Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още малко инфо и съвети преди крайното решение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още малко инфо и съвети преди крайното решение

    Здравейте,
    Отдавна чета форума и съм запален по джиповете и наближава времето да се сдобия с такава машина. Набелязал съм няколко модела, но искам да посъбера още малко актуална информация и съвети преди да взема крайното решение и да започна да търся конкретен екземпляр, въпреки че от няколко години клоня към определен модел. Въпросната машина ще се използва повече за шосейно каране, градско и извънградско, и чат пак някоя разходка, но не сериозен оффроуд. Спокоен шофьор съм и не карам много, около 15хил.км на година. Винаги съм харесвал големите машини, камиони и джипове и просто искам да си се возя на високо за мое лично удоволствие и удовлетворение. За това моля без излишни съвети и мнения, че джиповете не са икономически изгодни и удачни за всекидневни коли и т.н.,а и нямам жена и деца, за които да заделям пари Иначе до сега съм карал и поддържал Рекстън 2.7,RAV4, Ауди А3 1.9тди, Ситроен Ц3 1.1, Бийтъл 1.9тди и на баща ми Витара 1.6mi и Мерцедес 190Д 1987г. Но в момента притежавам и карам А3-та, 99г. е май
    Та да мина към конкретните мои разсъждения, мнения, предпочитания и съответно към въпросите. Конкретните модели, които заглеждам са Grand Cherokee WJ 4.7, Grand Vitara 2.5 V6 и XL-7 2.7 V6, Cherokee 3.7, Frontera 3.2. Естествено от изброените фаворитът ми е гранд черокито. Но по принцип се оглеждам за бензинова машина с газ, автомат, със сравнително добра и комфортна возия, достатъчно пъргав и с добра динамика в града и извън него и сравнително безшумен при скорост 120-140км/ч., и сравнително комфортен и луксозен от вътре. Разход на газ около 20-25 в града не ме притеснява. И разходи за консумативи като масло,гориво,филтри и т.н също, смятам, че това са разходи, които изисква всеки автомобил и тях ги оставяме на страна. Повече ме интересува надеждност, здравина, безпроблемност и т.н За всичко казвам "сравнително", защото не съм много капризен и претенциозен в предвид машините, които съм карал до момента. От информацията на която съм попадал през годините за изброените по-горе, смятам, че са доста надеждни и здрави, за черокито 3.7 не съм чел много и не знам дали е така разбира се всичко е относително и е до конкретен екземпляр, предишна поддръжка и експлоатация и т.н. За здравина отправните точки са колите на баща ми, понеже знам от първо лице как се поддържат и как се карат. Ясно ми е, че тези които заглеждам аз, едва ли ще са толкова здрави и безпроблемни, но поне да се доближават малко Около 7-8000лв е сумата за покупката
    От конкретните модели имам преки впечатления и допир само от гранд черокито. В него почти всичко ми харесва, и външен вид, и динамика, и комфорт и лукс вътре, големичък е и има място за багаж за излет, палатки и т.н, до колкото знам нямат големи проблеми с ръждата и са сравнително здрави и безпроблемни. Относно задвижването, мисля, че конкретно за моя вариант на шофиране, ще е по-удачно да е куадра трак2, понеже до колкото знам там дифовете са отворени, задвижването е постоянно 4х4, при бързите мощността между двата моста е в полза на задния, а при бавните е 50/50 към двата моста, а при пробуксуване на някое от колелата, въртящия момент се предава на другото колело, като се задейства спирачката на буксуващото(break lock differential), демек нещо подобно като 4matic при МЛ ли е? А и гледам в ютубето клипове на джипове с въпросното задвижване, доста добре се представят на неравности, при които се окантарва колата. А и ми се струва, че куадра трак2 ще е по-удачен и за извън града, при мокър асфалт и сняг и хлъзгави участъци. Мисля си, че куадра драйв с тези самоблокиращи се диференциали някъде в завой и на хлъзгаво може да се окаже като бмв със заварен диференциал. Та единият от въпросите ми относно WJ е точно такъв, дали правилно съм разбрал разликите между задвижването на двете системи и правилно ли разсъждавам от гледна точка на безопасното шофиране на тези системи? Еднакво здрави и надеждни ли са и двете системи? И по принцип здрав и надежден ли е джипа щом веднъж се приведе в ред? Части намират ли се сравнително лесно? Има ли някаква съществена разлика в двигателите на овърленд(258к.с) и лимитед или другите изпълнения(220к.с.,230к.с. и т.н.) и съответно еднакво здрави и надеждни ли са?
    За Гранд витарките нямам големи наблюдения и информация, но ако са толкова здрави и надеждни, като старите, със сигурност ще са по-евтиния вариант за поддръжка и експлоатация. На външен и вътрешен вид не са лоши, има модели с кожен салон, добра динамика им дават, на хартия, но до колкото знам при тях има проблем с ръждата. Иначе ми се струва, че ще са читави япончета. Определено не са един клас с WJ и малко нисички ми идват, но пък при тях има възможност за тунинг също. Та, ако може малко повече инфо и за тях, относно здравина и надеждност, защото не открих много инфо за 2.5 и 2.7 вариантите.
    За черокито мисля почти същото като при витарите, само дето тук предимство май има заради вариантите със Select trac кутията. Ще помоля и за него малко повече инфо.
    За Фронтерата също нямам впечатления, но наистина ми изглежда брутален и голям джип. Също с добра динамика, но пак попадам на инфо за ръждичка при тях.
    Позаглеждал съм иначе и х5 3.0i,4.4, мл320,350,500, но винаги съм си мислел, че там евентуален по-сериозен ремонт ще е адски скъп, а и в бюджета за закупуване по-трудно ще се вместя. Това го казвам, просто така, иначе не са ми приоритетни тези модели.
    Общо взето е това. Доста станаха вариантите, но ще помоля да дадете по някой съвет. Може и вие да предложите нещо като вариант, за което не съм се сетил, здраво, надеждно и сравнително безпроблемно, до колкото може да се изисква това от автомобили на 15тина години. Но по принцип това винаги са най-важните изисквания за всеки автомобил, на по-голямата част от хората в България със сравнително средни или нормални доходи за страната ни.
    За сега това се сещам, надявам се да помогнете с избора ми, въпреки моите предпочитания, и да дадете реални мнения и впечатления. Защото това е напълно възможно, в предвид това, че наскоро бях попаднал на една тема в която се коментираха едни машини, а в крайна сметка беше закупена съвсем различна и съвсем малко присъстваща в дискусията. Бъдете здрави всички и поздравления за хубавия форум, който чета отдавна с голям интерес!
    Поздрави,
    Димитър!

