Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антифриз за локално парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Антифриз за локално парно

    Дето е текло, пак ще тече. Важи и за автомобили, и за отоплителни инсталации. В общия случай то си тече и с вода ама не се забелязва толкова защото водата се изпарява, а новата не струва по 4лв/л. Е, някои уплътнения може и да се размекват от гликола ама то не е по негова вина.

    Корозията: има няколко фактора. Антифризът предпазва от корозия ако не е прекалено разреден и не е прекалено стар. За алуминия работата със синия си е на кантар, за да е сигурно си трябва червен. Като остарее и особено ако има достъп до кислород отнякъде и не се нагрява често над 60 градуса завъжда микроби и вкисва. Тогава ръждата тръгва с рогите напред и антифризът става като оригиналния на рено клио карано като такси на три смени 10 години.

    Впрочем етиленгликолът не е и чак толкова отровен. Смъртоносната доза за възрастен човек е има-няма 50г чист.

    И още нещо: и етиленгликолът, и пропиленгликолът са запалими и горят. Горят също и смесите им с вода, ако са достатъчно горещи и ако водата не е прекалено много.

    Коментар


    • #17
      От: Антифриз за локално парно

      И още нещо важно: пропиленгликола не надува кълчищата - слагат се тефлони и тефлонови конци само - това разбрано по трудния начин.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #18
        От: Антифриз за локално парно

        Здравейте, на същия хал съм със слънчев колектор за който купих етилен гликол. Това е купен от голям магазин до бул черни връх и по съвет от продавач. Фирмата , която трябва да го смени са казали, че това ще доведе до течове във системата. Системата е изпълнена със медни тръби и единствените уплътнения са снадките към колектора и бойлера. То вече два месеца чакам да дойдат и да го направят , но така е във град със две фирми, като едната не се бърка в нещата на другата.

        Коментар


        • #19
          От: Антифриз за локално парно

          С пропилен - гликол заредихме термопомпена инсталация ( външния кръг към сондажа) , която топли вода за битови нужди и топли офис преди 11 години и досега само се допълва . Досега няма течове , или каквито и да е други проблеми свързани с ръжда , или отлагания . Синия етилен -гликол ми създаде проблеми с отлагания подобни на грес в охладителна инсталация работеща на 13 градуса .

          Коментар


          • #20
            От: Антифриз за локално парно

            a_andreew Снадките смени или с клингеритови уплътнения или гумени но от маслоустойчива гума.Ако са О пръстени ще намериш такива.
            Тези инсталации винаги ги изпълнявам с месингови холендри без уплътнители и няма никакви проблеми.Накарай ги да ти ги сменят с такива,не са скъпи.
            " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

            Коментар


            • #21
              От: Антифриз за локално парно

              Ял съм го с антифриз за парното преди време. Направиха всичко, пробите с вода бяха ок и след сипването на антифриз, не знам какъв, но розов на цвят и уж за парни инсталации, се разтече неудържимо. Отточихме го, изгърмях с няколко стотин лева и вече 10 години съм с вода - ми нямам загуби, веднъж годишно вдигам налягането до 2 атмосфери и това е.

              Коментар


              • #22
                От: Антифриз за локално парно

                Първоначално публикуван от l.m Преглед на мнение
                Това в даташийта на продукта ли го прочете?
                За първи път го чувам, ако е истина ще съм доста изненадан.
                Аз съм чел, че предимството му е само че не е отровен. Основния минус - по-високата цена. За домашна инсталация, както са писали и колегите, пропилен гликол. Когато съм купувал винаги е бил по-евтин от антифриза. За концентрацията - около 20-25% разтвор концентрат/вода. Никога не е ми е правил реакция (описаните гняс, запушване и т.н.) даже и на системи с изцяло метални/стари инсталации. Течове обаче може да се получат ако системата не е нова а преди гликола е била с вода.
                Всъщност да, прочетох го когато ми доставиха соларната инсталация. Изрично си бяха написали хората и даваха сравнение. По спомен, защото беше преди 6 години антифриза при температури над 130 градуса губи качествата си, а пропилен гликола при температури над 180 градуса. Системата беше комплект и австрийците бяха изпратили пропилен гликол, а не антифриз. Преди 3 години имах авария на помпата в най- горещия ден и колекторите стигнаха до 160 градуса, въпреки покриване с платно.След пускане на помпата правих замерване и температурата на замръзване си беше пак -25 градуса, колкото и преди това. Пробвах я и във фризера, на -18 градуса си беше напълно течна, без никакви кристали.
                Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

