Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Продължението.....
    Карал съм с 18км/ч, при разрешени 7км/ч......
    Е те това искам да го видя. Адрес ,знак или какво се сетиш там...
    Километража на служебната кола почва от 7км но до 20-тина е един косъм газ.
    ПП А все пак какво си карал?

    Коментар


    • #62
      От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      Е те това искам да го видя. Адрес ,знак или какво се сетиш там...
      Километража на служебната кола почва от 7км но до 20-тина е един косъм газ.
      ПП А все пак какво си карал?
      Автобус. По редовна регионална линия в Германия(нещо като междуселски линии).

      Те тука баш, почти пред местното полицейско управление (ако приближиш на картата се вижда)

      Sernatingenstrasse 8, 78351 Bodman-Ludwigshafen

      https://goo.gl/maps/YBZr6dFEL4U2

      За автомобили улицата е еднопосочна, а автобуси на линия могат да минават и в двете посоки.
      Има знак в немско, допълнителна табела май се води, на който пише "зона за пешеходна скорост"(свободен превод). На асфалта има маркировка за скорост цифрата 7(слагат подобна и в зона 20 и понякога май в зона 30). Но то си се знае, че е 7 в пешеходна зона, пише си им го в нормативните документи.

      ПП: Улицата е павирана и сравнително тясна. Има няколко заведения и магазини от двете страни, и някакви декорации, фонтанче, чешма...абе пешеходна си е.. лятото има доста пешеходци и колоездачи.. и все така си караме. А ме снимаха сега когато е мъртвило, камерата беше скрита в паркирана кола. Даже двете лелки в автобуса се възмутиха в моя полза - "...че толкова бавно съм карал, пък защо ме снимат"
      Последно редактирано от cecoa1; 19-12-17, 20:30.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #63
        От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        Е те това искам да го видя. Адрес ,знак или какво се сетиш там...
        Километража на служебната кола почва от 7км но до 20-тина е един косъм газ.
        ПП А все пак какво си карал?
        Бюргери от селията , в автобус!
        За каруца е 7/км ч.Всички каляски се глобяват в двойно превишение.(Бабичките бързат , заебали бастуните в малките багажници на Поршетата )
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #64
          От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

          Първоначално публикуван от Bibo71 Преглед на мнение
          На последния ми акт директно беше отбелязано 81км/ч при ограничение 60.

          Колеги, имам кратък въпрос: може ли да се оспори акт за скорост само на основанието, че господин Началник не ми е приспаднал тези 3-4% от грешка на уреда, или поне да "сляза" в по-ниските шамари?
          То и перфектен да е акта пак можеш да си го обжалваш. Какво ще стане накрая.....?
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #65
            От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

            С какво са те снимали? Ако е TFR1-M, максимално допустимата грешка на радара при измерване на скорост в полеви условия е ±3 км/ч в обхвата 20 – 100 км/ч и ±3 % в обхвата 100 – 250 км/ч.
            Грешката на уреда трябва да се отчита винаги в твоя полза.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #66
              От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

              Първоначално публикуван от cecoa1;3252787...

              [URL
              https://goo.gl/maps/YBZr6dFEL4U2[/URL]

              ...
              Откровено знам, че правя спам, но в България у наше село дори и в най-малките улички дори без трайна настилка е минал автомобила на гугъл стриит вю, а у немско не е.
              Интересно защо.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #67
                От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                ... в България у наше село дори и в най-малките улички дори без трайна настилка е минал автомобила на гугъл стриит вю, а у немско не е.
                Интересно защо.
                Особености на местното законодателство. Немците имат право да поискат къщите им да не се показват на стрийт вю, пък имало изискване Гугъл предварително да уведомява обществеността кога точно ще минават да снимат и т.н. и явно от Гугъл са решили, че разправиите са прекалено големи.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #68
                  От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Откровено знам, че правя спам, но в България у наше село дори и в най-малките улички дори без трайна настилка е минал автомобила на гугъл стриит вю, а у немско не е.
                  Интересно защо.
                  И там беше, за кратко. После бюргерът се дигна на протест срещу Биг Брадър за нарушаване на граждански права и затриха направо цели населени места.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Откровено знам, че правя спам, но в България у наше село дори и в най-малките улички дори без трайна настилка е минал автомобила на гугъл стриит вю, а у немско не е.
                    Интересно защо.

                    Поради същата причина, и видео регистраторите не могат да се ползват. Нещо като забранени са за частни лица. Може да се снима пейзаж, природа, забележителности, на клипове за лично ползване. Има даже някакви врътка с признаването на такива незаконни записи като доказателство в съда. Признават ги май, но търсят наказателна отговорност и от този който ги е заснел.
                    Мисля, че и в Австрия е подобно положението.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #70
                      От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      С какво са те снимали? Ако е TFR1-M, максимално допустимата грешка на радара при измерване на скорост в полеви условия е ±3 км/ч в обхвата 20 – 100 км/ч и ±3 % в обхвата 100 – 250 км/ч.
                      Грешката на уреда трябва да се отчита винаги в твоя полза.
                      С такъв, дето е вътре на челното стъкло. Вече ще чета хубаво и ако не ми е направил "поправката", вземам писалката и пиша възражение.

                      Шефа на КАТ много мрази такива работи и акта ще го скъса още във въздуха, преди да е паднал на бюрото му.

                      Иначе ме взеха на шпонт- единия вътре пише акта, другия отвън ме кара да духам(за пукница, де).
                      Беше преди празници и явно са имали план за деня да дерат ебалници и шушумиги.
                      Последно редактирано от Bibo71; 20-12-17, 10:42.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                        Мисля, че TFR бе с точност +/-1км/ч до 100км/ч и 1% над тази скорост...
                        А 3км/ч / 3% бяха фиксираните камери...
                        Но отдавна съм чел характеристиките - може и да греша..
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X