Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен трактор 1-ви опит

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Самоделен трактор 1-ви опит

    Колега не го мисли диференцияла... От опит и статистика при над десет москвича в родата и компанията това е последното нещо дето се троши в москвича. А не е като да не са се влачили товари за цели влакови композиций с москвичи че и с ремъркета...
    0-

    Коментар


    • #17
      От: Самоделен трактор 1-ви опит

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      От личен опит малко голямо тракторче само дизелов двигател . Имаме Мургаш с двуцилиндров дизел на Руджерини което е два цилиндъра от Ахме . Това е машинката с която не бих се разделил никога .
      Точно така. Иначе аз препоръчвам HATZ - малък дизел и адски здрав, безотказен. Трябва да разровя да видя дали нямам нещо за подаряване ........
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • #18
        От: Самоделен трактор 1-ви опит

        Ако офертата е насочена към мен и на голяма почерпка съм навит

        Коментар


        • #19
          От: Самоделен трактор 1-ви опит

          Този "Бригс-стратън" мисля че е 6к.с. Имаме мотофреза с такъв двигател.
          0884 987 137
          В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

          Коментар


          • #20
            От: Самоделен трактор 1-ви опит

            99% е 3 коня и е водна помпа 2 цола.
            Между другото най-вероятно ще го продавам.
            И все повече си търся гума 1брой 6.5х16?

            Коментар


            • #21
              От: Самоделен трактор 1-ви опит

              За тази самоделка си търси малък дизелов двигател Бавнооборотен с голям въртящ момент , всичко друго е подигравка с труда ти .

              Коментар


              • #22
                От: Самоделен трактор 1-ви опит

                здр колега
                Не е проблем и с 6 коня двигател да върви ,но няма да ти хареса скоростта повече от 10 км/ч,
                не можеш да постигнеш огледай се поне за 15 коня.
                След двигателя ще трябва да намалиш оборотите с редуктор или с шайби.
                За скоростната кутия и направи фланец (преходник) да можеш да ползваш оригиналния съединител

                Коментар


                • #23
                  От: Самоделен трактор 1-ви опит

                  Като гледам тая снимка виждам че диферинциала е обърнат наопаки.Сложи го както трябва иначе много скоро ще даде фира.

                  0887284106-Митко
                  http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
                  http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

                  Коментар


                  • #24
                    От: Самоделен трактор 1-ви опит

                    Здрасти на всички.
                    Викам да драсна един ред да не се изгуби много назад темата
                    Истината е че до сега нямах никакво време за "техниката",но скоро ще трябва да се раздвижа сериозно.
                    Иначе си събирам вехтории за проекта,като най същественото е два галоша 8х16 рибена кост ,4х 16" джанти от дукато (имам приятел който ще ми ги разпробие на 5х114.3)-това всичко за отзад,за отпред ми подариха 5х13 рибена кост,мисля да ти монтирам на джанти от рено. И горе долу е това.

                    Относно забележката за задния диф- да така е,само че е завъртян целия мост на обратно. Идеята ми тук е да монтирам моста правилно, да го издърпам малко на зад и мъничко да го повдигна.

                    За момента се спъвам с малък проблем, че не мога да си намеря фланеца на скоростите за гуменото каре, с който се стяга и първичния вал...

                    И това е за сега от мен...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Самоделен трактор 1-ви опит

                      Колега, имаш две-три копчета и по тях си почнал да шиеш балтон. От крайния резултат евентуално можеш да бъдеш доволен единствено че си сътворил нещо сам, но едва ли ще ти върши работата която чакаш от него. Преди десетина-петнаесе години с един комшия на село минахме през такъв филм, разказвал съм някъде в подобните теми за трактор - самодел. Първоначално се тръгна от спрян от движение Москвич Алеко и остатъци от мотокар, постоянни промени, напасвания, проби-грешки и т.н. Получи се симпатична машина, два цилиндъра Акме, почти като Владимирец без кабина, която понастоящем се ползва за транспорт 2-3 пъти в годината. Аз участвах с някои материали, някоя изработка тук-таме и малко труд - голяма грешка - тия неща трябваше да ги вложим в прикачен инвентар и с една японска машина да си гледаме кефа. Гумите всъщност и колелата бяха най-малката грижа. Джантите с гуми за отзад бяха оригинал от някъв малък трактор /сигур нещо Зетор или ДТ/- ряза ги с ъглошлайф и заваря фланци за да станат на мотокарния мост... Джантите за отпред ги рязахме на струг и пак заварка на фланец, там е с гуми от Нива... Абе стана накрая ама толкова труд и ресурс, не си струва усилията, при положение че го има готово и вече са на всеки кръстопът, кажи-речи.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Самоделен трактор 1-ви опит

                        Готово японско вече почти си имам, трябва ми нещо не стандартно с перспектива да го развивам както най ще МИ върши работа, ааи да не забравяме за крастатА... И за балтона си почти прав, но да кажем че му имам задницата само...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Самоделен трактор 1-ви опит

                          Колега,в една скрападжийница в Разлог днеска видях тракторче - самоделка.Видя ми се комплектно и доста кадърно правено.Направих и две три снимки,но не мога да качвам тука.Ако искаш на имейл мога да ти ги пратя.Ако представлява интерес,мога да питам за какви пари ще го даде,имам си думата с главния скрападжия

                          Коментар


                          • #28
                            От: Самоделен трактор 1-ви опит

                            Имам двигател акме, иска само леглата на клапаните да се правят и един карборатор. Бавно оборотен мисля беше 15 кс. Слагат го на косачка бчс
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Самоделен трактор 1-ви опит

                              Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                              Колега,в една скрападжийница в Разлог днеска видях тракторче - самоделка.Видя ми се комплектно и доста кадърно правено.Направих и две три снимки,но не мога да качвам тука.Ако искаш на имейл мога да ти ги пратя.Ако представлява интерес,мога да питам за какви пари ще го даде,имам си думата с главния скрападжия
                              Колега да падам си мазохист, но за още една скраб няма да ида пак до другия край на бг.
                              Иначе мерси наистина за информацията

                              Коментар


                              • #30
                                От: Самоделен трактор 1-ви опит

                                Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
                                Колега да падам си мазохист, но за още една скраб няма да ида пак до другия край на бг.
                                Иначе мерси наистина за информацията
                                Чак пък на другият край,ей го де е Разлог.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X