Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение относно обява Chevrolet Captiva 2.0VCDI*7МЕСТА*

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение относно обява Chevrolet Captiva 2.0VCDI*7МЕСТА*

    Привет на всички,
    привърженик съм на марката Volvo и карам модел S40 от 1998г. Четири години колата не ми е създавала абсолютно никакви проблеми, но семейството се увеличи с двама члена, а здраве и живот очакваме трети член следващата година и колицата ще стане тясна
    Тъй като повечето мнения относно Chevrolet Captiva са положителни, какво бихте ме посъветвали за тази обява:


    Междудругото ми направи впечатление, че тази обява е преглеждана много малко пъти, което ми е малко подозрително...
    Дали марката или самата автокъща не е наред ... ?

    Не искам да отварям нова тема относно автокъщите, но Волвото, което бях закупил преди четири години от Боми ауто се оказа много здраво и дори последните месеци когато го карам, изпитвам някакви необясними и налудничави угризения, че ще трябва след време да го сменям.

    Желая на всички приятна работна седмица и предварителни благодарности за отговорите!
    Последно редактирано от Паджеровод; 06-11-17, 12:51.

  • #2
    От: Мнение относно обява Chevrolet Captiva 2.0VCDI*7МЕСТА*

    Славата на Каптива, е "коприва". Каквото и да ти говорят, загледай други джипки. Хубава е да чисто нова,и ти да я караш.След това твърдо НЕ!
    Добре,че преди 3г ме послуша бащата, и си взе Рав 4 2006г, че се беше засилил за такова. На същите пари вървеше и копривата. С равката проблеми 0.

    Коментар


    • #3
      От: Мнение относно обява Chevrolet Captiva 2.0VCDI*7МЕСТА*

      Е да де ама човека иска 7 местна кола и РАВ-ката не се връзва никак защото не е по голяма от малко комби

      Най удобни за многочленни семейства са 7 местните ванове от рода на Шаран, Алхамбра, Галакси, Еспейс, Вояджър и т.н..
      При някои от тях има 4х4 вариант ако това се изисква от Вас.
      Там освен че събираш повечкото пътници има и адекватно място за багаж.
      Разните му СУВ-чета със 7 места когато ползваш последните 2 места в багажника остава място за 2 торби от Кау_ланд
      Ако зададете и бюджет на занятието ще получите по адекватни отговори.
      Поздрави.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Мнение относно обява Chevrolet Captiva 2.0VCDI*7МЕСТА*

        Тя, щото копривата е пълноразмерна 7 местан джипка. С евентуално, малко по-голям багажник от равката, и до там. За 5+ членно семейство, си трябва ван/баничарка.

        Коментар


        • #5
          От: Мнение относно обява Chevrolet Captiva 2.0VCDI*7МЕСТА*

          Къде видя положителни мнения за Коприва?!
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: Мнение относно обява Chevrolet Captiva 2.0VCDI*7МЕСТА*

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            ...
            Разните му СУВ-чета със 7 места когато ползваш последните 2 места в багажника остава място за 2 торби от Кау_ланд
            ...
            ... и тъщата м/у и под тях.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Мнение относно обява Chevrolet Captiva 2.0VCDI*7МЕСТА*

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Къде видя положителни мнения за Коприва?!
              Някъде бях мернал преди, в една от поредните теми за копривата. Двама човека я хвалеха. ОБАЧЕ, са ги изкарали чисто нови от магазина. Останалите мнения бяха от хора които са я закупили втора ръка.До един реваха като сарански мечки.

