Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете с избор на служебна джипка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Помогнете с избор на служебна джипка

    Първоначално публикуван от rusnache Преглед на мнение
    И дори нов двигател да й купиш е 2-3000лв, и като сложиш да й купуваш нов двигател всеки 50 000км, което е меко казано пресилено, пак няма да излезе на парите на джипка за 40-50 хил. лева.
    А и няма никаква гаранция, че джипката за 40-50 няма строши бутало или скорости. А имайки предвид колко са надежни колите 2016-2017-та година, по-вероятно е те да строшат бутало.
    Съгласен съм и съм на мнение, че с колата е като с жената - или случваш, или не. При такъв месечен пробег, аз не бих заложил на автомобил втора употреба.
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • #47
      От: Помогнете с избор на служебна джипка

      Наварата на комфорт не е толкова зле, даже мога да кажа, че са намерили баланса между нещата. Има някои и с блокаж на задния диф. С хардтоп има достатъчно място. Задните седалки не са много окей, както на всеки пикап за нашия пазар. Само не знам къде ще намериш на нормални километри.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      08седем9010З60
      MAKE RALLY NOT WAR
      Confidence in Motion

      Коментар


      • #48
        От: Помогнете с избор на служебна джипка

        Имал съм над 10 автомобила, осем от тях още ги имам и употребявам. Правил съм от 50 до 300к на автомобил. Никой от тях не е имал ремонти дори и близо до покупната си цена , с изключение на два , подложени на пълна реставрация.
        Просто при покупка трябва да се внимава какво се взима.
        При колегата подводния камък е че колата е служебна и я кара който я хване , следователно се кара като чужда.
        Фиат Купе
        Опел Фронтера В
        Мицубиши Паджеро Пинин

        Коментар


        • #49
          От: Помогнете с избор на служебна джипка

          Първоначално публикуван от Preslav Peychev Преглед на мнение
          Наварата на комфорт не е толкова зле, даже мога да кажа, че са намерили баланса между нещата. Има някои и с блокаж на задния диф. С хардтоп има достатъчно място. Задните седалки не са много окей, както на всеки пикап за нашия пазар. Само не знам къде ще намериш на нормални километри.
          И с неизгнило шаси ...

          Коментар


          • #50
            От: Помогнете с избор на служебна джипка

            Паджеро Спорт е на пикапска база и го има до по пресни години и с желания бензинов мотор, подходящ за газ(3,0 V6 177hp).
            Отделно бус Фолксваген, връщаш малко модела, има Т4 2,8 VR6 4x4. Същото го има на Шаран. Мотора е познат и не е скъп за поддръжка. Но всички предложени, вървят с автомат.

            Има Галопер с мотора на предложеното Паджеро Спорт, но по-ранна версия с по-ниска мощност. Там ръчна кутия се намира лесно, както и що годе добри екземпляри за малко пари.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #51
              От: Помогнете с избор на служебна джипка

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов
              Вие кога ще се научите да бъдете обективни?И да спрете да сравнявете круши с ябълки?
              Едно да се повтори,потрети едно нещо, друго е да всеки месец.
              За протокола, и аз съм минавал 1200км за един ден,и ?
              Сам човек 10 000 км/месец е множко, докато живеех в Русията съм го играл Ростов на Дон - Петербург - Ростов на Дон по 3 пъти на месец и това са си има няма 12 000км. Убийство е, но когато колата се кара от няколко човека си е абсолютно нормално.
              Ето ти програмата ни за тази седмица:
              Днес бях с мерцедеса София-Банско-Петрич-София - 500км.
              Утре сутринта колегата ще замине София-Велико Търново-Варна-София, вечерта ще се е върнал
              В петък ще ходим София - Русе - Добрич - Констанца - Букурещ - София, ще се върнем в неделя. Ето ти тази седмица как ще навъртиме над 2500км. Точно така ще мине и другата и по другата.

