Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете с избор на служебна джипка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помогнете с избор на служебна джипка

    Ако ще е за работа - баничарка или бус, ако ще е за разкош... Каквото си харесаш...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      От: Помогнете с избор на служебна джипка

      По 500км всеки ден, колата трябва да е максимално комфортна. И все пак,никак не ми се вярва да се минават по толкова км всеки ден. Много са засилени цифрите. Освен чисто нова, друга кола не мисля че ще успее да изкара повече от година.И пак не е гаранция,че няма да си отвиси в сервизите. Това е огромен пробег. Досега само една кола съм виждал с пробег около 6000км на месец от чисто нова.Освен че на водача му се обръщаше стомаха щом видеше кола.И в сервиза на месец и половина за консумативи.

      Коментар


      • #18
        От: Помогнете с избор на служебна джипка

        Аз се присъединявам към мнението на колегите, че ти трябва по-скоро пикап, отколкото джип.
        Гореизброените Туарези, МЛ-и, Кайени и т.н., едва ли ще събират повече багаж от едно комби висок клас...
        Предполагам една Skoda Superb комби ще ти свърши идеална работа, даже би трябвало да има такива с 4х4.
        Друг вариант ти е за тия пари да си купиш 2-3 броя Citroen C5 комби и докато единия е в сервиз да си джъткаш с другите
        Мерцедес Е класа и БМВ 5 серия комби също имат 4х4 и огромни багажници, но са с по-скъпа поддръжка и цена за придобиване от Ситроена и Шкодата.

        п.п.
        Ситроен С5 има хидравлично(или както там му се вика) окачване и можеш да си го вдигаш, когато минаваш през по-пресечен терен.
        Както и да си го сваляш/вдигаш през копче в багажника, което отговаря за височината на задницата, за да товариш/разтоварваш по-удобно.

        Където си ходил със служебното рено и старата Ц класа ще минеш и с гореизброените автомобили.
        Opel Insignia, Volvo XC, Skoda Octavia Scout също е ввариант, но е най-малката от всички изброени автомобили.
        Последно редактирано от mokanina; 30-10-17, 10:58.
        РенеГАД
        VW Golf V Variant 1.9 TDI
        Honda HR-V 1.6i 4WD
        "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

        Коментар


        • #19
          От: Помогнете с избор на служебна джипка

          Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
          По 500км всеки ден... Освен чисто нова, друга кола не мисля че ще успее да изкара повече от година.И пак не е гаранция,че няма да си отвиси в сервизите. Това е огромен пробег...
          А-а-а-а-а, Живко, нидьей тъй! Тука има 1001 теми (например тази) където на мен с освирквания и дюдюкания са ми обЕснявали, как това е нормален стандартен ежедневен пробег "само да си връткаш из Софето".
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            От: Помогнете с избор на служебна джипка

            Няколко пъти съм правил по 5000км за 22 работни дни, пътуване из КлетаМайкаБългария + работни срещи, и да ти кажа,думата смазан е леко/меко казано. После по цели съботи спя като пън. Без никакаъв офроуд, само шосета. За двоен километраж, за мен е в сферата на фантазийте. Предпочитам да си вярвам на очите и акъла,вместо на това как някой да ми обяснява че снега бил черен
            И при моят пробег, служебните коли трудно изкарваха без да посещават серивизте за туй онуй.И не сам чак такъв файтонджия, но това са много километри.
            Както и да е. Аз спирам до тук.

            Коментар


            • #21
              От: Помогнете с избор на служебна джипка

              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
              Няколко пъти съм правил по 5000км за 22 работни дни, пътуване из КлетаМайкаБългария + работни срещи, и да ти кажа,думата смазан е леко/меко казано. После по цели съботи спя като пън. Без никакаъв офроуд, само шосета. За двоен километраж, за мен е в сферата на фантазийте. ..
              А-а-а-а, слаба рИкия си ти и колите ти са били скапани. Я глей тука к'во ста'а:
              Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
              Извинявай, ама голяма глупост каза, Дъстър със S класа да сравняваш, дори и 20 годишна.
              Имам си 2, и си ги карам, минавам по около 140000 км. на година, със скорости недостижими за дачия, а за комфорт да не говорим.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #22
                От: Помогнете с избор на служебна джипка

                Селски приказки на мегдана. Мерене на чурки. Малко като БМВ на 20г, много върви и с 5лв се вози цял ден.
                Колите които карахме, не бяха на повече от 5г или 150 000км.В повечето случай чисто нови,или по на 60-70 000км. С горива и смазочни материали както си трябва, и трудно деянеха без да напомянт за себе си. Малки неща, но си имаше. За таралясник на 10г, след първият месец всеки ден по 500км,ще е цъфнал като майска роза.
                Манталитет, какво да правиш. За някой хора е по-важно да ги излъжат.

