Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете с избор на служебна джипка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогнете с избор на служебна джипка

    Въртях и суках, мъчих се почти 2 години и вече няма как, трябва да купувам служебна джипка, тоест по-скоро паркетник, но нали е модерно всичко що е по-високо - джип да му се вика.

    Та, нек започна с изискванията ми към него:

    - голям тварен отсек/багажник - общо взето едно от основните изисквания, трябва да мога да качвам генератор, флексичка, резачка моторна, дрелки, 2-3 шатри, няколко лопати и кирки, няколко сгъваеми маси и още 100500 неща.
    - комфортен салон - знам колко прекрасен джип е Y60/Y61, но салона им е далеч да кажем от ML 2003-та година
    - да се движи спокойно на магистрала с около разрешената и отгоре малко
    - бензинов мотор - колкото и глупаво да звучи, ние правим около 10 000км/месец, дори при разход 10/100 дизел и 18/100 бензин, чети като газ, икономията е около 4000лв/година, което е много, а разход от 10/100 аз едно време на ML 270CDI постигах като го карах по магистралата с около 110км/ч сам, без багаж
    - да не живея в сервиза и да не си продавам другите коли, органите и тн като влезе в сервиз - много ми се ще да имам възможността да не ми пука колко струва ремонта, но предпочитам тея средства да ги инвестирам/да ги изпием и изядем с колегите/да им ги дам като бонус към зп, но не и да ги давам за недомислици като РР Вог (знам, че има собственици на Вог дето освен масло и накладки др не са сменяли, но аз не съм срещал до сега такъв)
    - да мога да слезна на черен път, без да му треперя че ще откъсна диф, ще пробия картер и ще затъна в първата локва
    - да мога да хвърля двата куфара в багажника, да кача дъщерята и жената и да отпрашим за Италия/Испания/Норвегия или където решиме без да събирам визитки на автопомощ и сервизи по маршрута

    Общо взето това са ми изисквания.
    Бюджет - до 15 000 български пари. Ще ми се да мога да дам повече, но не мога.
    Ще ми се да не ми е набор, но ако много си заслужава - окей съм, но повтарям, предпочитам да е 21 век.

    Не ме интересува точно определена марка или модел, все ми е тая дали ще е Порш или Мицубиши, важното е да ми върши работа. Почти съм съгласен и на 4х4 бус 7+1, но ако има как да не е бус ще е супер.

    До сега гледах разни туареи, кайени, паджерота и МЛи, според мненията на собственици - кайена е най-здравия от всички тях, но тук малко ми звучи като - е от Порше ли да се оплача, въпреки, че трябва май да са еднакви с туарега, но се оказа, че не са баш еднакви. Според няколко приятели с сервизи - купи си туарег. Според няколко приятели от Руссия, от другата страна на Урал - продай си бъбрека и си купи LC 120 Prado, сложи му големи джанти и си живей живота.

    Много ще се радвам на помощ с избора, че вече е наложително да купя някаква джипка.

  • #2
    От: Помогнете с избор на служебна джипка

    10 000 км месечно? По 500км всеки ден? Кога работите в тази фирма?
    За 15 000лв няма какво да издържи на това темпо. Или сте объркали цифрите, и то с много.

    Коментар


    • #3
      От: Помогнете с избор на служебна джипка

      Първоначално публикуван от rusnache Преглед на мнение
      ... Според няколко приятели с сервизи - купи си туарег. Според няколко приятели от Руссия, от другата страна на Урал - продай си бъбрека и си купи LC 120 Prado, сложи му големи джанти и си живей живота. ...
      С приятели от първия тип врагове не ти трябват ...
      Другите ти приятели в Россия обаче са по-прави ...

      Коментар


      • #4
        От: Помогнете с избор на служебна джипка

        Познавам двама с Кайени и....като за Порше (да се чете ФВ), са учудващо здрави.
        Недостатъци-няма да ти хареса разхода. В нито една версия. На това нещо 4х4 му е по-скоро бонус към основната функция-да върви много.
        За пробега-нов джип за 15 хиляди няма. А с тоя пробег всичко, различно от ново, ще е просто абонат по сервизите. Но не, че новото няма и то да стане абонат на втората година, ама до тогава ще е малко по-леко.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Помогнете с избор на служебна джипка

          искам да го видя този кайен натъпкан с "......... генератор, флексичка, резачка моторна, дрелки, 2-3 шатри, няколко лопати и кирки, няколко сгъваеми маси и още 100500 неща."