              Коментар


              • #52
                От: Помогнете с избор на служебна джипка

                Приятел от няколко месеца има и Т5 мултиван синхро. Чат-пат се возя с него, и да ви кажа, седалките са му отвратителни. София - Враца, и не мога да сляза, ама в буквалният смисъл. Имам си проблем, и обикновено не отдавам резултата от возенето на МПС-то, но когато го споделих със собственика, и той е на същото мнение. Мултивана е с най-високото оборудване (само без суха печка) и наистина се пътува приятно, ама после е ад, поне за мен.
                С мойта дърта джипка нямам такъв проблем дори и след 300-400км с по-напомпани гуми.
                Много рядко се возя, и наскоро ми направи впечатление, че след разходка като пътник с W163 слязох като след масаж.
                Май в сряда пак ще се повозя 200км с Т5-цата, и от сега нещо не ми се ще.

                Иначе, мултивана наистина е много функционален.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #53
                  От: Помогнете с избор на служебна джипка

                  Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                  ТоЙота Хи-незнамсикакво има 4х4 и са надеждни и безпроблемни машини.Проходимост има достатъчна за кален път и полянка,естествено с адекватни на обстановката гуми.
                  И сега ще дам едно предложение,за което никой няма да се сети:Санг Йонг Родиос-един от най-грозните автомобили,но пък отговарящ на условията,6 пълноразмерни места плюс огромен багажник,разбрах че има дори и 9 местни,озаран се возих в него-ами като истинско си е,2,7 дизел,163 к.с..Не знам дали има бензинов мотор.Има копче 4H и 4Л позиции.
                  Те това е решението!

                  Ето и малко текст от обява:


                  Много добър семеен ван от най висок клас със Телевизия -мивка -котлон спално на тавана за прохлада и всичко това го очаква един от вас . Наличен е и парктроник. Печка за подгрев на двигателя и купето през зимните месеци. Управлението е дистанционно и не се налага да слизате до колата за евентуални настройки.

                  Имайки предвид кой го е правил и какво предлага срещу парите си... Та дори ще остане някакър резерв от предвидените средства за изненади.Обаче пък ако гори повечко не е много оферта в дългосрочен план.
                  Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                  Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Помогнете с избор на служебна джипка

                    Аз не искам да коментирам бизнес частта, а с моите две стотинки да се фокусирам върху избора на кола. По-нагоре някой беше дал пример с Шкода Супърб 4х4, но според мен проблемите с нея са няколко - дълга база, малък просвет, прекалено лъскава, за да не ти пука за нея по черния път. И се замислих за следната алтернатива:
                    Шкода Октавия 1 Комби, има я във вариант 4х4 с Халдекс (ето сърча в мобилето - https://www.mobile.bg/539dxu). Стара е, но е евтина за закупуване, евтина за поддръжка, лесно се газифицира, по принцип си е с висок просвет, лесно се повдига с още 4 см. Багажникът е смислен (ок. 450л под кората с вдигнати седалки), добре върви по асфалт, т.е. достатъчно комфортна е за 99,99% от пътя ти - със сигурност много повече от който и да е пикап. И да се счупи нещо - части има, с лопата да ги ринеш. Взимаш две такива с 1.8Т двигател, който на газ на междуградско спокойно сваля под 10/100 (ако не е само магистрала), а на магистрала моят бивш Golf 4 GTI с него даваше разход около 1л на всеки 10км/ч над 100, т.е. при константни 140 - 14/100, при 180 - 18/100. Предимството на купуването на две (които общо ти влизат в бюджета), е че получаваш висока надеждност. А и все пак имаш две коли, т.е. можеш да работиш на два обекта едновременно.