  • #2
    От: Още малко инфо и съвети преди крайното решение

    За ХЛ 7 мога да кажа следното.Докарах го на ход от УК.Комфортна возия,никаква умора,добра динамика/моя е автомат/ с една дума кеф.Сложих му ГИ и разхода извън града е 13-14 л. на сто.Това лято го карах доста по черно из Алпите и нямах проблеми.За сам човек мисля,че е голям.Но поне място за багажи бол.ГВ 2.5 май е добро решение.Един турски или сиромашки лифт с едни АТ и мисля,че ще покрие критериите.Верно е ,че Черока с цели мостове има предимства в тежък офроуд,но разбирам,че нямаш намерения за това.Друг е въпроса дали ще намериш неръждясал автомобил.Все пак говорим за модели спрени от производство 2005 г.Иначе тук в Испания се намира Сузуки Сантана 300 и от 2009г. лъскарки,ама от 5000Е нагоре.
    Последно редактирано от Радо 57; 01-11-17, 18:31.
    Нека силата да бъде с нас!
    Suzuki Grand Vitara
    +34 642 91 4154

    Коментар


    • #3
      От: Още малко инфо и съвети преди крайното решение

      Имал съм WJ 4.7 - V8-мака голямо удоволствие, също така е доста проходим дори със стандартната си височина. Сериозни проблеми с него Аз лично не съм имал, но честно казано като качество на изработка е пълен провал, с един куп детски болести, да не говорим, че харчи като за два джипа.

      Коментар


      • #4
        От: Още малко инфо и съвети преди крайното решение

        Първоначално публикуван от Радо Метала Преглед на мнение
        За ХЛ 7 мога да кажа следното.Докарах го на ход от УК.Комфортна возия,никаква умора,добра динамика/моя е автомат/ с една дума кеф.Сложих му ГИ и разхода извън града е 13-14 л. на сто.Това лято го карах доста по черно из Алпите и нямах проблеми.За сам човек мисля,че е голям.Но поне място за багажи бол.
        Може ли инфо относно системата 4х4 на ХЛ-7. Дали е фул тайм или парт тайм. Виждам, че на на някои модели/за Хамериканския пазар/ се включва с бутон, а за европейския е с ръчка. Като не е включено 4х4, само на задно ли се кара. Предварително благодаря!
        BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
        LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
        Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

