Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Санта Фе II - охладителна система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Санта Фе II - охладителна система

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Мъдро е да си запишеш в профила къде живееш. Знаем читави работилници в цялата страна.
    Готово.

    И ден по-късно се оказва, че маркуча е само следствие. Термостата започна да отваря, когато му е кеф, като отворих капачката след 7км каране ми изля над литър антифриз на земята. Ще се гмуркам на дълбокото.

    Коментар


    • #17
      От: Санта Фе II - охладителна система

      Първоначално публикуван от bongo_bg Преглед на мнение
      ... Ще се гмуркам на дълбокото.
      Вече си се гмурнал, просто сега го осъзна.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Санта Фе II - охладителна система

        Не че съм много на ти, но нещата са по принцип логични. Доколкото разбирам охлаждашата система е като при японските автомобили.
        За да работи коректно трябва да е херметична. Започни с нова капачка на радиатора, нов термостат, обезвъздуши я според ръководставото. Огледай за спукани маркучи или тръби ако има и ако намериш такива сменяй.
        Следи количеството на охлаждаща течност в радиатора и разширителя. Ако си вдига много нивото в разширителя като загрее, излизат мехури и като изстине не си дърпа обратно антифриза в радиатора най-вероятно гарнитурата е здала багажа или нещо по-сериозно-глава, блок.
        Ако все още си неуверен можеш да си купиш тестер за изгорели газове в антифриза примерно от е-bay. Не струва толкова скъпо. Ако ти се пинтеляви, може да пробваш по следния начин. Правиш си една фуния от примерно 2л кока-кола която да пасва относително плътно към гърловината на радиатора. Махаш капачката на радиатора поставяш фунията в гърловината заливаш антифриз да покрива горните ламели на радиатора и палиш. Поддържаш нивото течност така, че да покрива радиаторната пита. Не я дръж запалена повече от няколко минути по този начин може да прегрее. Ако колата е обезвъздушена както трябва не трябва да има бълбукане във фунията. Ако излизат мехури при адекватно обезвъздушен мотор-проблем.
        Имах наскоро подобен проблем който го разреших без смяна на гарнитура и засега кинефа се държи адекватно. Използвах steel seel добавка за антифриз проъчах го от e Bay струва около 100лева с доставката . Може да пробваш , ако не свърши работа винаги може да се "метнеш на дълбокото".
        Ако имаш въпроси питай на лични.
        Надявам се да съм бил от помощ.
        Поздрави!
        П.П. доколкото си спомням модела е с верига която се сменя при определени километри май около 200 хил и да знаеш , че се къса ако не се смени на време. Може да питаш в хюндай.

        Коментар


        • #19
          От: Санта Фе II - охладителна система

          Здравей kikimora и благодаря за поста. Да, за да работи коректно, системата трябва да е херметизирана - това и аз го разбрах онзи ден. Това сега го имам. Въпреки последните проблеми, нямам нито капка антфриз теч от никъде... засега. Все пак последният ми опит да я карам премина неуспешно. Изминах 7км, според стрелката ми загря нормално, но термостата не отвори, парното не духна топло въобще. Като я спрях и тръгнах да отворям капачката да видя какво става, около литър антфриз се избълва през преливника на разширителният съд... С голямо налягане. Ден по рано, като смених маркуча и тествах какво става, правих точно, каквото каза - палих я няколко пъти за по няколко минути на отворена капачка. Първите няколко минути си се обезвъздушаваше, излизаше по балонче през 10-тина секунди и си поемаше "глътка" антифриз навътре, периодично допълвах. Няколко минути по-късно този процес спря и всичко изглеждаше перфектно. Както казах, до следващият ден.

          Събрах няколко позитивни мнения за специалист в Разград - ще го посетя в първия удобен за него момент. Все ми се струва, че нямам проблем с главата - в този случай най-големия ми разход излиза гарнитура, която нова оригинална е от порядъка на 150лв. Едно нищо, в сравнение със демонтаж за шлайване и т.н. Вечният оптимист...

