Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво задвижване е Москвич 2140?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: С какво задвижване е Москвич 2140?

    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
    друг МАТОР И КУТИЯ и дрифтачка .
    И заден мост . На времето склададжията в сервиз Москвич ме бъзикаше че заради мен държи неприкосновен запас на части няколко скоростни кутии десетина деферинциала и полуоси щото не знае кога де ме довлече на въже някой колега . Рядко изкарвах повече от седмица без да срина съединител ; скоростна кутия ; деферинциал или някоя полуоска с моя 412 . И най здравото в цялата трансмисия кардана и него успях да скъсам няколко пъти . Което не е непременно критерий че трансмисията е слаба защото това упражнение го повторих в последствие с Алфа 75 и Опел Аскона Б в лудите ми години
    Последно редактирано от sek.1; 05-11-17, 05:26.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      От: С какво задвижване е Москвич 2140?

      Скоростите и диференциала са слаби за това купе, кардан скъсан не съм виждал, но болтове и карета да. И е ясно защо след честа смяна на съединител. От 2106+ лагер от Вартбург и край на мъките(само с него де).
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #33
        От: С какво задвижване е Москвич 2140?

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Скоростите и диференциала са слаби за това купе, кардан скъсан не съм виждал, но болтове и карета да. И е ясно защо след честа смяна на съединител. От 2106+ лагер от Вартбург и край на мъките(само с него де).
        Не че са слаби , а са (с)дялани. По същата причина и съединителя . Изобщо , боклук отвсякъде.

        Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
        ....2140 ги водеха дефорсирани заради горивото .....
        Обратно !
        В смисъл заради "дефорсирането" носеше 86 октана .

        ... и както се отбеляза после - "дефорсето" беше 2140Д ( да не се бърка с "дизел" ! )
        Последно редактирано от Vlado_Ts; 05-11-17, 07:41.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #34
          От: С какво задвижване е Москвич 2140?

          Станьо, какво си скъсал на алфа 75?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #35
            От: С какво задвижване е Москвич 2140?

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Станьо, какво си скъсал на алфа 75?
            Смлях целия блок отзад скорости с деферинциал. Разцепи се корпуса. Качих друг като и той почна нещо да притропва я продадох . Много вървеше като успеех да вкарам долу горе в реглаж четирите карбуратора . Голяма проклетия бяха . Това да ти се разхвърчи диф и при Мерцедес става http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=220893
            Последно редактирано от sek.1; 05-11-17, 09:05.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: С какво задвижване е Москвич 2140?

              Те затова много бързо минават на инжекция. Мисля че само една година имат с карбуратори
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #37
                От: С какво задвижване е Москвич 2140?

                Ееех Москвето... Студентските години съм смъквал скоростна кутия пред блока без подемник, без крик и т.н. - явно съм бил по-слаб, щото съм се навирал под него в нормално положение
                Още го помня онзи горния болт на камбаната
                Обаче Москвето бе много либерално към центровки - това няколко градуса насам-натам не му пречеше - пали и върви Само разходът малко скачаше, ама то делкото и така си се въртеше накъдето си иска
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #38
                  От: С какво задвижване е Москвич 2140?

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Те затова много бързо минават на инжекция. Мисля че само една година имат с карбуратори
                  При 4 карбуратора на един двигател реглажа винаги на някой бяга . На опела бях качил 2 Варажет 2 и се почна
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    От: С какво задвижване е Москвич 2140?

                    Първоначално публикуван от FamousZ Преглед на мнение
                    Здравейте, колеги!

                    Може ли някой да ми каже, Москвич 2140 със задно задвижване ли е?
                    Напиши в тубата "Москвич 2140 Burnout" и много лесно ще разбереш ;-)
                    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                    Opel Campo 3,1 TD '99
                    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                    Коментар


                    • #40
                      От: С какво задвижване е Москвич 2140?

                      И аз пазя един ИЖ в гаража.
                      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                      Коментар


                      • #41
                        От: С какво задвижване е Москвич 2140?

                        Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                        И аз пазя един ИЖ в гаража.
                        И... като се дигне цената....

                        П.П. На теория уж бяха по-читаво направени от москвата.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #42
                          От: С какво задвижване е Москвич 2140?

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          И... като се дигне цената....

                          П.П. На теория уж бяха по-читаво направени от москвата.
                          Носталгия.Не се разделям с него.
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • #43
                            От: С какво задвижване е Москвич 2140?

                            Уау, много се е развила тази тема. Дядо ми каза, че като си е купувал стария Москвич, който тогава е бил нов, гумите са били 165/70/13. Относно задвижването - почти сигурен бях, ама да питам и доайените...
                            Благодаря на всички!

                            Коментар


                            • #44
                              От: С какво задвижване е Москвич 2140?

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение


                              Обратно !
                              В смисъл заради "дефорсирането" носеше 86 октана .

                              )
                              Така е!
                              Затова ги дефорсираха.

                              ... и както се отбеляза после - "дефорсето" беше 2140Д
                              И това е така, но "чисти" 2140 бяха рядкост.
                              Поне по мои впечатления от 412 много бързо минаха на 2140Д на пазара.
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • #45
                                От: С какво задвижване е Москвич 2140?

                                Това беше първата ми кола - произведена в Ловеч.
                                Купиха я родителите ми. защото за Жигула се чакаше 16 години.
                                Правил съм безброй съединители. пред къщи. десните колела на бордюра. отляво на стойки за да може да се легне.
                                Аксиални лагери съм правил от набит текстолит. варен в масло и Вартбург.
                                Правил съм два диференциала - реглажа м/у пиньон и корона с хартиийка от цигари "Слънце".
                                Причината - вероятно задните гуми - намерих 205/60/13 Stomil Полша от рали "Албена".
                                Скоростите течаха винаги. а теча от болтовете на дифа се оправяше с навиване на калчища на тях.
                                Кормилната кутия не държеше масло по никакъв повод - пълнеше се с грес. веднъж завинаги.
                                Ресорите. след счупване на главен лист ги направих с 7 листа/оригинално са 6/.
                                Имах транзисторно запалване от "Кореком" и свещи "Нипон Денсо". предни гуми 185/70/13 Гудиър.
                                Пластмасовите чашки на ябълковидните болтове се правеха на най-много 2 години - имах оборотен пълен комплект щанги - винаги готов за монтаж.
                                Абе. други години бяха. частите бяха дефицитни. всичко се правише сам. но пък бяхме млади ... !
                                Life is too short to drive dull cars!

                                Fight global warming !
                                ... turn on your A/С !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X