Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГНП Паджеро 1 2.5ТД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГНП Паджеро 1 2.5ТД

    Случая е следния,джипа си върви без проблем,не се кара за 10 дни и после пали но не се форсира.ГНП се занася на ремонт,смяна на каквото е нужно,стенд,слага се и само припалва и то не на всеки оборот а може би на 5 оборота веднъж.Понеже резервоара е пълен с татавици всякакви се побългари с една туба,но не знам дали няма ел помпа в резервоара?Всичко е зацепено на белези,отвих едната дюза и мокри,има нафта,съвети къде да търся проблема,благодаря предварително.

  • #2
    От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

    Закачи една ръчна помпичка преди ГНП. Ако заработи с нея-помпата пак на ремонт. Тоя филм го гледах на 2,8 мицубиши.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #3
      От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

      А цедката на входа?

      Коментар


      • #4
        От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

        Има такава помпичка,има ли нужда да се помпа с нея докато се върти?

        Коментар


        • #5
          От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

          Идеята е че вътре се прецаква помпения елемент. Онази ,където ме тормозеше ,работеше перфектно докато помпаш ,спреш ли ,гасне. А оригиналната помпичка едва ли работи,та и почва да смуче въздух през нея. То с цедката би трябвало да са започнали ,пък и на ремонт е ходила...
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар


          • #6
            От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

            Значи един помпаше на помпичката а аз въртях на стартер и почти запалва,какво следва?Ремонт на помпата или да търся друга?

            Коментар


            • #7
              От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

              Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
              ....Всичко е зацепено на белези ....
              A регулировка на ъгъла на впръскване?

              Коментар


              • #8
                От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                Викаш ,,дюзите мокрят,, а трябва да впръскват гориво във вид на мъгла /пара/. Така ли е???
                A регулировка на ъгъла на впръскване?
                Щом е сигурен , че всички белези съвпадат , но явно има грешка.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #9
                  От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                  Ами мокри,сега като се помпа на помпичката не знам дали ще е по силно,а и тръбичката на дюзата само я разхлабих.Пояснете каква е тази регулировка на ъгъла на запалване,това е първата ми среща с дизел и се уча.Белезите съвпадат,но долу на шайбата на к.вал има няколко положения спрямо резката на шайбата,пише Т I I 10 и мисля че само на Т и на 0 можеше да се зацепи,ако разпределителния вал е на белег.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                    Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
                    ........Пояснете каква е тази регулировка на ъгъла на запалване..........
                    Oсвен синхронизация на КВ, РВ и ГНП, трябва да направиш и регулировка на ъгъла на впръскване. Опитните майстори регулират ГНП на слух и очи, ти не знаеш нищо и затова почвай да четеш сервизното ръководство, където процедурата е описана.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                      Четох в една тема,че помпата се върти спрямо зъбното и колело,след като е зацепена на анг.ремък,това ли е тази центровка?

                      Коментар


                      • #12
                        От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                        Да.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                          А ГНП от паджеро 2 2.5тд ще стане ли на моето паджеро1 2.5тд?

                          Коментар


                          • #14
                            От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                            Завърти напред , назад помпата по време на въртене на стартера.По посока на въртенето даваш закъснение , а обратно на въртенето даваш предварение / аванс/. Не ми отговори във вид на мъгла/пара/ ли впръскват дюзите или течна нафта?Впръскването трябва да е , като мъгла на всеки работен такт.
                            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                              Ами не съм отвивал докрай,само разхлабих гайката на дюзата.Да отвия цялата тръбичка,нали?След консултация с човек имал няколко Паджерота,каза да бутна първо помпата посока към главата докрай и да пробвам.Но след като почти запалва само с ръчно помпане,явно елемента в помпата бил за смяна.От Паджеро 2 била същата по негови думи,марката на моята е Зексел.Ще опитам първо дали ще я запаля,последен опит с аванса и свалям и отивам да сравнявам и да търся.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X