Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    7 km/h не може да ги отчете ни скоростомер, ни GPS. Oсвен да сляза и да бутам колата...
    Радо и Лазар обаче могат.

    Коментар


    • #47
      От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

      Всъщност ГПС-а поне на дисплея не отчита при малка скорост точно километрите. Като се движа със константна скорост 7-8 км/ч като изкачвам един наклон от моето село към хижата, според скоростомера на велосипеда ми, ГПС Гармн 76 ЦСХ показва скорости м/у 3 и 12 км.
      И като се гледат тракове на състезания като пресичаш пътя и имаш стоп спираш и трябва 2-3 сек. да изчакаш ГПС да покаже 0 и тогава тръгваш, за да имаш в трака точка с 0 км/ч.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #48
        От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Какви са тия ограничения-7 км/ч?
        Тука у немско има по някоя и друга зона за пешеходна скорост. Не всички са свободни за влизане на всякакви МПС, но има и такива (мен ме снимаха в такава).

        А за отчитането, електронния тахограф ги отчита доста точно, мисля, по-точно от GPS и радар. Калибрира се по обиколка на гумите.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #49
          От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

          При ограниченията за скорост в населени места винаг3 гл2дам да съм под ограничението.Извън града с 10-20над ,но къдета позволява.На толерансите от 10км /ч.,не вярвам и не съм сигурен дали нещета са така,след като има знак за ограничение.Преди Белград моста на Сава ми резнаха тиквата с 90евро за превишение от десет ,даже те карат в участък и минаваш през съдия на бърз съд,време 2часа изгубени.Пазя си документите за спомен,та там няма толеранс ,за халогени без нужда 50-70евро,по милост 30.Скоро сигурно и тук ще изчезнат толерансите и трябва да свикваме.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #50
            От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            Целта е, че научих как е по света. Не знам какво толкова ти пречи някаква тема. Просто може да не я четеш.
            Офтопик, ама в Кауфланд са пуснали окомплектовани аптечки за 12 лева. Досега никога не съм бил по правилник, и съм питал по аптеките нямат ли изрядни аптечки за пред шапките. Не, че знам как да процедирам с 10 те вида бинтове...
            Ся мога да те "светна", че до тоалетна днес ходих три пъти (веднъж "по-голяма" и два пъти "по малка" нужда). В момента с голям зор пия втора водка.
            Сега по-информиран ли си?
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #51
              От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Радо и Лазар обаче могат.
              Ако ги отчета и докажа със снимка какво даваш ? Знам ,че не си дзифтар те така за спорта.

              Коментар


              • #52
                От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                Ся мога да те "светна", че до тоалетна днес ходих три пъти (веднъж "по-голяма" и два пъти "по малка" нужда). В момента с голям зор пия втора водка.
                Сега по-информиран ли си?
                Не, но ако отвориш тема за това - няма да тръгна да рева и се оплаквам, че не ми е полезна.
                Не го разбирам това дето таман тръгне някоя тема и извивате глас да я заключват.
                Айде да заключим форума за писане, че да не мине някоя безполезна (за някого персонално) дума? Га, че от заплатите ви ги удържат.

                Коментар


                • #53
                  От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                  Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                  Всъщност темата беше полезна за мене от гледна точка на това, че се размислих за това което каза Ясен. Действително от една страна закона санкционира превишаването с 10км/ч. с 20лв. От друга чисто формално, и превишаването с 5км/ч. си е нарушение на чл. 21 от ЗДвП. Тоест налице е основание за санкциониране и то точно по разпоредбата на чл.185 от ЗДвП. Така, че ми се струва напълно реално и за 3км/ч да те глобят.
                  Абсолютно съм съгласен... И това бе целта на темата - да 'огледат' повече очи проблема за 'подводните камъни' и вероятни алтернативи...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    А за мене темата явно ми е на карък, не трябваше да пиша в нея - току що ме снимаха с около 15км/ч в зона за пешеходно темпо (ограничение 7, с толеранса 10км/ч).
                    Продължението... 95 евро и някакви центове. По принцип е малко по-малко, но съм рецидивист в рамките на някакъв период...
                    Карал съм с 18км/ч, при разрешени 7км/ч. Предишното беше 76км/ч, при разрешени 70, глобата беше 30-40 евро. Има и разлика дали е в населено място или не.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                      Тя темата е полезна, но нищо чудно след няколко месеца вече да не е актуална. Мишките редовно рият по форумите и дебнат какви да са следващите промени. Без много да се интересуват има ли нужда от тях, няма ли. Заради това често сътворяват фантастични глупости, които пълните олигофрени в залата на НС гласуват без въобще да мислят. Така, че...от една страна е супер, че си помагаме, караме се да мислим, да прочетем нещо пропуснато... От друга обаче...по тоя начин си правим много мечешка услуга, защото комуникациите стигнаха до нива, където е много лесно да подкараш някой със собствените му камъни, по собствената му глава. Просто има такива хора-по природа предатели, доносници, мишки и нечисти, завистливи души. Не могат да сътворят нищо смислено, защото първото условие да управялваш една система е да я разбереш как работи. Неспособни са. Висока топка им е. Заради което предпочитат всичко да дойде наготово. Търсят....и нерядко намират.
                      Засега сме пред тях. Но трябва да е ясно, че това няма да е вечно. Стават все по-добри...
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Тя темата е полезна, но нищо чудно след няколко месеца вече да не е актуална. Мишките редовно рият по форумите и дебнат какви да са следващите промени. ...
                        Точно на това се надявам - да четат по-често форумите...
                        Защото в доста от тях се появяват напълно рационални предложения...
                        И темата не бе пусната с цел 'избягване строгостта на закона', а по-точно 'избягване абсурдите в закона'...

                        cecoa1, това у немско ли? Интересно ако бягам с 18км/ч явно ще изляза на снимката на радара - дали ще ми пратят глоба
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Всъщност ГПС-а поне на дисплея не отчита при малка скорост точно километрите. Като се движа със константна скорост 7-8 км/ч като изкачвам един наклон от моето село към хижата, според скоростомера на велосипеда ми, ГПС Гармн 76 ЦСХ показва скорости м/у 3 и 12 км.
                          И като се гледат тракове на състезания като пресичаш пътя и имаш стоп спираш и трябва 2-3 сек. да изчакаш ГПС да покаже 0 и тогава тръгваш, за да имаш в трака точка с 0 км/ч.
                          Това не е по темата, но гармина ти е настроен на икономичен режим. Дай му максимална точност и включи корекциите и ще стане по-бърз.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Точно на това се надявам - да четат по-често форумите...
                            Защото в доста от тях се появяват напълно рационални предложения...
                            С оглед глупостите, които творят, със сигурност четат форумите. За настоящия пък нямам никакво съмнение.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              Това не е по темата, но гармина ти е настроен на икономичен режим. Дай му максимална точност и включи корекциите и ще стане по-бърз.
                              В менюто му няма опция икономия на енергия. Или поне аз не намерих.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                                На последния ми акт директно беше отбелязано 81км/ч при ограничение 60.

                                Колеги, имам кратък въпрос: може ли да се оспори акт за скорост само на основанието, че господин Началник не ми е приспаднал тези 3-4% от грешка на уреда, или поне да "сляза" в по-ниските шамари?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X