Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero 3.2 или 2.5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero 3.2 или 2.5

    Здравейте колеги,
    След 15тина години вярност към марката Suzuki (Vitara, GrandViara и Samurai), реших да сменя марката. Ориентирал съм се към Pajero, къса база, 2003 - 2005г. Май всички са дизели. Та, искам да ви попитам две неща. Първо, кой двигател е по-читав 2.5 или 3.2? Второ, ако някой може да сподели тези джипки как са като надеждност и какво им се разваля. Джипката ще се кара съботно/неделно за разходки сред природата, на почивка през лятото и зимата и до вилата. Т.е. около 5-6хил. км. годишно без екстремен офроуд. Ще съм благодарен за съвети
    Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

  • #2
    От: Pajero 3.2 или 2.5

    Прочети за 3.2 DI-D, има доста писано. За 2.5 не знам дали е същия като на П2, ако е той, доста е слаб. Лично мнение - търси бензин. Аз съм с уж невероятния 2.8 дизел - еми не ме кефи. Друг е въпроса, че си имам причини да взема дизела.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Pajero 3.2 или 2.5

      Мерси колега. И аз не съм фен на дизела, ама. Ще поровя из форума, та да съм по-подготвен.
      Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

      Коментар


      • #4
        От: Pajero 3.2 или 2.5

        Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
        Здравейте колеги,
        След 15тина години вярност към марката Suzuki (Vitara, GrandViara и Samurai), реших да сменя марката. Ориентирал съм се към Pajero, къса база, 2003 - 2005г. Май всички са дизели. Та, искам да ви попитам две неща. Първо, кой двигател е по-читав 2.5 или 3.2? Второ, ако някой може да сподели тези джипки как са като надеждност и какво им се разваля. Джипката ще се кара съботно/неделно за разходки сред природата, на почивка през лятото и зимата и до вилата. Т.е. около 5-6хил. км. годишно без екстремен офроуд. Ще съм благодарен за съвети
        ....ако е само за съботно-неделни разходки ,вземи си 2.5 отора, този мотор не е като на П2, малкко по мощен е, (101 или 116 коня) от 99 коня на П2,но е доста по безпроблемен, въпреки че пукат блокове откъм демферната шайба, т.е. отпред.....2.5 мотора не става за извънградско , па камо ли по магистрала, трудно държи 140 км./ч. и имка риск да прецакате мотора....3.2 е друга бира, но има голям проблем с ГНП-то и ремонта й е колкото останалата част на джипа.....последно слагах ГНП ,втора ръка ,купена от клиента за 2400 лв. .....Бензинови няма,с изкл. на моето ,но то си има друг собственик и е много дооволен.....

        Коментар


        • #5
          От: Pajero 3.2 или 2.5

          Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
          Здравейте колеги,
          След 15тина години вярност към марката Suzuki (Vitara, GrandViara и Samurai), реших да сменя марката. Ориентирал съм се към Pajero, къса база, 2003 - 2005г. Май всички са дизели. Та, искам да ви попитам две неща. Първо, кой двигател е по-читав 2.5 или 3.2? Второ, ако някой може да сподели тези джипки как са като надеждност и какво им се разваля. Джипката ще се кара съботно/неделно за разходки сред природата, на почивка през лятото и зимата и до вилата. Т.е. около 5-6хил. км. годишно без екстремен офроуд. Ще съм благодарен за съвети
          Моето мнение,при положение,че съм имал П2-2,5 и сега карам П3 (което ми е второ) ,категорично П3. И ако приемеш още един съвет-вземи си дълга база. Карал съм и двете,дългата база ми харесва повече и като возия (късото много,ама много тръска ) и като пространство за багаж. Вярно помпите на П3 правят проблеми,но заека се крие в покритието на резервоара. Късмет.

          Коментар


          • #6
            От: Pajero 3.2 или 2.5

            Защо имам спомени за една тема за задно окачване на П3, което беше доста сложно и скъпо за ремонт ...

            Аз лично бих предпочел късо Терано 2003-2004 г. със здравия 2,7 или с по-мощния 3,0 дизел. Дори и бензинови 2,4 излизат от време на време. Багажникът му е с една идея по-голям от на късо Паджеро, ако има значение.
            Има и къси бензинови Гранд Витари 1,6 или 2,0 пак до към 2005 г. Все пак малко или много познаваш марката.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: Pajero 3.2 или 2.5

              Леле, поуплашихте ме... С тези ремонти по дизеловия двг. По принцип не съм привърженик на дизела, въпреки че карам една баничарка 1.9 TDI на около 300х и съм доста доволен.
              Май наистина ще се върна към познатото, както ме посъветва колегата.
              Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X