                Коментар


                • #23
                  От: Помогнете с избор на служебна джипка

                  Гагич и Живко вън от темата!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помогнете с избор на служебна джипка

                    Santafe 2
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помогнете с избор на служебна джипка

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      Няколко пъти съм правил по 5000км за 22 работни дни, пътуване из КлетаМайкаБългария + работни срещи, и да ти кажа,думата смазан е леко/меко казано. После по цели съботи спя като пън. Без никакаъв офроуд, само шосета. За двоен километраж, за мен е в сферата на фантазийте. Предпочитам да си вярвам на очите и акъла,вместо на това как някой да ми обяснява че снега бил черен
                      И при моят пробег, служебните коли трудно изкарваха без да посещават серивизте за туй онуй.И не сам чак такъв файтонджия, но това са много километри.
                      Както и да е. Аз спирам до тук.
                      Пък аз това лято няколко пъти съм правил по 1000км за един ден... Кадито го регистрирах на 30.05 и беше на 34500км... Сега е на 49100... Като му се събира повече от 1 месец да не е карано, докато почивах...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помогнете с избор на служебна джипка

                        Здравейте, пикап на базата на митцубиш Л200 , мазда Б2000 или подобните от другите фирми. Има място за багажа и за хората.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помогнете с избор на служебна джипка

                          Аз 97 г. купих два Транзита (единия 88г, другия 93), като двата правеха сравнително по равно 7-10 хил. км. на месец. По стария беше 160 х.км, по новия 110 х.
                          След една година, по стария хвърли ск. кутия (била и по слаба на стария модел) - нова (втора употреба) ск. кутия и пак в играта. Другия нищо.
                          Караха се 3 г., като в тоя период освен ск. кутия, имаше един съединител и другото масла, филтри, ремъци и накладки.
                          После се продадоха, не по причина, че нямаха ресурс........
                          Та, съвета ми е търси читава марка и с малък (сравнително) пробег. Ръждата да не те безпокои, все ще изкара 3-4 г, преди да умре.
                          Последно редактирано от Аndro 160; 30-10-17, 12:41.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помогнете с избор на служебна джипка

                            Техниката е като хората - напънеш ли я малко повече от колкото трябва и сдава багажа.

                            Ако искаш джип, ако искаш Прадо - вземаш LC J9 2001-2002г. Ако вземеш нещо до 300к реални, след това ще има да си го караш дълго време.

                            Километри, пари и други няма да ти смятам...За мен големи проблем е, че независимо дали търсиш джип, пикап, баничарка, бус или лека кола трудното е да намериш здрава в добро състояние и на реални километри!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помогнете с избор на служебна джипка

                              При така посочените критерии, само Vw Transporter T5 ми излиза като решение на проблема. Има го с 3.2 бензин + 4моушън, двигателя става перфектно на газ, място вътре бол, пък ако намериш и дълга база още повече. Проблема е че с този двигател се намира много рядко. Един познат всяка седмица прави по 1 курс с такъв бус до Холандия и обратно + въртене и в Холандия и в България - някъде по 6 000км му се събират на седмица, т.е. по над 20 000км на месец. Доколкото знам, единствено е имал проблеми свързани с двигателя, но неговия е дизел, така че те при бензиновия отпадат. Аз лично съм ходил с него веднъж до Холандия - 2600км за около 32-33 часа ги направихме, а пътуването беше комфортно и не ме е болял кръста след това. С такъв бус, пълен с хора и багаж 140км/ч на магистралата не се усещат изобщо.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помогнете с избор на служебна джипка

                                Първоначално публикуван от Dag Преглед на мнение
                                Vw Transporter T5
                                Малки колела, малък пътен просвет и изобщо значително по-ниско проходим от даденото в условието.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X