Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся тенекеджия и майстор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Търся тенекеджия и майстор

    Към колегата пуснал темата.
    Що не си го караш така?
    VITARA, SAMURAI
    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
    RENAULT ESPACE QUADRA
    ...и едно сивикче за града...

    Коментар


    • #32
      От: Търся тенекеджия и майстор

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      М'даааа, аз така се принудих да се разделя с "Ryakata Rated ® Пасатора" си - модел 1991 г.
      Никой не искаше да се занимава с него за елементарни поправки - неотварящ се ел. прозорец, неработеща задна чистачка, смяна на накладки и т.н., все неща от които аз обаче не разбирам. А всичко друго си му работеше, вкл. климатика.
      Онзи ден го видях бодро да си се движи, каран от човека, който го купи.
      В момента едни приятели правят основен ремонт на двигателя на такъв пасат като твоя само че е седан зелен металик . И той е на някакъв съдя изпълнител . Щом си плащаш и Запорожец да докараш няма да те върнат .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #33
        От: Търся тенекеджия и майстор

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        ... Щом си плащаш и Запорожец да докараш няма да те върнат .
        Е, ма Гагич явно е свикнАл да МУ плащат.

        "Цап парАта - шур бозата !" - народна поговорка.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #34
          От: Търся тенекеджия и майстор

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          ... Щом си плащаш и Запорожец да докараш няма да те върнат .
          Абе то така ама най-вероятно и работа няма да свършат. Иначе то е ясно - стара кола, има да се прозвънят моргите, да се помисли малко и тн.

          Коментар


          • #35
            От: Търся тенекеджия и майстор

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Щом си плащаш и Запорожец да докараш няма да те върнат .
            Плащам, ама не щат, бре? Викат "А-а-а-а-а, то това дето го искаш, ще струва повече от колата на Надин!"
            Викам: "Абе, няма проблеми, давайте правете го!" Те "Не, та не! Не си струва! Карай към Надин или я карай така докато се разпадне!" - същите съвети по-горе се дават на автора на темата.
            Бях заделил 2000 лв. за притягане на въпросния "Пасат", щото бях направил бакалската сметка, че каквато и да е кола ще ми излезне поне 3000 лв., а това си го знам, имам го от 12 години и т.н., даже го обявих това на (няма да ги споменавам, щото са от форума) няколко майстора, нооооо срещнах категорично неразбиране Не си струвало и туй то.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #36
              От: Търся тенекеджия и майстор

              Ето лист със това,което трябва да направя.

              Външно:
              1. Смяна на прагове.
              2. Смяна на задни вежди.
              3. Работа около резервоарната капачка.
              4. Изправяне на леко изкривени лява предна и задна врата.
              5. Китосване и шкурене.
              6. Пребоядисване

              Ходова част:
              1. Смяна на шарнири.
              2. Смяна на предни амортисьори.


              около 2к след запитване на знаещите и можещите на тези въпроси
              Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

              Коментар


              • #37
                От: Търся тенекеджия и майстор

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                e, то ако я пусне още няколко пъти, хептен няма да има отговори
                Няма кой да трие,за това е така!
                .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                Киа спортаж2000тди 98г
                Ауди А3 1.9ТДИ
                Каравана Аdria 390Q

                Коментар


                • #38
                  От: Търся тенекеджия и майстор

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Плащам, ама не щат, бре? Викат "А-а-а-а-а, то това дето го искаш, ще струва повече от колата на Надин!"
                  Викам: "Абе, няма проблеми, давайте правете го!" Те "Не, та не! Не си струва! Карай към Надин или я карай така докато се разпадне!" - същите съвети по-горе се дават на автора на темата.
                  Бях заделил 2000 лв. за притягане на въпросния "Пасат", щото бях направил бакалската сметка, че каквато и да е кола ще ми излезне поне 3000 лв., а това си го знам, имам го от 12 години и т.н., даже го обявих това на (няма да ги споменавам, щото са от форума) няколко майстора, нооооо срещнах категорично неразбиране Не си струвало и туй то.
                  Много си прав човек.. Майсторите така си тролят тука из форумите. Не им се занимава,защото частите са евтини всичко е евтино и няма как да изментят с повечко. Едно е да ти кажат,че са ти уредили съединител за бмв 2006г. много добър за 670лв на промоция,а той е 400 и да си лапнат 270лв. от нищото друго е фордче,голфче и т.н. където се знае,че съединителите вървят по 100тина лева.
                  Да не говорим колко ги боли в кръста когато кажа,че частите аз съм ги взел.. Това е самата истина. 900 лева ми излиза реално всичко с частите,но знам,че 500 от тях са за неща които съм си ги взел аз и им знам реалнта стойност.
                  За всички тролове тук само ще кажа,че намерих и майстор и тенекеджия, които се навиха за предложените цени,но не от този форум. Нека станат нещата и ще издам повече.
                  Форумите е да се търси решение,а тук освен да чувам "вземи най-скъпото, най-добро е" и "хвърли евтиното" друго не можеш да чуеш. Няма дори градивни критики,а тролене.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Търся тенекеджия и майстор

