Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

    Първоначално публикуван от Dag Преглед на мнение
    Това не е изобщо вярно, че всички до 2012 са проблемни.
    Тези с трибуквени кодове са помпа-дюза, не ги бъркай с комън-рейл, които са с четирибуквени кодове. Всички комън-рейл нямат вродени проблеми нито с пукане на глави, нито с дюзи, нито с турбини.
    Тигуан с помпа-дюза НЕ СЪЩЕСТВУВА.

    Коментар


    • #17
      От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

      Здравейте приятели, искам да се похваля че диагностицираха проблема на колата, оказа се че ЕГР охладителя е пробит до такава степен че за 20км растояние доливам 1 литър антифриз..Развиха тръбата на ЕГР охладителя която се присъединява към всмукателния колектор, надуха системата до 1,5 атмосфери и при форсиране на двигателя почна да пръска(по точно направо течеше антифриза) .. Още от самото начало проблема е бил в ЕГР охладителя, което означава че напразно са ми сменили гарнитурата на глава колата ... Пиша за да няма прекарани други като мене,
      признаците за пробив в охладителя при мене бяха:
      -Намаляване на антифриза след като се отвори капачката се връщаше малко количество,
      -бял пушек,
      -положителен тест за изгорели газове в охладителната течност,
      -трудно палене сутринта или след няколко часа седене на място,
      -грешка в ЕГР клапана след което колата влиза в авариен режим общо взето е това..
      Някои признаци са много сходни с пробита гарнитура или пукната глава и в сервиза в която решиха че гарнитурата ми е издухана направиха един единствен тест за изгорели газове в антифриза, вследствие след смяната проблема не се разреши, но поради някаква причина известно време антифриза не намаляше.
      Какъв е извода ? Вече винаги ще търся второ мнение даже трето ... Интересното е че официалният представител на фолксваген Хоби кар в гр. Русе (което бяха първо мнение) диагнотицираха за смяна на глава + гарнитура без да ми дадат няква гаранция въпреки че изрично подчертах да ми проверят ЕГР охладителя а те ми отговориха че категорично не може да е от това и са ремонтира други подобни коли и главите им били спукани... Това е от мен за сега колеги, след като сменят ЕГР охладителя ще потвърдя диагнозата ако има пропуски ще допълня

      Коментар


      • #18
        От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

        Дай им на официалните представители само нови части да сменяват и пари повече да искат

        Коментар


        • #19
          От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

          Първоначално публикуван от saltik Преглед на мнение
          Здравейте приятели, искам да се похваля че диагностицираха проблема на колата, оказа се че ЕГР охладителя е пробит до такава степен че за 20км растояние доливам 1 литър антифриз..Развиха тръбата на ЕГР охладителя която се присъединява към всмукателния колектор, надуха системата до 1,5 атмосфери и при форсиране на двигателя почна да пръска(по точно направо течеше антифриза) .. Още от самото начало проблема е бил в ЕГР охладителя, което означава че напразно са ми сменили гарнитурата на глава колата ... Пиша за да няма прекарани други като мене,
          признаците за пробив в охладителя при мене бяха:
          -Намаляване на антифриза след като се отвори капачката се връщаше малко количество,
          -бял пушек,
          -положителен тест за изгорели газове в охладителната течност,
          -трудно палене сутринта или след няколко часа седене на място,
          -грешка в ЕГР клапана след което колата влиза в авариен режим общо взето е това..
          Някои признаци са много сходни с пробита гарнитура или пукната глава и в сервиза в която решиха че гарнитурата ми е издухана направиха един единствен тест за изгорели газове в антифриза, вследствие след смяната проблема не се разреши, но поради някаква причина известно време антифриза не намаляше.
          Какъв е извода ? Вече винаги ще търся второ мнение даже трето ... Интересното е че официалният представител на фолксваген Хоби кар в гр. Русе (което бяха първо мнение) диагнотицираха за смяна на глава + гарнитура без да ми дадат няква гаранция въпреки че изрично подчертах да ми проверят ЕГР охладителя а те ми отговориха че категорично не може да е от това и са ремонтира други подобни коли и главите им били спукани... Това е от мен за сега колеги, след като сменят ЕГР охладителя ще потвърдя диагнозата ако има пропуски ще допълня
          А сега сподели какъв ЕГР сложи от къде и колко струва.
          По спомени моя мотор 1.6тди "CAYC" 105 к.с. ЕГР-а (блок с охладителя) струваше 800 кинта при официалните И го нямаше никъде другаде
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

            За цена ми казаха около 800лв но след като го доставят ще пиша колко струва

            Коментар


            • #21
              От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

              Дано си решил проблема, ще се радвам да споделиш. Колега с точно същата машина и същия проблем смени първо ЕГР-а, но антифриз отново долива...по около литър на седмица, но той не кара много. И да, 800 лв. даде за нов клапан. Ако локализира проблема, ще пиша.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #22
                От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

                Проблема не е в клапана а в охладителя на ЕГР

                Коментар


                • #23
                  От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

                  Първоначално публикуван от saltik Преглед на мнение
                  Проблема не е в клапана а в охладителя на ЕГР
                  При мойта ВАГина охладителя е едно с клапана.
                  То и затова струва 800 лева
                  2010 CAYC мотор
                  Не се разглабя не се почиства.
                  Аз сменях поради блокирала клапа и грешка после сервизен режим

                  Да не са ти казали нещо друго
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #24
                    От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

                    Не съм сигурен при мене дали е отделно, все още чакаме частта да дойде не е разглобено нищо и не може да се види.. трябва да се маха акумулатор, филтър и та квото пречи още

                    Коментар


                    • #25
                      От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

                      Здравейте, Искам да се похваля че проблемът с загубата на антифриза е окончателно решен с смяната на въпросния ЕГР охладител

                      Коментар


                      • #26
                        От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

                        Браво, че си решил проблема! Тъй като аз имам подобен проблем със същия автомобил и двигател, но доста по-малка загуба на антифриз, би ли уточнил какви пари ти излезе този охладител на ЕГР и колко за работата? Защото виждам, че е на доста лошо място, отзад на двигателя и си е доста разглобяване и играчка- сигурно го монтират в завода на свален двигател... При мен загубата е по 100-200 мл. на 1 000 км., но все пак не трябва да е така. Замерване на гаpовете в антифриза правих, но нямам дори минимални колечества там, което е успокоително, но пък и различно от твоя случай. Оцветявахме с жълто антифриза, оглед сериозен с лампа правихме отдолу, дори кората свалихме, но теч няма никъде. Проблем с паленето нямам, нито някакъв друг проблем с работа на мотор и т.н. Така като гледам си отишъл над 1 000 лева, а при мен загубата е малка, дали си струва операцията? Че и няма на 100% гаранция за решаването на проблема. Иначе има логика да го изпарява антифриза през ауспуха и да не се вижда... На мен майстора ми каза цена от около 700 лева (с отстъпката, че ми е близък) за нов охладител. Проверих по морги, втора ръка може да се намери за около 150 лева. Но е различен за различните кодове двегатели, в случая аз съм като твоя CBAB. Обаче нямам гаранция този вотарта ръка дали няма да има подобен проблем, явно е проблемна част. Няма и как да се надуе по някакъв начин за да се провери преди да го купувам... вътре са едни каналчета по които може да има мини пукнатини от където се изпарява антифриза при високата температура и налягане, но не може да се види с просто око. Та да ръчкам ли проблема искам да си изясня...?

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X