        Коментар


        • #5
          От: Още малко инфо и съвети преди крайното решение

          Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
          Може ли инфо относно системата 4х4 на ХЛ-7. Дали е фул тайм или парт тайм. Виждам, че на на някои модели/за Хамериканския пазар/ се включва с бутон, а за европейския е с ръчка. Като не е включено 4х4, само на задно ли се кара. Предварително благодаря!
          Класически парт-тайм, нормално се кара на заден мост, при включена раздатка е 50/50 заден/ преден мост. Има бавни скорости.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: Още малко инфо и съвети преди крайното решение

            Благодаря за мнението за ХЛ-7. Тези дни се качих на една лифтната Гранд витара 2.5 V6, хареса ми. Относно задвижването на ХЛ-7, и аз до колкото съм запознат са парт тайм, само включването става по различен начин. Четох някъде, че тези, на които се включва с бутон, се задейства с някакъв вакуум или нещо такова.

            А по темата...след няколко разговора с притежатели на дизелови Гранд Черокита 2.7 и оглед на един Рекстън 2 2.7 - 186к.с., крайното пресяване е следното: Гранд Чероки 4.7 и 2.7, Рекстън 2 2.7, Гранд Витара 2.5 V6 и ХЛ-7 2.7 V6. И въпросите за Гранд Черокитата остават...разлики между бензиновите двигатели овърленд и лимитед и правилно ли съм разбрал задвижването на системите куадра драйв и куадра трак 2. Мнения за Рекстън 2? Този, с който съм имал допир аз и съм ползвал известно време, беше рекстън 1 2.7 163к.с., не беше лично мой, но се оказа добра машина. След огледа на Рекстън 2, 2008г. съм с добри впечатления, достатъчно комфортен и луксозен от вътре, добра динамика и возия, харесва ми и външния му вид, а и попадам на добри отзиви относно здравината на тази машина. А и е по-новичък от останалите. Всякакви мнения, препоръки и критики са добре дошли!

            Коментар


            • #7
              От: Още малко инфо и съвети преди крайното решение

              Рекстън 2 и то с 2.7 186 коня е здрав и пъргав.Единствено проблеми може да имаш с дюзи заради кофти нафта ама това е проблем на всички дизели.Като цяло нямат детски болести.За мен това е най-добрия избор от изброените след това Гранд Чероки.
              SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

              Коментар


              • #8
                От: Още малко инфо и съвети преди крайното решение

                Терракан 2,9 163 коня също не е лош вариант. При фейслифта доколкото знам проблемите с помпата са рядко срещани. Има го както ПАРТ ТАЙМ така и с 4х4 пускащосе при поискване. И при двата варианта имаш бавни скорости

                Коментар


                • #9
                  От: Още малко инфо и съвети преди крайното решение

                  Честита Коледа! Бъдете здрави!
                  Тези дни се качих и на Терракан 2.9. Нещо много тромав ми се стори, а и на външен вид не ми допада толкова. За сега се оглеждам за Рекстън 2 и клоня към него. Витарите отпаднаха. Евентуално, ако не намеря читав Рекстън, ще гледам Гранд Черокита. Така че всякакви мнения за Рекстън 2 са добре дошли и също, чести проблеми и слаби места, при оглед на какво да обръщам внимание, ако има нещо по-специално?
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Още малко инфо и съвети преди крайното решение

                    Няма нищо по-специално при огледа.Гледаш дюзи,турбо,и кутията-ако е автомат.Ама такъв джип се взима с автоматична кутия.Тя е 1 към 1 с тази на Мерцедес Мл.Тоест 5Г троник.Като цяло са здрави джипове и не страдат от някакви детски болести.Също трябва да се ослушваш и за шумове от диференциал и кардана.Защото са си цифра.Общо взето санг йонг рекстън или кайрон фейсовия за парите си предлагат доста.
                    SsangYong Kyron 2.7 xdi 163 hp,Automatic 5G tronic transmission with DPF 2008 година /

                    Коментар


                    • #11
                      От: Още малко инфо и съвети преди крайното решение

                      Здравейте, след дълго отсъстване!
                      След много огледи и умуване, и обикаляне, и чудене, и заделяне на още малко пари...в крайна сметка се сдобих с МЛ 500 2001г. Скоро ще пусна тема в раздела за Мерцедес, да помагате с решаването на различни въпроси? Бъдете здрави!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X