Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
    ...та сега ще обикалям по магазините да си търся обукви с грайфер поне 3.5мм...
    Трябва да са зимни
    А за темата - отново: съвсем не е заяждане...
    Просто ми стана интересно дали това е пропуск в законодателите... И дали някой е бил глобяван за превишение с 1-9км/ч...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

      Адаш само степента на износване и/или налягане на гумите води до -3% от скоростта по табло от реалната. Има доста тестове. Отделно километражите на различните марки коли са винаги с до - 5 % показания, поради къде законови, къде по други съображения намерения. Графиките не са линейни, ето ти как идва и до 10 км.ч. за да си вържат гащите, евентуално, то за 20 лева глоба никой няма да тръгне да съди КАТ в Хага.

      Обаче това не важи за собствениците на Jeep Cherokee https://www.drive.com.au/motor-news/...20140716-ztmh4 , и те разбирам що цедиш всеки километър скорост.

      , Споко , на кивита много не вЕрвай.
      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
      В. Иванов

      Коментар


      • #18
        От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

        Адаш, както казах - въпросът не е за точността на измерване (на джипа наистина съм сравнявал с GPS - разлика под 0.5км/ч).. Конкретно това не ме притеснява, защото темпомата се настройва на цифрови стойности със стъпка 1км/ч, и наистина 'забива' точно скоростта без отклонения... Ако има нужда от корекция (например друг размер гуми) - мога да променя стойността на обиколката на гумата в милиметри, което ще калибрира скоростомера...

        Но въпросът е чисто административен - според мен както и да се тълкува, няма как да те глобят законно за превишение до 9км/ч (установени по законен начин)... И затова очаквах мнението и на колегите по въпроса..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

          Има в закона една "catch all" хитринка:
          Първоначално публикуван от ЗДвП
          Чл. 185. За нарушение на този закон и на издадените въз основа на него нормативни актове, за което не е предвидено друго наказание, виновните се наказват с глоба до 20 лв.
          Та по него - може.

          Коментар


          • #20
            От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

            Мдааа... Напълно е възможно...
            Значи пак отиваме в 'графата тълкувание' - все пак има нарочни членове за превишение на скоростта.. Т.е. няма да те глобят за превишение на скоростта, а по чл.185...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

              Съвсем директно тълкуване е според мен. Има нарочни членове за от 10км/ч нагоре. За по-малко няма, по-рано имаше изрично записано че не се санкционира превишение с до 5км/ч. В някоя редакция на закона стана 0.5км/ч, после не знам.

              Коментар


              • #22
                От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                Шефчето разправя, че из Америката не спазват ограниченията като цяло, особено тия извън населени места. При ограничение 70 си жулят с над 100, и това постоянно. Почнеш ли да го спазваш и правиш задръствания.
                Пак по католици от Папата... че се нароиха и други пагони, и те искат на хранилката...

                Коментар


                • #23
                  От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                  Изпитал съм го лично това с Америката. Спазвам ограниченията, настига ме ченгето, вади ме от пътя и казва "карай с трафика".Точка. Ама знаци...Няма знаци-не караш ли с трафика, си опасен за движението. Където няма голям трафик обаче се спазват ограниченията. В това отношение е доста подредена държава, където няма безумни правила. В доста щати при изпреварване е разрешено да превишиш, но после трябва да слезеш на ограничението. Много хитро и полезно решение е по пътищата, където има трафик от тежки машини.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                    http://www.mvr.bg/opp/%D0%BF%D0%BE%D...BE%D1%81%D1%82
                    В Германия и Америка ще им искаш стикер за метрологична проверка на камерата, дълбокомера или др. техн. ср за проверка на Мукавей, ако щеш и тук
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=163555
                    Не че нямаш право да искаш даже да полегнеш. И по- наблизо, покрай границите ни даже.
                    Щото вече ташаците с РАто ги няма, колкото и да им се ще на носталгиците
                    Последно редактирано от veskov; 31-10-17, 15:35.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #25
                      От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Адаш, както казах - въпросът не е за точността на измерване (на джипа наистина съм сравнявал с GPS - разлика под 0.5км/ч).. Конкретно това не ме притеснява, защото темпомата се настройва на цифрови стойности със стъпка 1км/ч, и наистина 'забива' точно скоростта без отклонения... Ако има нужда от корекция (например друг размер гуми) - мога да променя стойността на обиколката на гумата в милиметри, което ще калибрира скоростомера...