          + газова бутилка
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: Помогнете с избор на служебна джипка

            Чисто нова Дачия Дъстър, само с 7 бона повечко пари от бюджета ти и няма да имаш грижи за сервиз, поне докато е в гаранционен срок или определен пробег - https://dacia.bg/cars/Duster/9

            Коментар


            • #7
              От: Помогнете с избор на служебна джипка

              Не отговаря на много от критериите... и въпреки това - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=217197
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                10 000 км месечно? По 500км всеки ден? Кога работите в тази фирма?
                За 15 000лв няма какво да издържи на това темпо. Или сте объркали цифрите, и то с много.
                500км на ден реално нищо не е. Това е едно ходене до Кърджали/ Хасково и обратно. А имайки предвид, че цялата ни работа е такава, че не седим в София въобще и всеки ден сме някъде, то има месеци в които отиваме на към 13-15к км.
                Айде, да кажем, че няма да са вечно с джипката, но средно имаме по едни 2к км/седмица с нея, демек 8к на месец, което не е толкова далеч от 10.

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Познавам двама с Кайени и....като за Порше (да се чете ФВ), са учудващо здрави.
                Недостатъци-няма да ти хареса разхода. В нито една версия. На това нещо 4х4 му е по-скоро бонус към основната функция-да върви много.
                За пробега-нов джип за 15 хиляди няма. А с тоя пробег всичко, различно от ново, ще е просто абонат по сервизите. Но не, че новото няма и то да стане абонат на втората година, ама до тогава ще е малко по-леко.
                Съгласен съм, че караме много и прекрасно разбирам, че няма автомобил, който при едни 50К км за половин година да не ходи в сервиз поне 2 пъти за тази половин година, то и лека кола само по асфалта да я карам София-Бургас-София пак ще ходи в сервиза, най-малкото има консумативи различни от масло и филтри. Идеята ми е да не живее този автомобил в сервиза.
                Иначе казано, когато започвахме, си превърнах личната MB W202 1.8 на служебна. Колата направи за 2 години около 170хил. километра. Катериях по разни каманяци край Арбанаси, завирах я по секви лайна из Бургаско, карах си плочките за ремонта и теракола и видя какво ли не. В сервиза е била само за накрайници и шарнири и масло и накладки. Продадох я на един човечец от Велико Търново, до ден днешен си я кара и твърди, че й е направил още 80хил километра.
                Паралелно с W202 имах за служебна кола Рено Меган 2005-та година 1.5 дизел. Точно 10 години по-нова кола. Всеки 10-12хил. беше в сервиз за нещо, то не бяха носачи, лагери, съединител, дюзи и какво ли не. Та общо взето това ми е и идеята сега. Съгласен съм да е по-стар джипа, окей съм с по-скъпа поддръжка, но не съм кей да се разпада в движение като Вог-а примерно.

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Чисто нова Дачия Дъстър, само с 7 бона повечко пари от бюджета ти и няма да имаш грижи за сервиз, поне докато е в гаранционен срок или определен пробег - https://dacia.bg/cars/Duster/9
                Първо, за 22-24хил ще се ориентирам към LC 120 Prado и въобще няма да го мисля, но нямам 22-24, имам 15 + 3 за допълнителни разходи след покупка. Второ - дъстъра е малък, с малък багажник, с ужасен комфорт и след 300км в него боли всичко. Имам познат със служебен Дъстър и просто предпочитам да купя два Аутбека или форестъра, но не и това.
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-10-17, 06:22.

                Коментар


                • #9
                  От: Помогнете с избор на служебна джипка

                  Чудното е, че пробега голям, а парите малко. Пътуването с каква и да е машина отговаряща на тия критерии, струва поне 1000лв на месец повече от пътуването с лек автомобил. И това само от разлика в разхода на гориво, а ако се сложат и обслужвания и амортизация, сметката излиза още по-крива.
                  Не ви знам работата, ама 500км са поне 6 часа път и поне 50-60лв за гориво. Ако им се плаща на пътуващите и времето за път, под 150-200лв на ден, няма как да са разходите. Съответно се предполагат и сериозни приходи, които не отговарят на скромната сума за техника, пред която се поставят сериозни изисквания.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помогнете с избор на служебна джипка

