Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете с избор на служебна джипка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Помогнете с избор на служебна джипка

    Благодарско на всички за съветите. В крайна сметка май се ориентирах към Пежо Партнер Ранч за карането на всичките необходими неща, мерцедеса ще отиде на свободния пазар на автомобили и след като бъде продаден, ще се ориентирам към Октавия/А6 комби с 4х4 или куатро за обиколките и за мен си лично. Ще прехвърля всичкия багаж да се кара с 2 баничарки, а народа в новата кола и така.

    Коментар


    • #62
      От: Помогнете с избор на служебна джипка

      Тези баничарки си имат някои особености, макар двигателите да са що годе читави. Ние имаме такава. (ситроен е, ама се в г*з)
      Задните мостове са им с торсиони и се разкикерчват през определен пробег. Двигателите, макар уж еднакви, имат някои разлики през годините и този на пежо (поне така ми го казаха че е ) бил по-добър. На нашата и сменихме мотора и задния мост, че така изпадна от един донор, със стария двигател зимата имаше някои ядове и се случваше да пали със зор, "новия" (уж пежо) не сме имали такива проблеми, макар че е само на една зима, ама пали от раз кучето.
      Ако се целите и да е 4х4, поне по мнения от форума, задвижването е доста зле, разправят че обикновен бус с предно минава от там където това чудо 4х4 се зори да мине.

      Ако ще избирате баничарки огледайте и други марки. Форда също е здрав, но май доста се оплакват че е не особено комфортен.

      Според мен един пътнически бус би бил по-удачен. Нямам на представа дали би се вписало в бюджета и камионче (примерно мерцедес) от тип двойна кабина.
      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

      Коментар


      • #63
        От: Помогнете с избор на служебна джипка

        Първоначално публикуван от rusnache Преглед на мнение
        Благодарско на всички за съветите. В крайна сметка май се ориентирах към Пежо Партнер Ранч за карането на всичките необходими неща, мерцедеса ще отиде на свободния пазар на автомобили и след като бъде продаден, ще се ориентирам към Октавия/А6 комби с 4х4 или куатро за обиколките и за мен си лично. Ще прехвърля всичкия багаж да се кара с 2 баничарки, а народа в новата кола и така.
        В крайна сметка поне има някакво решение, а иначе си си за бан...

        Коментар


        • #64
          От: Помогнете с избор на служебна джипка

          Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
          Тези баничарки си имат някои особености, макар двигателите да са що годе читави. Ние имаме такава. (ситроен е, ама се в г*з)
          Задните мостове са им с торсиони и се разкикерчват през определен пробег. Двигателите, макар уж еднакви, имат някои разлики през годините и този на пежо (поне така ми го казаха че е ) бил по-добър. На нашата и сменихме мотора и задния мост, че така изпадна от един донор, със стария двигател зимата имаше някои ядове и се случваше да пали със зор, "новия" (уж пежо) не сме имали такива проблеми, макар че е само на една зима, ама пали от раз кучето.
          Ако се целите и да е 4х4, поне по мнения от форума, задвижването е доста зле, разправят че обикновен бус с предно минава от там където това чудо 4х4 се зори да мине.

          Ако ще избирате баничарки огледайте и други марки. Форда също е здрав, но май доста се оплакват че е не особено комфортен.

          Според мен един пътнически бус би бил по-удачен. Нямам на представа дали би се вписало в бюджета и камионче (примерно мерцедес) от тип двойна кабина.

          Фордска баничарка "кънект" му навъртях почти 250 000 от нов. На мен ми беше по-удобен от Пежо Партнър който карам от началото на тази година. По-висок е Форда, дуракоустойчив - за тези 250 000км съм му сменил 1 път горивен филтър, 1 акумулатор, и 1 път накладки, 1 път на 150 000 ремъци ангренаж, + ремък и ролка пистов ремък и абсолютно нищо друго / освен на 20 000 масло де/, само каране.

          Баничарка 4х4 си не е точно панацея за лоши пътища. С моят опит мога да кажа, че там където мине транзит с двигател с малкото коне / че тези по 140к.с и повече, въртящият момент им бяга в по-високи обороти/, с хубави /демек сравнително нови гуми на 1-2години/ на 16цола - баничарка няма да мине.
          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

          Коментар


          • #65
            От: Помогнете с избор на служебна джипка

            Бих предложил на автора на темата Волво ХС 70 Крос кънтри.Евтин за придобиване,адекватно 4Х4,автомат,бензин,може да се газифицира,носи много багаж.Приличен разход,удобен за дълъг път.При двама пътници и сгънати седалки може да побере повече багаж от баничарка.
            Не подценявайте способността да дърпа ремарке/едно ново ремарке струва 1000 лв/ и си "избива" парите от 3 курса(минуса е къде да бъде прибрано когато не трябва,но може да бъде взето и под наем).
            Алтернатива е Е класа 4матик,комби и както е споменато VW Шаран.
            Поне това е моят избор,но W124,който притежавам в момента не иска да умре.Даже няма признаци за някаква болест...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X