Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор

    Колеги препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор - чинчове, имам изходящ оптичен аудио изход и искам да мога да го включа към стандартни стерео аудио чинчове? По възможност от БГ магазини, без ebay сайтове и подобни. Целта е да имам чист звук от оптиката към чинчовете без излишни паразитни изкривявания и шумове от конвертора.

  • #2
    От: Препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Колеги препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор - чинчове, имам изходящ оптичен аудио изход и искам да мога да го включа към стандартни стерео аудио чинчове? По възможност от БГ магазини, без ebay сайтове и подобни. Целта е да имам чист звук от оптиката към чинчовете без излишни паразитни изкривявания и шумове от конвертора.
    Ами освен китаиците не мога да се сетя някоя що годе реномирана фирма да прави такова нещо по причина че няма смисъл в днешно време от такова нещо.
    Оптика към аналогов стерео сигнал си е архивно нещо.А като говорим за китаико сковано -там един господ знае какво са набутали вътре.
    По идея това дето е вътре в такова преобразувателче не би трябвало да прави шумове и т.н - обикновено проблемите идват от захранването на тва китаиче так че каквото и да си купиш виж как са му сковали адаптерчето за захранване.

    Коментар


    • #3
      От: Препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор

      Разбрах че не искаш eBay, но все пак за твоя информация:

      Миналата седмица дойде това. Английски търговец, през Габко дойде бързо и евтино. Работи добре но HI-FI качество не съм търсил.


      http://www.ebay.co.uk/itm/UK-Optical...72.m2749.l2649

      П.П.

      Разликата с повечето други е че има и жак за слушалки.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #4
        От: Препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор

        Цялата работа идва от това (писал съм в друга тема за телевизора), че телевизора ми има само един единствен аудио изход и то е само оптичен (няма изход за слушалки), в момента съм свързан с уредбата чрез Bluetooth връзка, все мисля че чрез въпросното устройство за което питам, от оптиката към аналогов сигнал ще е по-качествен звука, отколкото чрез Bluetooth, но пък зависи и от качеството на устройството та...?

        Коментар


        • #5
          От: Препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор

          Колко HDMI има тоя телевизор?

          Коментар


          • #6
            От: Препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор

            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
            Колко HDMI има тоя телевизор?
            4 бр. HDMI и 1 бр. USB ...?

            Коментар


            • #7
              От: Препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор

              Вени те насочва в правилната посока. Има двупосочни хдми-та. Каква е "уредбата" и има ли хдми вход?
              42

              Коментар


              • #8
                От: Препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                4 бр. HDMI и 1 бр. USB ...?
                Ами пиши в търсачката "hdmi to rca" и си избери откъде и какъв да си вземеш.

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор

                  Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                  Вени те насочва в правилната посока. Има двупосочни хдми-та. Каква е "уредбата" и има ли хдми вход?
                  Уредбата - всъщност усилвател harman/kardon, много добър усилвател но е вече стар модел и затова има само чинчове.



                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Ами пиши в търсачката "hdmi to rca" и си избери откъде и какъв да си вземеш.
                  Мерси, не знаех че HDMI-то е двупосочен, имаш бира от мен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор

                    И защо реши че hdmi е двупосочен ?
                    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор

                      Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                      И защо реши че hdmi е двупосочен ?

                      https://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_1_4/arc.aspx
                      Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                      TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор

                        Ами ако телевизора не подържа arc ? Моя примерно не подържа?
                        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор

                          Разбирам,че искаш да вкараш в усилвателя аналогов сигнал от телевизора,а той ти подава цифров?
                          Спомена,че искаш да позлваш изход за слушалки(а тв-то няма)-това е може би най-неправилното решение в подобен случай.
                          Понеже бях пред подобна дилема-решението което намерих за себе си като най-удачно и евтино се казва DAC Варна-потърси в интернет......
                          Cherokee WJ 4.0L- NP242
                          Honda Africa Twin XRV 750

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Уредбата - всъщност усилвател harman/kardon, много добър усилвател но е вече стар модел и затова има само чинчове.
                            Мерси, не знаех че HDMI-то е двупосочен, имаш бира от мен.
                            HDMI от 1.4 нагоре може да връща аудио сигнал от телевизора, но само към ресийвъри, които имат тази опция - производство след 2008-2010 г. някъде.

                            HDMI куплунгите на телевизора само входове ли са, или има и изход? Ако единият е изход, с горепосочените джаджи може да изкараш звук. Ако са 4 HDMI входа, няма да стане.

                            Само телевизията ли искаш да слушаш през усилвателя, или и нещо по-качествено - DVD, BluRay, филми/концерти от файл? Ако е само за телевизия, всяка евтина джаджа ще свърши работа. Може да потърсиш и "optical to rca", има тонове елементарни конвертори и от оптичен кабел, например предложението от пост №3.

                            Ако искаш по-качествен звук, огледай се за някой прост DAC (digital to analogue converter). На първо четене - например нещо такова: https://www.olx.bg/ad/dac-topping-d3...tml#e01cbc3704 . На практика и останалите джаджи са DAC-ове, но очевидно на най-евтиното ниво им казват "конвертори". Появи ли се в името "DAC", цената (и евентуално качеството) стават съвсем различни.
                            Последно редактирано от badeff; 09-11-17, 11:26.
                            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръчайте ми качествен оптичен / коаксиален конвертор

                              Бе гледам че никой не коментира това което аз съм дал за пример, що така, ама Вие си знаете де. Взехте да спрягате някакви грандиозни решения с незнаен изход. Към пусналия темата- ако все пак решиш, ела да ти го дам за проба (София).
                              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X