                    Първоначално публикуван от rusnache Преглед на мнение
                    да мога да качвам генератор, флексичка, резачка моторна, дрелки, 2-3 шатри, няколко лопати и кирки, няколко сгъваеми маси и още 100500 неща.
                    При тези критерии за вместимост нито една жипка от тези масовите в родината не отговарят.
                    Жипките са и доста по високи от лек автомобил/баничарка и товарене на генератор примерно в багажника е доста интересно
                    багажниците им от друга страна не са кой знае колко по големи от на лека кола комби - разликата в обема е на високото а трудно се товари там
                    Аз бих си взел или:
                    1. пикап ама американски щот европейските са само дизели - ако приоритета е за повече офроуд, само дето не са много разпространени у нас - може да си внесеш бензинов от Русия или ФАЩ, ще имаш грижи с частите после обаче щото ги няма по моргите.
                    2. Баничарка пътническа - за по малко офроуд - кеф ти товарен обем с махнати седалки, кеф ти пътувания семейно. Там читава опция 4х4 за тези пари няма.
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помогнете с избор на служебна джипка

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Чудното е, че пробега голям, а парите малко. Пътуването с каква и да е машина отговаряща на тия критерии, струва поне 1000лв на месец повече от пътуването с лек автомобил. И това само от разлика в разхода на гориво, а ако се сложат и обслужвания и амортизация, сметката излиза още по-крива.
                      Не ви знам работата, ама 500км са поне 6 часа път и поне 50-60лв за гориво. Ако им се плаща на пътуващите и времето за път, под 150-200лв на ден, няма как да са разходите. Съответно се предполагат и сериозни приходи, които не отговарят на скромната сума за техника, пред която се поставят сериозни изисквания.
                      Точно тая бърза сметка направих още след първият пост, ама нали се занимавам с други работи.

                      100км пробег с нещо поне среден клас по работа са поне 10л нафта, което при 10К прави два бона кешовица само за гориво.

                      ... а и при тоя ТИРаджийски пробег, който явно е асфалтов, какъв е смисъла от джип ?!
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 30-10-17, 00:32.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помогнете с избор на служебна джипка

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Чудното е, че пробега голям, а парите малко. Пътуването с каква и да е машина отговаряща на тия критерии, струва поне 1000лв на месец повече от пътуването с лек автомобил. И това само от разлика в разхода на гориво, а ако се сложат и обслужвания и амортизация, сметката излиза още по-крива.
                        Не ви знам работата, ама 500км са поне 6 часа път и поне 50-60лв за гориво. Ако им се плаща на пътуващите и времето за път, под 150-200лв на ден, няма как да са разходите. Съответно се предполагат и сериозни приходи, които не отговарят на скромната сума за техника, пред която се поставят сериозни изисквания.
                        Абе и аз обичам да правя сметки на чужди пари, ма не винаги ги смятам правилно.
                        Занимаваме се с фирмени събития. Факт е, че 99.99% от навъртяните километри са асфалт. Проблема е, че сега го правим в комбинация Партнер+W203 комби+Киа Рио комби. И лятото всичко е супер както и ранна есен и късна пролет, но останалите 6 месеца от годината ни се разказва играта от носене на рамо по ливадите, просто защото с нито едно от трите не можеш да минеш още едни 500-1000м до точката.
                        Ето ти пример - правиме събитие миналата седмица в района на Правец. 99.99 от всичкия път който трябва да минем е асфалт и всичко е супер, но на 5 места трябва да влезем в нивата, на едното - до чешмичката дето е след разклона за Етрополе от Правец - през реката, иди дойди, минавам с партнера, минавам с мерцедеса, точно 500м по-долу сме дотам и с двете коли, може би страх, може би разум, не знам, но натам си бяхме пеша. А знаеш ли, писнало ми е вече адски да нося по километр чукове по 10кг, колове, генератори, резачки и тн. И го виждам как там където аз ходя пеша, някой с XC90, друг с Витара минават спокойно.
                        За да е още по-ясно как се навъртат средно 500км/ден - имаш събитие за клиент А, то ще бъде в Банско, ти си в София. Имаш 2 ходения преди събитието - хотелска част и маршрути. Средно това са 2*400км. Аз с W203 спокойно правя София-Банско-София за 150-160 минути. И всичко щеше да е супер, но утре тръгваш на 3 дневен трип - София - Силистра - Варна - Бургас - Ивайловград - Велико Търново - София и го прави сам човек, защото нищо освен маркировка на трасе или оглед на места не трябва да прави, а и да мине през няколко хотела, но това е на асфалт. А като се прибере той, на другия ден отиваме да оглеждаме места във Видин или Сърбия.
                        И айде всичко това е факт, че може да се прави със Субару Аутбек, но брат ми има такова, 2008-9 май беше, 2.5 мотор, на газ и при скорост 130-140 харчи 14/100, а понеже е с "фабрична" газ, то просто резервната 16"ка е хвърлена в багажника и заема 1/4 от него.

