Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем jeep grand cherokee 5.2 1997

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем jeep grand cherokee 5.2 1997

    Здравейте,проблема е от доста време:вчера паля джипа загряване направих си кръгче 1-2км всичко нормално. Днес паля и check engene p1297 и до там, като тръгна да карам не може да вдигне повече от 2к оборота и при пускане на газта и натискане на спирачка оборотите падат почти до 0 и в повечето случаи гасене.(сменени 3 пъти мап сензор 1 път тпс iac сменен и за вакум течове проверих с спрей друго не знам какво да правя) затова ви моля за предложения какво да правя. Благодаря.

  • #2
    От: Проблем jeep grand cherokee 5.2 1997

    диагностика..............
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Проблем jeep grand cherokee 5.2 1997

      Правих ми диагностика излиза тази грешка и до там. Имате в предвид да гледат сензорите в реално време или?

      Коментар


      • #4
        От: Проблем jeep grand cherokee 5.2 1997

        На диагностиката ми излизат p1297 и p1296 от време на време. Замервал съм мап сензора има си 5v от pcm, има и 12v земя.другата седмица ще мерим налягане на горивото, четох че развален регулатор на гориво може да предизвика тази грешка.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем jeep grand cherokee 5.2 1997

          Здравейте, миля че открих проблема.джипа е от Холандия с обокновенна газ монтирана там, като днес реших да я махна. Първо прозваних сигнала на мап сензора по схема от нета,сигналния кабел на мап не стига до буксите на компютъра.Разчоплих малко кабелите и видях къде са майстори ли холандците. Така пет шест кабела от пцм бяха прекъснати и запоявани на тях други кабели за газовата. Проследих сигналния кабел на мап и видях че стига до (Magnum advance increases PowerPoint on alternate fuel vehicles) одрязах кабела и си свързах както си е бил, запалих поработи 2-3мин. И грешките ги нямаше(малко играеха оборотите още но грешки не записа). После реших и одрязах всички кабели за газта и си ги свързах както са си били по цветове.махнах всички кабели за газовата от двигателния отсег (останаха два кабела само, като си мисля че единия е за копчето, а другия за газовата ботилка). И така следва проба, въртя клуча и не ще да запали.за днес толкова. и сега се чудя какво съм прекъснал че не ще да пали(уж си свързах кабелите към пцм както са си били, при бушоните също си свързах всичко както си е било). Някакви идеи, къде да търся утре?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем jeep grand cherokee 5.2 1997

            Първоначално публикуван от E.Karov Преглед на мнение
            обИкновеНа ..... оТрязах ..... отсеК .... бУтилка.....клЮча.....
            ....звънни
            Последно редактирано от дядо владо; 12-11-17, 17:07.
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X