Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся тенекеджия и майстор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся тенекеджия и майстор

    Здравейте. Имам Форд фиеста '91 GFJ 1.4
    Карах го и се надявах така още годинка,две докато събера за нещо друго,но съединителя му замина и го смених. В тоя ден реших,че с нов съединител не мога да я захвърля след време и по-добре да я стегна.

    Ето лист със това,което трябва да направя.

    Външно:
    1. Смяна на прагове.
    2. Смяна на задни вежди.
    3. Работа около резервоарната капачка.
    4. Изправяне на леко изкривени лява предна и задна врата.
    5. Китосване и шкурене.
    6. Пребоядисване

    Ходова част:
    1. Смяна на шарнири.
    2. Смяна на предни амортисьори.

    Едва ли ще намеря човек,които би могъл да я направи външно плюс ходовата част. Ако все пак има нека да пише.
    Разгледайте прикачените снимки. Пребоядисването съм го дал курсив,защото аз ще я грундирам и пръсна със матов шпрей цялата.
    Горе долу мога да кажа колко пари мога да дам и съответно дали Ви устройват.

    Външно -> 300 лева за работа, като ще дам задните вежди,праговете, частта около капачката. Трябва да се подготви като за преди боядисване.
    Ходова част -> Частите отново от мен монтаж вие кажете ,но предполагам не повече от 100 лева с реглаж.

    Предпочитам някой печен от форума да се разберем от колкото да ходя по сервизи,които са менте или поне хората са им такива.

    https://imgur.com/a/jzQmc

    Благодарности!

  • #2
    От: Търся тенекеджия и майстор

    Не искам да те отчайвам, но 4-часовото мълчание в темата би трябвало да ти говори нещо. Успех в начинанието!

    П.П. Не е зле да напишеш за кой ъгъл на галактиката става дума.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Търся тенекеджия и майстор

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Не искам да те отчайвам, но 4-часовото мълчание в темата би трябвало да ти говори нещо. Успех в начинанието!

      П.П. Не е зле да напишеш за кой ъгъл на галактиката става дума.
      e, то ако я пусне още няколко пъти, хептен няма да има отговори
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Търся тенекеджия и майстор

        Не ти трябва майстор а магьосник и резултата че бъде магически ............ Карай докато УМРЕ напълно и следващата ................. Друг е въпроса ако искаш да се хвалиш след години че имаш ретро аФтомобил ще трябва доста да зависиш бюджета и наистина сериозен майстор .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #5
          От: Търся тенекеджия и майстор

          Аз пък давам 2,74 за свирка.
          Ама няма. Все по 20 лева искат.

          Сериозно-колега, не се подмамвай с това, че съединителя е нов, та да не си хвърлил парите на вятъра.
          Освен съединителя-всичко друго е вече старо и амортизорано. И след месец-дв ще изпищиш за амортисьори(примерно), после за накладки, после нов радиатро, и дотогава вече и съединителя ще е стар. Давай колата за кой колкото даде, спести си парите за ремонта, добави още малко, и си вземи нео което да е в по-добро състояние от старата ти кола.

          П.П. Не, че аз в момента не робувам по същия начин на едни амортисьори на изгнилото ми съни, ама точно сега не ми е в приритетите да купувам кола.
          А как се точа на една алмера, ама...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Търся тенекеджия и майстор

            Колеги лесно е да захвърляте колите със замах. Парите които давам не са малко ако вас ви режат във сервизи на форд,митсубиши и т.н. Реално давам 50лв. на елемент като капчица боя няма да бъде пръсната... Това си е много добра цена не съм от левуново да предлагам нереални неща. Темата се отвори на два пъти,защото съм нов и не знаех,че темата не се поства веднага. Колата е всеизвестна със железен двигател (да не дърпам дявола за рогата) и харесвам колко харчи и че ми върши работа. Вие малко като мутрата дето на пепелника в колата пише : когато ме напълниш изхвърли мен,а не колата.

            Коментар


            • #7
              От: Търся тенекеджия и майстор

              Всеки инвестиран лев сега в тая кола, те лишава от ресурс, който да използваш за закупуването на по-качествена следваща. Просто е. Не прави тази грешка. Тази Фиеста е била с близка до нулевата остатъчна стойност, когато е дошла в БГ. В момента е с отрицателна такава. И в бъдеще, каквото и да правиш с нея, тази стойност ще се променя само негативно. Никога няма да нарасне и с един лев. Един от стълбовете на финансовото благосъстояние е способността да се избягват стратегически грешки в инвестирането на пари. На път си да направиш голяма грешка-със сигурност да загубиш едни пари.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Търся тенекеджия и майстор

                Ако колегата действително намери човек който за 100 лв.да оправи ходовата част заедно със стенда,и за 300 лв.да оправи външния вид то искам веднага тел.на този човек.

                В същия дух на темата,предлагам на автора 200 лв.да ми оправи само рейката на моя Форд,има един семеринг за смяна.Също съм сериозен.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Търся тенекеджия и майстор

                  Колега тенекиджията не е ли майстор ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся тенекеджия и майстор

                    Целта ми не е да и вдигам стойността. Няма да я продавам. Ще я карам още 5 години и ще отиде на вторични. Не искам да е грозна,а да има що-годе вид. Аз ако събирам пари и си взема опел астра 2001 мислите ли,че няма да наливам същите пари в нея? Даже повече щото предишния собственик само той знае какво и е причинил. Отделно частите са по-скъпи.

                    @Roninn
                    Явно не знаеш,че най-скъпото нещо е боята и боядисването,защото трови. И явно всички като сте правили елементи и са ви взимали по 100-110 лева на праг защото с боядисването е толкова да. Без боядисване се поинтересувайте колко е?
                    Оставам с чувството,че не сте обърнали внимание какво се иска.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся тенекеджия и майстор

                      Имам база, на колеги съм взимал символично.Не всичко е пари.Докарай Форд да го стегнем.За Американски автомобили за 2 седмици ми идват частите.
                      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся тенекеджия и майстор

                        А на колега пуснал темата.Материалите за боядисване са между 100 и 200лв според качеството.
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся тенекеджия и майстор

                          Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                          Имам база, на колеги съм взимал символично.Не всичко е пари.Докарай Форд да го стегнем.За Американски автомобили за 2 седмици ми идват частите.
                          Мога ли да ти докарам една гърбава зазка за изкърпване и боядисване?
                          Иска смяна на прагове, единия под, единия калник и вежди. Имам калника. Ще дам абсолютно голо купе.
                          Трябва да се свали старото покритие, отдолу пада на големи парчета.
                          Чакам оферта, сериозен съм.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся тенекеджия и майстор

                            Между другите ремонти права и такива без да давам определен срок, ако няма къде да се правят заварките е друг въпрос.
                            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся тенекеджия и майстор

                              много майстори има ,и за тия пари не е кауза пердута.Друг е вече въпроса дали си заслужава и ще изкара ли още тия 5 години.От кой край си,да препоръчаме майстор,то и да не е майстор пак бива,которката няма да заблести ,така че идеята е да се вкара в някакъв вид да се движи по пътищата,доколкото разбирам?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X