Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заседна лоста на раздатката L200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Заседна лоста на раздатката L200

    Здравейте,
    днес ми заседна лоста на раздатката.Превключих 2H-4H-и при включване на 4HLc лоста заседна без да може да се включи нито към 4LLc, нито към 4H.На таблото не мига оражево за блокировка на диференциала, а отчита 4 задвижващи гуми.Колата е L200-2007 година.Някаква идея за разрешаване на проблема?

  • #2
    От: Заседна лоста на раздатката L200

    На мен ми се е случвало същото на паджеро 2 супер селект. Лостът на раздатката ми блокира на бавни и нямаше мърдане. Това става понеже самият лост има сколонност да се изважда, когато се борави грубо с него. В моят случай в един момент просто успях да го раздвижа. Най-добре е да се разглоби в купето да се махне ботуша и капачката под него и да се види и намести лоста.

    Коментар


    • #3
      От: Заседна лоста на раздатката L200

      ето нещо по въпроса http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=107531

      Коментар


      • #4
        От: Заседна лоста на раздатката L200

        Благодаря,
        утре разглобявам.

        Коментар


        • #5
          От: Заседна лоста на раздатката L200

          Здравейте,
          проблема се оказа спукана на 2 части пластмасова втулка, която държи ябълката на лоста.Още при разглобяването двата предни болта на капачката на лоста бяха като недозавити и капачката в предната част беше по-висока с 2-3мм.Може би при сглобяване втулката се е пръснала на две части и задната и периферия не си е влезла на мястото.Интересното е, че колата идва от Германия и е обслужвана в един сервиз последните 5г.За сглобяване втулката трябва да се постави в-у ябълката и след това с натиск надолу на лоста да си влезе на мястото.Засега работи и със спуканата.Утре ще пусна снимки на втулката.
          Благодаря на Владко0

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X