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    Плащам, ама не щат, бре? Викат "А-а-а-а-а, то това дето го искаш, ще струва повече от колата на Надин!"
                    Викам: "Абе, няма проблеми, давайте правете го!" Те "Не, та не! Не си струва! Карай към Надин или я карай така докато се разпадне!" - същите съвети по-горе се дават на автора на темата.
                    Бях заделил 2000 лв. за притягане на въпросния "Пасат", щото бях направил бакалската сметка, че каквато и да е кола ще ми излезне поне 3000 лв., а това си го знам, имам го от 12 години и т.н., даже го обявих това на (няма да ги споменавам, щото са от форума) няколко майстора, нооооо срещнах категорично неразбиране Не си струвало и туй то.
                    Тези които са около мен такива въпроси не задават . Караш си колата казват ти какво ще ти струва и ти я правят . Твоя Пасат е от лесните за работа . Пет години имах такъв служебен 2.0 115 кс автоматик . В момента правят основен ремонт на един такъв . Силно се надявах клиента да се откаже и да го взема аз ама не се отказва от колата . Същата работа и с един бус Пежо с мотор 2.4 Форд . От мотора има здрави само 3 бутала и евентуално главата . Казаха му на клиента че на първо четене отива на над 5 хилки за ремонт на мотора човека каза правете го и го правят .
                    Последно редактирано от sek.1; 09-11-17, 04:36.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Търся тенекеджия и майстор

                      Да щото тоя Пасат е много по здрав от новите коли и частите на новите за поддръжка са в пъти по скъпи

                      Коментар


                      • #41
                        От: Търся тенекеджия и майстор

                        Първоначално публикуван от Svetoslav92 Преглед на мнение
                        Много си прав човек.. Майсторите така си тролят тука из форумите. Не им се занимава,защото частите са евтини всичко е евтино и няма как да изментят с повечко. Едно е да ти кажат,че са ти уредили съединител за бмв 2006г. много добър за 670лв на промоция,а той е 400 и да си лапнат 270лв. от нищото друго е фордче,голфче и т.н. където се знае,че съединителите вървят по 100тина лева.
                        Да не говорим колко ги боли в кръста когато кажа,че частите аз съм ги взел.. Това е самата истина. 900 лева ми излиза реално всичко с частите,но знам,че 500 от тях са за неща които съм си ги взел аз и им знам реалнта стойност.
                        За всички тролове тук само ще кажа,че намерих и майстор и тенекеджия, които се навиха за предложените цени,но не от този форум. Нека станат нещата и ще издам повече.
                        Форумите е да се търси решение,а тук освен да чувам "вземи най-скъпото, най-добро е" и "хвърли евтиното" друго не можеш да чуеш. Няма дори градивни критики,а тролене.
                        С тия плювни няма да се прихванеш тук.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Търся тенекеджия и майстор

                          Слушах ония дни за някакъв фамозен бояджия на село, който не отказвал.
                          Предлагал боядисване "като за държавно" и "като за частно".
                          При първият вариант колата (Лада или Москвич) се мие с маркуча, съхне, плеска се кит тук там, грес на светлините, малко вестник по прозорците - и готово!
                          Като за частно включва по-старателно миене, шкурка на кита и залепване на вестника по прозорците.
                          Идва клиент от малцинството с Москвич. Иска цялостно боядисване.
                          - Колко пари?
                          - 100 лева.
                          - Еее, много са.
                          - Е колко даваш?
                          - Еми 20 лева бате.
                          - Дай 20-те лева, бегай на кафето и след един час тука и ще съм готов.
                          Взима бояджията пистолета и боядисва целия москвич със все стъклата и светлините.
                          - Батеее, ама що така?
                          - За 20 лева толкова.
                          И всички се радвали на клиента, който търкал джамове до вечерта.
                          ...
                          Каросерийните ремонти са скъпи неслучайно.
                          За 300 лева нищо освен много груб кърпеж, заварка на нов върху стар панел и цялата гама магии, няма да се получи. В резултат колата ще изкара 3 месеца, преди ръждата отново да избие. Още две години и ще има дупки. Демек 300 лева на вятъра.