          Коментар


          • #20
            От: Санта Фе II - охладителна система

            Къв ибей, къв стил сийл, кви сто лева ?! Трябва му майстор дето разбира !
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Санта Фе II - охладителна система

              Бонго, всеки автомобил има специфичен начин на обезвъздушаване, При някой ако не го следваш стъпка по стъпка няма обезвъздушаване, от там няма парно, няма отваряне на термостат , прегрява и чао. За това ти наблегнах на по- горния пост върху тази точка. Намери си ремонтно ръководство за модела и следвай процедурата описана там.
              Като загрее мотора налягането в охлаждащата система нараства, обичайно до около 1.1/1.2 атм, което е нормално работно налягане и се регулира от клапан в капачката на радиатора. Не е учудващо , че е блъвнала антифриз като си и махнал капачката. Температурата трябва да падне до около 30 градуса за да не хвърли антифриза като я отвориш.
              Това което аз ти описах в горния пост е начин да се убедиш, че гарнитурата е духнала, а не начин да обевъздушиш охлаждащата система.
              Пак ти напомням за веригата , ако нямаш информация дали е сменена, трябва да я смениш.


              Към Джоу
              Определено му трябва майстор дето разбира. Варианта със стиил сиил е в случай, че ремонта ти е финансово невъзможен или финансово безсмислен, че искаш да продължиш да си караш колата докато търсиш части и читав майстор. Всеки решава сам как и какво.
              Поздрави!

              Коментар


              • #22
                От: Санта Фе II - охладителна система

                Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                Пак ти напомням за веригата ...
                Санта Фе 2 ( СМ ) 2,2 ЦРДИ няма верига май...Мисля, че е с ремък.

                Коментар


                • #23
                  От: Санта Фе II - охладителна система

                  Да де ама е с верига и наистина се къса.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Санта Фе II - охладителна система

                    Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                    Да де ама е с верига и наистина се къса.
                    Нещо бъркаш. Да не говориш за Санта фе Генерация 1.
                    на Ген 2 след 2006-а 2.2 ЦРДИ са само с ремък.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #25
                      От: Санта Фе II - охладителна система

                      Колеги,и на SM и на CM двигателя е един и същ,а именно с ремък.Говоря за crdi!
                      Santa Fe 2.0crdi 4wd 113hp 2004

                      Коментар


                      • #26
                        От: Санта Фе II - охладителна система

                        Аз съм дилетант, както казах по горе МИСЛЯ , че е с верига, защото имам приятел който три дена след покупка сменя верига, защото се скъса със всички възможни последствия от това. Както и да е май и двата варианта ги има според това http://autoreplacementcosts.com/santa-fe-belt-or-chain/. Иначе цените на резервните части бяха учудващо приемливи.
                        А дали е ремък или верига като се скъса резултата е един и същ-близки срещи от третия вид.
                        Автора на темата изчезна, може би да сподели с какво в същност е неговият двигател.
                        Поздрави!
                        П.П. попитах чичо гугъл. До 2009 2.2CRDTi ангренажен ремък, значи на колегата е с ремък. От 2010 2.2CRDi е с верига. На приятелят ми е 11/12 и е с верига.
                        Хубаво е когато се изяснят нещата.
                        Последно редактирано от kikimora; 11-11-17, 09:24.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Санта Фе II - охладителна система

                          Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                          Аз съм дилетант, както казах по горе МИСЛЯ , че е с верига, защото имам приятел който три дена след покупка сменя верига, защото се скъса със всички възможни последствия от това. Както и да е май и двата варианта ги има според това http://autoreplacementcosts.com/santa-fe-belt-or-chain/. Иначе цените на резервните части бяха учудващо приемливи.
                          А дали е ремък или верига като се скъса резултата е един и същ-близки срещи от третия вид.
                          Автора на темата изчезна, може би да сподели с какво в същност е неговият двигател.
                          Поздрави!


                          П.П. попитах чичо гугъл. До 2009 2.2CRDTi ангренажен ремък, значи на колегата е с ремък. От 2010 2.2CRDi е с верига. На приятелят ми е 11/12 и е с верига.
                          Хубаво е когато се изяснят нещата.
                          Не се делят по години а по двигател явно. 197 коньовия 2.2 е с верига. Моя е 2010 но е 155 коня и е с ремък.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #28
                            От: Санта Фе II - охладителна система

                            Здравейте,

                            в събота вече стигнах до майстора. Генералното странно поведение на цялата охладителна система беше поради образувала се въздушна възглавница. Отне ни 1 час да го разберем това. При вече обезвъздушена система, ясно се видя, че е гарнитура. Както и очаквах. Вкарва въздух, прави налягане. Когато двигателя работи на място въздуха се избълбуква през втория разширителен съд, но като натиснеш газта започва да го задържа. Поръчал съм си и да ми промият системата и обръщам на червен антифриз след ремонта. Видя се и външно омясляване на турбото, но това е друга бира разговор.

                            Благодаря на всички за съветите и предложенията.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X