Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стрелка за температурата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стрелка за температурата

    Къде стои (на кое деление) стрелката ви за температурата?

  • #2
    От: Стрелка за температурата

    Под 90гр.,някъде 86-87гр.!

    Коментар


    • #3
      От: Стрелка за температурата

      Малко под средата,но не разчитай много на това.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: Стрелка за температурата

        Има много писано за тази стрелка - потърси.
        И най-важното - не разчитай на нейните показания.
        Панайот Бърдарски
        0887 60 77 22

        Коментар


        • #5
          От: Стрелка за температурата

          Преди да сменя датчика и при мен беше така. Стоеше една идея под средата и не мърдаше при никакви обстоятелства. Смених го, защото се счупи там където се закача кабелчето. С новия датчик започна да се променя. Ако има продължително спускане е малко над средата, при баир и в задръстване се качва до следващото деление. Най-странното е че се влияе от различни консуматори. Например леко трепва при натискяне на спирачката, при пускане на парното веднага се вдига малко нагоре. А като рабори климатика направо минава предпоследното деление. Но въпреки това смея да твърдя, че охладителната система си работи съвсем нормално, не губи никаква течност и няма никакви проблеми. Това си е така повече от година и над 15000 хил.километра. Чудя се дали да се опитвам да го оправям или да си стои така.

          Коментар


          • #6
            От: Стрелка за температурата

            Прегледай масите по колата първо
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Стрелка за температурата

              Първоначално публикуван от dilyan_n Преглед на мнение
              Чудя се дали да се опитвам да го оправям или да си стои така.
              При така описаната "работа" въпросната стрелка показва времето на Луната
              Аз бих се захванал сериозно с поправката на уреда...макар че и напълно изправен, пак не дава достоверна информация.
              Панайот Бърдарски
              0887 60 77 22

              Коментар


              • #8
                От: Стрелка за температурата

                Маси и кабел на датчика!Аз почнах профилактично с термостат ,купих и датчик ,но се оказа кабела.Изпечен ,външно здрав ,но вътрешно почти прекъснат и от там куебуиви показания ,отрязах го близо до основния сноп ,съединих с "авиационна" спайка ,покрих с термошлаух и сега стрелката е там където и е мястото ,+- един милиметър с показание основно 87-90 ,надолу до към 85.Фронтера 2.4 бензин.Пробвах и високотемпературен термостат от 92 до 107 градуса ,но при първо вдигане на температурата изхвърли антифриз ,след това влиза в нормален режим,смених го веднага.Важно!Редовно си правете промивка на охрадителна система, при минимално съмнение!Аз нямах индикации за проблем ,но при промивката излезнаха чудни неща,като утайки,а карам със добър антифриз и промивки през 3-4 зими!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Стрелка за температурата

                  Първоначално публикуван от dilyan_n Преглед на мнение
                  Преди да сменя датчика и при мен беше така. Стоеше една идея под средата и не мърдаше при никакви обстоятелства. Смених го, защото се счупи там където се закача кабелчето. С новия датчик започна да се променя. Ако има продължително спускане е малко над средата, при баир и в задръстване се качва до следващото деление. Най-странното е че се влияе от различни консуматори. Например леко трепва при натискяне на спирачката, при пускане на парното веднага се вдига малко нагоре. А като рабори климатика направо минава предпоследното деление. Но въпреки това смея да твърдя, че охладителната система си работи съвсем нормално, не губи никаква течност и няма никакви проблеми. Това си е така повече от година и над 15000 хил.километра. Чудя се дали да се опитвам да го оправям или да си стои така.
                  Не вярвай на това нещо,нищо не показва!
                  Има доста писано по темата,ама не ми се рови.

                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...207867&page=25

                  Има и още писано,след няколко страници.
                  Само,да ти се чете.
                  Последно редактирано от georgipetkov64; 08-11-17, 21:48.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Стрелка за температурата

                    Адаш трябва си и допълнителен термометър. Откакто го сложих моя и смених виското нямам никакви проблеми. Сега приготвям ел. перка вместо виско, като съм готов ще монтирам и ще пиша резултати. Мисля да сменя и тази на климатика с двойна или по-голяма. Посъбрах бая перки и като остане време ще експериментирам малко.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Стрелка за температурата

                      Някой май не чете,достатъчно.Ама и на мен не ми се пише,едно и също.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0668.jpg
Прегледи:2
Размер:121.3 КБ
ID:5772249
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0650.jpg
Прегледи:2
Размер:134.6 КБ
ID:5772248
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0661.jpg
Прегледи:2
Размер:156.1 КБ
ID:5772250
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X