Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вода от обезвлажнител или климатик?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Вода от обезвлажнител или климатик?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    От много време насам продават дейонизирана вода, което не е точно същото.
    Не бе сериозно питам. Наистина ли и в антифриза се сипва "специална" вода, а не най-обикновена чешмяна?
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #17
      От: Вода от обезвлажнител или климатик?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      От много време насам продават дейонизирана вода, което не е точно същото.
      Чат-пат се намира и дестилирана, изрично обозначена като такава. При предишната смяна на антифриз, верно беше отдавна, купих от бензиностанцията при дядо Владо "дестилирана", която имаше маааааааалко утайчица на дъното на бутилките и беше нещо като 80 ст. литъра. Предупредих го да не ми сипва утайката, всичко ОК, идвам на следващия ден, той забравѝл и ми сипал вода от сондата си... "Дестилираната" вода замина в чистачките.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #18
        От: Вода от обезвлажнител или климатик?

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        Не бе сериозно питам. Наистина ли и в антифриза се сипва "специална" вода, а не най-обикновена чешмяна?
        Теоретично да
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Вода от обезвлажнител или климатик?

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Теоретично да
          Ако напр. е варненска или видинска чешмяна, аз каРеГотично не бих си сипал, даже и в чистачките.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            От: Вода от обезвлажнител или климатик?

            Е ти колко пъти си разреждаш антифриза? То че може, може, но не виждам защо.

            Аз в чистачките сипвам чешмяна, а в антифриза дестилирана.

            Водата от климатиците си я оставяй да ходи в канала, където и в мястото.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #21
              От: Вода от обезвлажнител или климатик?

              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
              Е ти колко пъти си разреждаш антифриза? То че може, може, но не виждам защо.
              Предстои ми (май) смяна на водна помпа на "Либито". Нещо гъргори шайбата ѝ, пък и антифризът леко намалява. Та си мислех да сменя и антифриза с нея, сегашният е български "Quixy" на 3 години.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Вода от обезвлажнител или климатик?

                Може и от трапезната вода на Лидъл, която е пречистена с обратна осмоза. 10л за , май, 1.70 лв.

                Коментар


                • #23
                  От: Вода от обезвлажнител или климатик?

                  Е цената на дестилирана вода едва ли ще представлява повече от 2% от стойността на ремонта.
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • #24
                    От: Вода от обезвлажнител или климатик?

                    Дестилирана вода едва ли някой ще ви продаде за левче литъра. Там, където е отпадък от разни производства, те си я ползват на затворен цикъл.
                    Тази по магазините най-често е дейонизирана. По принцип дейонизацията е мислена за техническата промишленост и електрониката, но поради разрастването на хранителната индустрия и ограничения достъп до химически чисти източници с достатъчен дебит, е навлязла масово и в нея.
                    Другото е електродиализа, ама то е непродуктивен домашен метод, имам такава машина, мога да я снимам ако ви е интересно...това е т.нар. "жива" и "мъртва" вода. Може да произведе 10 литра, но процесът е доволно бавен и също не си заслужава.

                    Да се слага дейонизирана вода в охлаждането е препоръчително, защото се удължава живота на антифриза.
                    Тия по-модерните напоследък у нас води с примес на уран и терахлоретан...ще е принос към науката ако някой сериозно се заеме да изследва въпроса.

                    Трапезната на Лидъл е допълнително минерализирана на 100%, какъвто и процес да е минала преди това. В доста държави има забрана да се продават дейонизирани води за директна консумация-липсват им елементи, които организмът нормално си набавя с водата. Химически са прекалено чисти и ежедневната им употреба е вредна.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Вода от обезвлажнител или климатик?

                      За охладителна течност, пък и за чистачките, според мен е добре да се сипва нещо що годе пречистено с идеята да няма много варовик. Така че не виждам нищо лошо след като имаш такава вода да се ползва за такива неща.
                      Като знам какво прави варовика, ей на наскоро заради едно тъпо удължение за батерия в банята, дето варовика във водата му таковал мамата и се счупи, се наложи да отлепим няколко плочки ..... абе ш*б@на работа. Та такива отлагания не са желани в казанчето за чистачките или в охлаждането на двигателя.

                      До колкото знам въпросната вода няма варовик, така че не виждам причина да не се използва .
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Вода от обезвлажнител или климатик?

                        Днес на псевдо-охраняемия паркинг, където си държа колите, намерих шише (3 литра) в което през пролетта съм сипал от въпросния дестилат, налял съм по чистачки тук-там и съм го оставил с около литър вода в него. Водата си е чиста, бистра, не мирише на нищо. А даже минерална вода в "галон" като престои 2-3 месеца, зеленясва.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #27
                          От: Вода от обезвлажнител или климатик?

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          А даже минерална вода в "галон" като престои 2-3 месеца, зеленясва.
                          Тези води в повечето случаи не са минерални, а трапезни(речни).
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #28
                            От: Вода от обезвлажнител или климатик?

                            Иди си сипи от горна баня и виж кога ще зеленяса.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Вода от обезвлажнител или климатик?

                              Горната баня е 7-8 лева галона, Сердиката е по-малко от 5. Познай втората от къде е. Все е от една компания . И познай по 2 палета на седмица от коя купувам.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • #30
                                От: Вода от обезвлажнител или климатик?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Днес на псевдо-охраняемия паркинг, където си държа колите, намерих шише (3 литра) в което през пролетта съм сипал от въпросния дестилат, налял съм по чистачки тук-там и съм го оставил с около литър вода в него. Водата си е чиста, бистра, не мирише на нищо. А даже минерална вода в "галон" като престои 2-3 месеца, зеленясва.
                                Защото си я бил затворил добре и веднага.
                                Супер си е "климатично/обезвлажнителната вода/конденз" за ютии,парогенератори,чистачки и антифриз стига да не е добивана в прашни помещения.

                                За чистачките - не оставя петна по стъклата
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X