                        А приходите - не ми е свойственно да се оплаквам, но в момента не можем да си позволим инвестиция в кола повече от 15 кола + 3 за първоначалн ремонти. Уви това е положението. В момента оглеждам разни Навари понеже идеално подхождат на товароподемност, но от към комфорт нямам идея как са.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помогнете с избор на служебна джипка

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Точно тая бърза сметка направих още след първият пост, ама нали се занимавам с други работи.

                          100км пробег с нещо поне среден клас по работа са поне 10л нафта, което при 10К прави два бона кешовица само за гориво.

                          ... а и при тоя ТИРаджийски пробег, който явно е асфалтов, какъв е смисъла от джип ?!
                          Смисъла е в оня 0.1% от целия пробег който е извън асфалта, който ми разказва играта от мъкнене на рамо. А това е изгубено време + сили, а за съжеление сме 2 мъже и 4 момичета, понеже ни е такава работата, а и да бяхме 4 мъже и 2 жени, пак не е окей да си караш персонала да мъкне на рамо по 300м секви неща, щото ти не си купил джипка.
                          Повярвай ми, достатъчно дълго се мъчиме без джипка, бутаме партнер по ливадите и калищата, молиме се да не откъснем нещо и общо взето се гавриме с автомобилите.
                          В момента го правим с 3 коли, много нечии майки и пот. Идеята ми е от уравнението да извадя 1 кола и някаква част от потенето за сметка на увеличен разход на джипката и нейната вместимост. Да не нося сега зимата на рамо като гламав, понеже е сняг/кал, а поне малко от малко да ми е от помощ тоя джип и в крайна сметка да мога да си отида до вилата когато вали/има сняг, че ми е писнало на гъза и там да ходя по 2км пеша в посока есента/зимата/пролетта.
                          И точно понеже пробезите са големи, нафта не ми е вариант за джипка. При разход от 10/100 дизел срещу 18/100 бензин(газ) икономията на газ е средно 4хил лв/година, което малко или много са си пари.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помогнете с избор на служебна джипка

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            При тези критерии за вместимост нито една жипка от тези масовите в родината не отговарят.
                            Жипките са и доста по високи от лек автомобил/баничарка и товарене на генератор примерно в багажника е доста интересно
                            багажниците им от друга страна не са кой знае колко по големи от на лека кола комби - разликата в обема е на високото а трудно се товари там
                            Аз бих си взел или:
                            1. пикап ама американски щот европейските са само дизели - ако приоритета е за повече офроуд, само дето не са много разпространени у нас - може да си внесеш бензинов от Русия или ФАЩ, ще имаш грижи с частите после обаче щото ги няма по моргите.
                            2. Баничарка пътническа - за по малко офроуд - кеф ти товарен обем с махнати седалки, кеф ти пътувания семейно. Там читава опция 4х4 за тези пари няма.
                            Баничарката ни е 1+1, понеже си я ползваме яко товарна. Реално и в нея не можеш да товариш кой знае колко много, понеже първо спира да върви ако е тежко, второ - полезния му обем също е на високо и доста рядко може да се ползва, трето - по проходимост е на нивото на Киа Рио и види ли кал/сняг си е до там.Общо взето искам да я изключа нея от цялата математика, за да можем да го правим във вид - Киа Рио + джипка/пикап. Киата да вози хора + личния багаж на всички, джипката да вози хора + необходимия багаж.
                            Миналата година на едно събитие зимата ни помага мой приятел с Дискавери 3 - общо взето събрахме почти всичко необходимо в него, возихме се с достатъчно комфорт и само го натоварихме/разтоварихме, без да влачиме като идиоти по ливадите в русенско.

                            Не съм против американски пикап, не съм против пикап като цяло, но понеже опита ми с 4х4 машини се ограничава с вознето в Дискаверито на моя приятел, каране на ML270CDI първо поколение около 8 месеца и Аутбека на брат ми, нямам никаква идея какво да гледам, кое става, кое не става, кое е издръжливо, кое е на нивото на РР Вог и тн и тн.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помогнете с избор на служебна джипка

                              "Дакота" "Рам1500" "ФордF150" та дори "Силверадо" внос от по-назапад.
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X