                Коментар


                • #23
                  От: Антифриз за локално парно

                  Хах, научих нещо ново, благодаря.
                  Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Антифриз за локално парно

                    Нещо не си представям откъде да идва разликата. Пропиленгликолът даже кипи при малко по-ниска температура от етиленгликола. Със сигурност не се разлагат и доста над 200 градуса.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Антифриз за локално парно

                      Моето парно е с отворена система, няма от къде да дойдат тия високи темперетури.
                      Сега драмата е да намеря антифриз, защото четох тук една тема за антифриз менте.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • #26
                        От: Антифриз за локално парно

                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                        Моето парно е с отворена система, няма от къде да дойдат тия високи темперетури.
                        Сега драмата е да намеря антифриз, защото четох тук една тема за антифриз менте.

                        Всичко Българско и евтино, общо взето не става. Под евтино визирам цена на концентрат -60 градуса, обикновено от около 2.00 - 3.50лв за литър. Агресивен, до степен да разяде китайски алуминиев радиатор на 2 години и всички о-пръстени покрай него. Основен потребител на този антифриз, са шофьори с течащи на лейки коли, които доливат по един-два литра дневно. Такива които сутрин пълнят, вечер източват. Шофьори на горски камиони, на които един скъкан маркуч в гората означава 20литра антифриз на земята / а между другото на медните радиатори, евтин антифриз се държи отлично, самият радиатор придобива дори блясък от него, и сваля всички налепи/.

                        Хубав антифриз и сравнително евтин е руски, ама оригинален руски в непрозрачни бутилки, защото има и антифриз в прозрачни опаковки, на които само е лепнат етикет, че е уж руски. Цена за литър -40 варира от 3.50 до 4.00 лв литър. Концентрат -80 е вече 5.00 - 6.00лв и доближава цената и на много други такива.

                        След това отиваме на антифриз от "големите" марки - фебита, игат, хепо, равенол .....и какво ли още не, с цена около и над 6лв литър.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • #27
                          От: Антифриз за локално парно

                          Лошото в България е, че дори и скъпото не означава качествено, лакомията на търговеца определя цената.

                          Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #28
                            От: Антифриз за локално парно

                            В днешно време, когато всеки ползва интернет и цени се виждат за минута - две проверка, мита за "лакомите търговци" не върви кой знае колко, освен ако не продават супер екслузивна стока с 500-800% надценка.

                            Ама предполагам, че няма да отидеш в Балкан Стар, че да си гупиш Г12+++ антифриз за парното си.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #29
                              От: Антифриз за локално парно

                              Има една фирма от Кнежа - Антикороза. 2009-та година си купих от тях 54 литра (60кг) син антифриз концентрат -72 точно за локално парно. Не е имало проблеми с алуминиев радиатор, 2 вътрешни тела от климатик - също алуминиеви, вързани с водопроводни меки връзки с уплътнителни гумички - за удобство.
                              Единствените течове - капки - са били от слабо затягане на водопроводните елементи: тройници, колена, нипели и т.н.

                              Доста антифриз ми хартиса, та го ползвах до миналата година по колите си също без проблем. Сега пак ще си взема някакво количество за колите. Много прилични цени имат.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Антифриз за локално парно

                                Като се пусне циркулацоинната на макс трудно ще замръзне дори да е редък антифриза,концентрирания прави бели и то големи.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X