Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГНП Паджеро 1 2.5ТД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

    Виж сега,ремъците ги прегледах няколко пъти и също така и след като запали пак за по сигурно,още в началото на темата го казах.

    Коментар


    • #32
      От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

      Това написа в началото:
      Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
      .....Белезите съвпадат,но долу на шайбата на к.вал има няколко положения спрямо резката на шайбата,пише Т I I 10 и мисля че само на Т и на 0 можеше да се зацепи,ако разпределителния вал е на белег.
      Тоест, мислиш нещо, като, че ли не си много сигурен и т.н.
      Пак си помисли, ако там си направил и най малката грешка и си завъртял ДВГ, си ударил клапаните и нямаш компресия! Ако се съмняваш, че си объркал синхронизацията премери компресията.
      Ако пък толкова си сигурен, че там всичко е ОК, дай ГНП и дюзите на стенд.

      Коментар


      • #33
        От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

        Човече, нещо не е така.Ти чувал ли си за детонаций при дизел ? Гориво-въздушната смес при дизелите може да варира в много широки граници, затова не може да се говори за детонаций.Послушай Андро, той знае за какво ти говори.

        Коментар


        • #34
          От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

          Нищо не пречи да замериш компресията , ако си объркал белезите и си сгънал клапани. Но чукане и притраквания могат да бъдат и от пикаене на дюзи. Все пак не съм там за да чуя самото тракане и дали работят всички цилиндри.
          Последно редактирано от traper2504; 10-11-17, 14:09.
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • #35
            От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД




            vankata91Ако ги удряха май май нямаше да пали хич.Плюс тва всичко е зацепено както на снимката,балансиращите валове и те са зацепени на белезите.Като на детонационно горене се чува.
            А после най добре отивай при Андро.
            Последно редактирано от traper2504; 10-11-17, 14:20.
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #36
              От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

              Мисля,че открих ключа от бараката.Брат ми е свалял едната дюза и я разцентровал,тъпото е че чак сега разбрах.

              Коментар


              • #37
                От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
                Мисля,че открих ключа от бараката.Брат ми е свалял едната дюза и я разцентровал,тъпото е че чак сега разбрах.
                Taka e тук колега , някой приказваме глупости и трябва да мълчим. Поздрави и Успех!
                Последно редактирано от traper2504; 10-11-17, 15:58.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #38
                  От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  Не знам колко клипа си изгледал, но със сигурност са в пъти по-малко от дюзите които са ми минали през ръцете, които щом са свалени задължително минават през помпаджия/дизелджия/или както ти е кеф, и така вече почти 30 години.


                  Малко по-нагоре ти казах как да си спестиш проблеми, а даже може и да ти се върже по-евтино.
                  Ако не приемаш съвета ми, Трапера да изгледа тубата и да ти каже какво да правиш.
                  Е.............????? Не гледам Тубата , а мисля , че все пак знам какво знам и говоря , а Тубата и нета са за такива , като тебе падащи си по статистиките. Гледам всички теми и неволите ти и ми става ясно до къде се простират знанията ти , Ноо мир да има , не казвам , че съм безгрешен. Бъди здрав!
                  Последно редактирано от traper2504; 10-11-17, 15:21.
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #39
                    От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                    Колеги,свалих капака на клапаните и се оказа,че 3 от 5те пети на разпределителния вал са спукани.Лошото е че ги няма нито нови нито втора употреба,поне аз не намерих след всички обяви за втора употреба.Иначе ги притегнах и го запалих-пали от раз и работи добре..

                    Коментар


                    • #40
                      От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                      Това говори за близка среща м/у клапани и бутала...
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #41
                        От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                        Според мен по скоро за някой селски хамалин с тръба 2 цола дето е стягал.Имаше един такъв,не признаваше динамометричния ключ и заводския ред на стягане на главата към цилиндровия блок.Вика стягам до скръцване с тръбата на кръст и това е

                        Коментар


                        • #42
                          От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                          Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
                          .....Лошото е че ги няма нито нови ...........
                          Нови вървят с главата .....

                          Коментар


                          • #43
                            От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                            В крайна сметка намерих употребявани.Има ли нужда да ги пасвам към лагерите?

                            Коментар


                            • #44
                              От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                              Казах ти по горе - капаците вървят заедно с главата! А вървят заедно с главата, защото се разтъргват заедно с главата, за да се постигне идеалното съосие на тунела, в който лагерува РВ.
                              Тоест, всеки капак е уникален и трябва да си голям късметлия три нови капака да паснат на твоята глава.
                              Начина (ако въобще има начин) е сваляне на главата и разтъргване на тунела с борщанга.

                              Коментар


                              • #45
                                От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                                Всичко се разстъргва , шлайфа и напасва заедно с главата ..............Андро всичко е упоменал.Същото е при биелите и петите им и петите на осн. лагери , всичко е райберовано заедно за постигане на най идеалното съосие и местата им не се разменят.
                                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X