните и внимателни шофьори.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Златен талон

                        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                        ...Аз имам такъв талон от непълна година и още нямам нарушение след придобиването му, но жената е с такъв вече няколко години, като междувременно са и писали актове поне три пъти. Всеки път и връщат червения талон, физически един и същ, със перфорация от телбод..
                        Имал съм златен талон, отнеман ми е по схемата, както споменах, и сега пак имам (след изтичане на нови 6г без нарушение)...
                        Така, че може да е и недоглеждане от страна на поУицая
                        Обаче сега гледам обновените наредби (промяна 2013-2014г) - май си прав - платиш ли си глобата в срок, би трябвало да ти върнат 'златния' талон... На времето не бе така...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Златен талон

                          Златният талон имаше смисъл, когато точки се отнемаха за абсолютно всичко, а глобите с фиш бяха под 10% от наказанията. С годините стана едно безумно затлачване и настъпи пълна анархия. Тя конкретно от КАТ...не, че някога си е тръгвала, но нещата станаха съвсем нетърпими. И се промени наредбата за точките. Сега се отнемат точки за съвсем малко и тежки нарушения. Работата по самото административно наказване се ускори в пъти, анархията в КАТ намаля до горе-долу поносима. Предполагам, че след време той изобщо ще отпадне, както и талоните по принцип. И да са имали някога смисъл, вече отдавна нямат.
                          За застраховките и бонусите...това много трудно ще заработи в БГ. Все повече хора си обжалват в съда наложените наказания, а с приемането на тази система ще го правят абсолютно всички. Срокът за разглеждане на делата в БГ в повечето случаи надвиашава значително срока на валидност на полицата. И ако в периода, в който обжалваш наложено наказание, трябва да сключиш нова полица, не е ясно как ще бъдеш третиран-като водач с нарушения или като водач без такива. Чакал съм решения по три години общо за двете инстанции.
                          Последно редактирано от santaclash; 08-11-17, 10:10.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Златен талон

                            Аз имам златен талон. Всъщност това ми е втория, защото наруших правилата и ми взеха стария ...

                            Общо взето 3-4 пъти ме е оттървавал от глоба за дребни нарушения. Просто полицаите, като видят златен талон имат малко по-добро отношение. Та два пъти са ме спирали за превишена скорост с 10-15 км/ч. Признавам си нарушението и им казвам да пишат каквото трябва. Те се поослушват дали няма да им бутна по някой лев. Но като видят, че не им давам, ме пускат по живо по здраво. И веднъж бях влезнал в насрещното на една еднопосочна улица в малък и непознат да мене град. Поговорихме си и пак ме пуснаха.

                            Също преди 6 години ме спряха да неправилно изпреварване. Казах им да пишат. Написаха ми акт, взеха ми талона. 5 месеца карах без талон, с акт. Акта трябваше да го заверявам всеки месец, докато ми излезне наказателното постановление. Най-накрая излезна, платих си го и ми дадоха син талон. Глобата ми беше 20 лв (а по закон трябваше да е 100-тина лева) и не ми отнеха точки. После минаха още 6 години без нарушение и си извадих нов златен талон.

                            А сега от лятото някъде имам и друго предимство. Зареждам с 10 ст. отстъпка на Газпром. Включително и на газта, което си е 10% от цената и. Но това до нова година
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Златен талон

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              ...
                              За застраховките и бонусите...това много трудно ще заработи в БГ. Все повече хора си обжалват в съда наложените наказания,....
                              Въпрос на желание... Щото застрахователя ти дава предложение, което ако искаш - ще приемеш... Ако не искаш - няма да го приемаш...
                              Той като ти 'набучи', че имаш нарушения - ти си жали колко искаш да ти отпадне нарушението, но застрахователя това едва ли ще го интересува...
                              И ако е обща база данни за нарушенията - всички застрахователи ще ти дадат аналогични цени... Пък ти ако искаш - карай без застраховка...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X