                      Но въпросът е чисто административен - според мен както и да се тълкува, няма как да те глобят законно за превишение до 9км/ч (установени по законен начин)... И затова очаквах мнението и на колегите по въпроса..
                      Е, аз се пошегувах но сериозно дадох инфо,че просто няма как до +9 км законно да се санкционира. Е ясно, в БГ има Ханку Брат улица по официалните документи на КАТ, ама това друга тема.
                      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                      В. Иванов

                      Коментар


                      • #26
                        От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        Шефчето разправя, че из Америката не спазват ограниченията като цяло, особено тия извън населени места. При ограничение 70 си жулят с над 100, и това постоянно. Почнеш ли да го спазваш и правиш задръствания.
                        Пак по католици от Папата... че се нароиха и други пагони, и те искат на хранилката...
                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Изпитал съм го лично това с Америката. Спазвам ограниченията, настига ме ченгето, вади ме от пътя и казва "карай с трафика".Точка. Ама знаци...Няма знаци-не караш ли с трафика, си опасен за движението. Където няма голям трафик обаче се спазват ограниченията. В това отношение е доста подредена държава, където няма безумни правила. В доста щати при изпреварване е разрешено да превишиш, но после трябва да слезеш на ограничението. Много хитро и полезно решение е по пътищата, където има трафик от тежки машини.
                        Америката за пример? При положение, че са по-зле от нас в броя на жертвите?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                          Америката за пример? При положение, че са по-зле от нас в броя на жертвите?
                          Доста условно са по-зле.

                          Примерно на бройка коли (което грубо съответства на това колко от хората карат кола) имат около 60% по-малко жертви.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                            Честно казано по-ме кефи решението на Норвежците... Има 'максимално допустимо' ограничение, което се променя само по изключение... Това да имаш ограничение за завой, за вход към паркинг/ресторант, за кръстовище, или пък за вилна зона (навярно село де) - е голямо изключение... Също както да имаш ограничение за изпреварване...
                            Няма такова нещо - остър завой без грам видимост, дето го минаваш с 40км/ч - пред него стои ограничение 80км/ч и разрешено изпреварването - ако искаш....
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                              Колеги, ето малко опит и от мен в Гемания: снимали са ме със скорост от 59км/ч, след махането на 5% толеранс се получиха 56км/ч и при положение,че макс. разрешена е 50 си отнесох фиш от 15 Евро. Всички стационарни и мобилни камери в Германия трябва да имат толеранс 5%,което го пише в глобата,като си я получиш по пощата. Мен са ме гонили с БМВ куките извън града (без да знам, че са куки) с камера вътре и затъмнени стъкла и ме бяха снимали (показаха ми полсе на монитора си), че съм бил с 43км/ч над разрешеното, но извън града и след приспадането на толеранса от 5% минах под 40км/ч над разреяената скорост и се разминах само с 3 точки от мак. 8 и 270 Евро. Инъче ме чакаше 1 месец без книжка и 450 Евро глоба. Полицаят ми каза, че малко по на север от тук в Дания за това направо те откарват в затвора и е много вероятно да ти конфискуват колата. Колега мой в Норвегия за 2 км над разрешената скорост след толеранса отнесе 200 Евро глоба.
                              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                              Тел: +359 887 847261

                              Коментар


                              • #30
                                От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                                Норвегия, Дания, това не беше ли неква Скандинавия ?!
                                Когато на Балканите се появи скандинавско мислене и манталитет, сигурно ше са се превъртели нЕколко сътворения на Света !

                                ... а и докато най-дългата писта в Света е лЕвата лента София-Перник, също.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X