Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Qashqai 1,6 бензин - катализатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Qashqai 1,6 бензин - катализатор

    Здравейте. Светва ми лампата на чека и като закача уредче за OBD диагностика- ми изписва "P0420 OBD-II Trouble Code: Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1)"
    Явно катализатора е заминал, тъй като се кара само на газ, купих я с газова, та преди мен също е карана основно на газ. Автомобила е Nissan Qashqai 1,6 бензин, 114 к.с.
    Какво ще препоръчате- да премахна ли предния катализатор и на негово място да се завари тръба? За купуване на нов катализатор- ценово не ми харесва...

  • #2
    От: Nissan Qashqai 1,6 бензин - катализатор

    Здравей.
    Ако си харесваш колата,и смяташ да си я караш повечко години-сложи си поне универсален.Очертава се да започват контролни прегледи и за изгорелите газове.
    То и сега би трябвало да го правят..
    Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
    ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

    Коментар


    • #3
      От: Nissan Qashqai 1,6 бензин - катализатор

      Първо да се прегледа газовата. Да не се окаже че на бензин няма проблем ?

      Коментар


      • #4
        От: Nissan Qashqai 1,6 бензин - катализатор

        Защо да слагам универсален катализатор, като аз вредни газове не отделям- карам на газ. На бензин- съвсем малко-при паленето и докато загрее и сама си прехвърли на газ.
        Ако се налага преглед на газовата- ще отида, но колата си работи добре. Кое в работата на газ вероятно не е добре, че да възникне такава грешка? Тези ламбда сонди- преди и след катализатора следят газовете, но са предвидени при работата на двигателя на бензин.

        Коментар


        • #5
          От: Nissan Qashqai 1,6 бензин - катализатор

          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=222912

          Тая тема,по горе, е интересна и има отговор на въпроса ти "...защо да слагам.........аз вредни газове не отделям.....".
          Предложих универсален,за по достъпна цена,но може и оригинален да се ползва.Румъния е близо.
          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

          Коментар


          • #6
            От: Nissan Qashqai 1,6 бензин - катализатор

            Благодаря за линка. Прочетох темата. Ако аргумента е, че няма да мога да минавам ГТП- мисля, че това не би трябвало да ме притеснява поне засега.
            Иначе- това, че Румъния е близо- какво трябва да ми говори? Ако може- дай повече подробности за цени, как да се поръча оттам и т. н.
            1к и нагоре лв. за катализатор, от който реално нямам нужда- как да дам?

            Коментар


            • #7
              От: Nissan Qashqai 1,6 бензин - катализатор

              Катализаторът е сложен изобщо там не защото ТИ имаш нужда от него.

              Коментар


              • #8
                От: Nissan Qashqai 1,6 бензин - катализатор

                Не искам да навлизам в никому полезни спорове. Знам защо е сложен катализатора и за какво служи. Какво налага наличието на такъв в автомобил, който се движи на пропан-бутан? Кои са вредните емисии, които се отделят? Може би водата не е достатъчно чиста?

                Коментар


                • #9
                  От: Nissan Qashqai 1,6 бензин - катализатор

                  Първоначално публикуван от dadko Преглед на мнение
                  Не искам да навлизам в никому полезни спорове. Знам защо е сложен катализатора и за какво служи. Какво налага наличието на такъв в автомобил, който се движи на пропан-бутан? Кои са вредните емисии, които се отделят? Може би водата не е достатъчно чиста?
                  Да речем че има какво да преговориш от химията.

                  Горенето на пропан-бутана дава същите вредни продукти като бензина. Разликата е в съотношението им, но не е драстична. Примерно 20% по-малко CO2 срещу 20% повече вода.

                  А ако е криво настроена газовата система става дявол на магаре.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nissan Qashqai 1,6 бензин - катализатор

                    :-) Тук ме хвана ;-) Трябва да си призная, че химията (както и биологията) не ми бяха силните предмети в училище. Досега си мислех, че при изгаряне на природен газ се отделя Co2 и водни пари. При дишането човек отделя пак същото... ( може и да бъркам доста, но оставете ми да си живея в заблуждение)
                    Ще се възползвам от съвета и ще отида при моя майстор- газаджия. Мнението, което съм си изградил за него е, че е доста начетен и си разбира от работата.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X