              Коментар


              • #8
                От: Мнение относно обява Chevrolet Captiva 2.0VCDI*7МЕСТА*

                Само общи приказки се изписаха за... копривата, никъде не видях за 7-8 годишен екземпляр -къде точно са и проблемите и защо трябва точно да се избягва. Точно пък каптивата, гледайки по ревютата предлага един от най-големите багажници в сегмента на 7 местните сув варианти...
                На кой багажника е по-голям, и 3-тия ред седалки са най-удобни -като големина и удобство?!?
                1. На новия екс-трейл на Нисан от 2014г???
                2. Второто и третото поколение на Мицубиши Аутландър ли???
                3. Киа Соренто(2010-2014г)?
                4. Хюндай санта фе(2006-2012г)?
                И на 4-те багажниците определено са осезаемо по-малки като литраж, и 3-тия ред седалки са предимно "авариини" за деца до 10г, единствено на каптивата седалките са максимално издърпани назад и по-възрастен и висок човек може да пътува комфортно. Карал съм такъв автомобил за една седмица, возил съм 7 човека и пределно съм наясно за какво иде реч!

                Може би от новите "паркетни джипове- Пежо 5008 и най вече Кодяка на Шкода(2065л -при спуснат 2-ри и 3-ти ред) се доближават най-близко до това което човека иска т.е. голям багажник/семеен автомобил/7 места, но последните 2 модела са току-що излезнали,3 -тото поколение на Соренто(4.80м) е много ново и скъпо, евентуално Хюндай ix55(7 местния вариант), за което има и тема тука, най-близко се доближава до това което човека търси(предимно по-големия багажник, и в по-малка степен малките седалки)... но цената му е двойно по-висока от на Каптивата т.е. каквото и да се джавка/плюе, то модела на GM, на практика си остава без конкуренция на базата ЦЕНА/ВЪЗМОЖНОСТИ, затова което може да предложи на едно семейство, естествено друфия вариант са вановете, но човека тук попита за каптива...

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение относно обява Chevrolet Captiva 2.0VCDI*7МЕСТА*

                  Ама и аз съм карал няколко коприви за по няколкостотин километра. И съм ги наемал заради багажника и задните седалки. Ама ми дреме какви и колко често са и ремонтите, газ до ламарината, под наем е...
                  Той човека може да си премери багажника, ти му кажи, като врътне едни 100 000 километра, колко време ще прекарва тая коприва по майсторите, и колко ще струва. Защото голям багажник на счупена кола е малко неизползваем. Виж, задните седалки по-могат да се ползват, стига да е пуст сервиза...
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение относно обява Chevrolet Captiva 2.0VCDI*7МЕСТА*

                    Благодаря ви много за отговорите и съветите!
                    Тъй като за жена ми е изключително "важно" колата да бъде черна и по възможност ...ЖИП затова въобще си отворих устата за Captiva'тa тъй като знам, че е със седем места и е по *нейния критерии
                    Повечето ми колеги и приятели ме посъветваха да се насоча естествено към нещо друго. Ако искам нещо надеждно като седем местен ван, то тогава да разгледам шаран или зафира. Аз естествено ще гледам да е нещо практично и да да събира повечко багаж от волвото. Тъй като и не разбирам от коли, а съм само консуматор, съм се насочил към возило 150кс/бензин. Може би Зафирата и Шаранът изпълват този критерии...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение относно обява Chevrolet Captiva 2.0VCDI*7МЕСТА*

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Ама и аз съм карал няколко коприви за по няколкостотин километра. И съм ги наемал заради багажника и задните седалки. Ама ми дреме какви и колко често са и ремонтите, газ до ламарината, под наем е...
                      Той човека може да си премери багажника, ти му кажи, като врътне едни 100 000 километра, колко време ще прекарва тая коприва по майсторите, и колко ще струва. Защото голям багажник на счупена кола е малко неизползваем. Виж, задните седалки по-могат да се ползват, стига да е пуст сервиза...
                      Какво да му кажа... нямам такъв автомобил личен, за да знам какви са му бележките. Който има такъв нека да каже, как стои въпроса с ремонтите, дали са скъпи, какво да се гледа при покупка.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение относно обява Chevrolet Captiva 2.0VCDI*7МЕСТА*

                        Щом си фен на волво... ХС90 е смислен 7-местен СУВ... Само гледай внимателно като го купуваш... /основно АСК дали е в ред/...
                        Иначе аз имам /и го продавам/ их55 - който също е много просторен 7-местен, стига да е в бюджета... Много съм доволен от машината, но ми се кара нещо новичко /поне 2015г/
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X