                          Можеше да се пробва с кит, смесен с ориз 1:1 (китът е скъп, а оризът е евтин и действа ефикасно като пълнител). Пълнят се дупките с този композитен материал, малко шкурка 80 и се маже отгоре боя с четката. Също много ефикасно е сиво боди. Една кутия е 10 лева, пълним дупката, заглаждаме леко леко. Може и шкурка при желание. Боядисваме. И за 20-30 лева нямаме дупки за една зима. После пак.
                          Монтажната пяна е хигроскопична и е непригодна за автомобили, нас това не ни спира.
                          Понеже сме коварни злодеи, църкаме пяна, после кит с ориз или сиво боди и отгоре боя. Боя се купува черна или сива от железарията, както и четка. Под пяната може да натъпчем стар потник или гащи - за обем.
                          Друга хитра схема е ламарина и попнитове, ама те са скъпи и само баровците работят с тях. Един мой познат навремето откраднал кофа болтчета и си направил Запорожеца с поцинкована ламарина и болтчета. Ама това е за напреднали в авторепаратурата.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Търся тенекеджия и майстор

                            Първоначално публикуван от m_g Преглед на мнение
                            Слушах ония дни за някакъв фамозен бояджия на село, който не отказвал.
                            Предлагал боядисване "като за държавно" и "като за частно".
                            При първият вариант колата (Лада или Москвич) се мие с маркуча, съхне, плеска се кит тук там, грес на светлините, малко вестник по прозорците - и готово!
                            Като за частно включва по-старателно миене, шкурка на кита и залепване на вестника по прозорците.
                            Идва клиент от малцинството с Москвич. Иска цялостно боядисване.
                            - Колко пари?
                            - 100 лева.
                            - Еее, много са.
                            - Е колко даваш?
                            - Еми 20 лева бате.
                            - Дай 20-те лева, бегай на кафето и след един час тука и ще съм готов.
                            Взима бояджията пистолета и боядисва целия москвич със все стъклата и светлините.
                            - Батеее, ама що така?
                            - За 20 лева толкова.
                            И всички се радвали на клиента, който търкал джамове до вечерта.
                            ...
                            Каросерийните ремонти са скъпи неслучайно.
                            За 300 лева нищо освен много груб кърпеж, заварка на нов върху стар панел и цялата гама магии, няма да се получи. В резултат колата ще изкара 3 месеца, преди ръждата отново да избие. Още две години и ще има дупки. Демек 300 лева на вятъра.

                            Можеше да се пробва с кит, смесен с ориз 1:1 (китът е скъп, а оризът е евтин и действа ефикасно като пълнител). Пълнят се дупките с този композитен материал, малко шкурка 80 и се маже отгоре боя с четката. Също много ефикасно е сиво боди. Една кутия е 10 лева, пълним дупката, заглаждаме леко леко. Може и шкурка при желание. Боядисваме. И за 20-30 лева нямаме дупки за една зима. После пак.
                            Монтажната пяна е хигроскопична и е непригодна за автомобили, нас това не ни спира.
                            Понеже сме коварни злодеи, църкаме пяна, после кит с ориз или сиво боди и отгоре боя. Боя се купува черна или сива от железарията, както и четка. Под пяната може да натъпчем стар потник или гащи - за обем.
                            Друга хитра схема е ламарина и попнитове, ама те са скъпи и само баровците работят с тях. Един мой познат навремето откраднал кофа болтчета и си направил Запорожеца с поцинкована ламарина и болтчета. Ама това е за напреднали в авторепаратурата.
                            Кърти
                            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                            Коментар


                            • #44
                              От: Търся тенекеджия и майстор

                              На времето имахме в махалата * майстор * който пълнеше дупките в праговете с цимент .
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • #45
                                От: Търся тенекеджия и майстор

                                Аз пълних праговете преди около месец с полиуретанова пяна.
                                Вероятно защото не съм майстор.
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X