Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за ангренажен ремък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за ангренажен ремък

    Двигателя е 182B6 на фиат, това е 1.6 16v.
    Имам странен проблем - след смяна на ангренажен комплект - при палене на студен двигател - ангренажния ремък издава шум.
    Шума е свистене с честота на оборота на ангренажния ремък, сякаш става при преминаване на 'боята на емблемата' през някоя от ролките.
    Като загреее двигателя, и този шум изчезва.
    Ремъка е contitech , с маркировка 'made in Romania'.

    Дали е от некачествен ремък? Или е друго?
    Някой да е имал такъв проблем?

  • #2
    От: Въпрос за ангренажен ремък

    Да не са пренатегнали ремъка ? Ако обтяжната ролка е с пружина определяща натягането, е възможно като се позтрие маркировката да млъкне (ако е релефна).

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за ангренажен ремък

      Така е станало.Пропуснали са последната процедура.Да се разхлаби обтегача и да се постави в средата.Първоначално с блокировките се натяга до крайно положение , превърта се два пъти , разхлабва се и се поставя срещу белега в средата.
      Нищо няма да се счупи.
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за ангренажен ремък

        Или са натегнали повече от необходимото,което след 500-1000км .ще се оправи.За двувалов е по-добре да е малко по-натегнат,което не е добре обаче за ангренажи ,които въртят водна помпа.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за ангренажен ремък

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Или са натегнали повече от необходимото,което след 500-1000км .ще се оправи.За двувалов е по-добре да е малко по-натегнат,което не е добре обаче за ангренажи ,които въртят водна помпа.
          Ма тази помпата е външна.
          Аз мисля също че в случая няма особено място за притеснение. Ако след ~1000км пробег няма подобрение е добре да се погледне от човек, който е запознат с този тип ДВГ.


          Поздрави !

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за ангренажен ремък

            По принцип пиша за натягането,знам че това е с външна ,както при почти всички двувалки с или без балансиращи валове,там не се рискува ремъка да върти и водна помпа.Натоварването и оборотите правят чудеса ...,при тия мотори.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за ангренажен ремък

              В малка грешка си - много двувалки са с помпа на ремъка - екотеци разни , туинспарковете на алфа , ланча, волво и маса други.
              Фиат Купе
              Опел Фронтера В
              Мицубиши Паджеро Пинин

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за ангренажен ремък

                Не са толкова много .
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за ангренажен ремък

                  Да добавим Пежо , Рено и Ровър тогава - та май ще се окаже че повечето водни помпи са на ангренажния ремък.
                  Фиат Купе
                  Опел Фронтера В
                  Мицубиши Паджеро Пинин

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за ангренажен ремък

                    Не трябва да се чуват никакви шумове от ангренажа, връщай я в сервиза да ти я правят както трябва, да не са правят на чукнати и да измислят нови теории за двигателите.

                    Друг е въпроса дали шума ти идва точно от ангренажа!! или от някъде другаде...

                    ПС. Как можа точно континентал да си сложиш, геитс, дайко или бош ама оригинален...
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за ангренажен ремък

                      Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение

                      ПС. Как можа точно континентал да си сложиш, геитс, дайко или бош ама оригинален...
                      Всички се кълнат в Контито, ти защо така обратно? За Гейтс пък имало много ментаци? Лично ми се скъса на служебната баничарка, беше на 20-30 х.км. някъде, не ангренаж де. Сподели опит. Аз съм с Конти на 124-ката, 40 х.км. вече и нямам грижи за сега.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за ангренажен ремък

                        И на мен ми се скъса контитеч на една година и трийсет хиляди км.на астра 1.4- там поне обтегачът е саморегулиращ и човешкият фактор липсва. Никакво визуално износване. Имаше пет конеца вътре накръст. На примерата пък на алтернатора пистовия и той конти,не спира да свири, а е изпънат на късане. Та тая марка съм я отписал нацяло.

                        Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за ангренажен ремък

                          Първоначално публикуван от dimichos Преглед на мнение
                          И на мен ми се скъса контитеч на една година и трийсет хиляди км.на астра 1.4- там поне обтегачът е саморегулиращ и човешкият фактор липсва. Никакво визуално износване. Имаше пет конеца вътре накръст. На примерата пък на алтернатора пистовия и той конти,не спира да свири, а е изпънат на късане. Та тая марка съм я отписал нацяло.

                          Изпратено от моят SM-A320FL с помощта на Tapatalk
                          На служебната се скъса Гейтс. Контито е на моята и нямам оплакване засега.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за ангренажен ремък

                            Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                            Не трябва да се чуват никакви шумове от ангренажа, връщай я в сервиза да ти я правят както трябва, да не са правят на чукнати и да измислят нови теории за двигателите.

                            Друг е въпроса дали шума ти идва точно от ангренажа!! или от някъде другаде...

                            ПС. Как можа точно континентал да си сложиш, геитс, дайко или бош ама оригинален...
                            Е точно, па бош, де що има скъсан ремък, бошов, макар че и на всички марки съм виждал скъсани ремъци, така че не е критерии но кола с бош мноооого рядко..
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X