                    Успех с решението! И да напишеш на какво си се спрял в крайна сметка

                    Коментар


                    • #55
                      От: Помогнете с избор на служебна джипка

                      Това със старите коли, които са по-надеждни от чисто новите искренно ме развеселява...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #56
                        От: Помогнете с избор на служебна джипка

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        Това със старите коли, които са по-надеждни от чисто новите искренно ме развеселява...
                        Подозирам, че е насочено към моя пост. Може да се изчисли, разбира се, но вероятността две коли да са по-надеждни от една е много голяма. Най-малкото, "отпадането" на едната не води до спиране на работата. А пък двете да "отпаднат" едновременно - това вече е функция на тяхната специфична надеждност, за която никой от нас няма достатъчно статистически данни, за да я сметне коректно.

                        Освен това, сравнението между нова и стара трябва да се разглежда и в плоскостта на финансите, т.е. TCO (TCO - Total Cost of Ownership или Обща стойност на собствеността, някой по-горе в темата беше направил доста подробна калкулация), а не само като "новата е по-надеждна, затова е по-изгодна". Възможно е и така да е, ама дали е валидно за всеки сценарий?

                        Това са реторични въпроси. Пак казвам - аз лично се фокусирах в даването на идея/и за кола, което се търси от питащия. Останалите аспекти (дали нова е по-добре, колко ще му струва, дали бизнесът му върви добре, колко пари изкарва и пр.) считам за иррелевантни за темата.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Помогнете с избор на служебна джипка

                          Първоначално публикуван от Dag Преглед на мнение
                          Като си толкова убеден, че не може, защо ти не покажеш как не може да мине по разкалян черен път?
                          Нямам Т5 за чупене и не аз изказвам нереалистични твърдения.

                          Първоначално публикуван от Живко Костадинов
                          Вие кога ще се научите да бъдете обективни? ...
                          Никога. Хората са субективни по определение.

                          А отделно че намекнах да не пишеш в темата. И имаше защо.

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          Това със старите коли, които са по-надеждни от чисто новите искренно ме развеселява...
                          Веселбата, за съжаление, има някои факти в своя подкрепа и за някои цели придобиването на автомобил по-ранно производство е оправдано по отношение на надеждността въпреки че вече е изразходван част от ресурса.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Помогнете с избор на служебна джипка

                            И чакаш по един месец в бокса за елементарен датчик или акумулатор / реални случаи /.
                            Фиат Купе
                            Опел Фронтера В
                            Мицубиши Паджеро Пинин

                            Коментар


                            • #59
                              От: Помогнете с избор на служебна джипка

                              Да караш джип хиляди километри, само за да не изпадне нещо по черен път, ако евентуално се наложи, не е икономически оправдано. За тоя пробег, само за няколко месеца, стойността в пари на някаква колица комби вършеща същата работа, се харчи да пориш вятъра и да влачиш още тон желязо с джип. Горе-долу цяла кола да оставяш някъде по гори и черни пътища на половин година, ще се изравнят сметките с карането на джип на такива разстояния.

                              И още нещо - за мен лично, няма такъв джип или кола, които да ги карат много хора, и да изпълняват условието:
                              да мога да хвърля двата куфара в багажника, да кача дъщерята и жената и да отпрашим за Италия/Испания/Норвегия или където решиме без да събирам визитки на автопомощ и сервизи по маршрута
                              Става, но трябва и като служебен да го карам само аз, и най-много още един или двама човека, на които да имам доверие.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Помогнете с избор на служебна джипка

                                Еспейс или Шаран 4х4 е твойта кола.
                                Погледни и тях.
                                Аз лично съм с Еспейс но лошото е че след 96 нямат 4х4.
                                Но Вагините имат....
                                Даже тук се продаваше един автомат такъв....
                                Ако няма тежък офф си се справя перфектно....
                                Пък по такива мероприятия дето ходите мисля че винаги ще се намери някой джип да те дръпне при проблем...
                                Като ползвател мога да кажа че за дълъг път по-добро от вана няма....
                                Поздрави!
                                VITARA, SAMURAI
                                FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                                RENAULT ESPACE QUADRA
                                ...и едно сивикче за града...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X