Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DLR на дългите светлини

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: DLR на дългите светлини

    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Защо, ще се обосновеш ли?
    А трябва ли? Нали това било друга тема?
    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
    А какъв беше проблема да оставиш късите на 75% - хем светят, хем не дразни.
    Какъв е изначално замисълът на ДЛР - да ти пусне някакви лампи като врътнеш ключа, нали не бъркам? Идеята е нещото да ги пусне защото водача може да забрави.
    Заради едната икономия ли карате на 25% дълги вместо на 75% къси? Колко гориво се икономисва с тези 25 вата разлика - 20 грама на 100км? Заслужава ли си да бодете очите на останалите? Това, че някой не ви е светнал не означава, че не пречите.
    Само защото си губи смисълът. Заслепяват те DRL, които са настроени на повече %. На 25% със сигурност не те заслепяват, пробвал съм го лично. Да не говорим, че има доста, дето карат на къси и дълги едновременно, за тях какво? На мен не ми пречат, карам със слънчеви очила или такива, за мъгла.
    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
    Защо, ще се обосновеш ли?
    Трябва да се забрани тотално движението със включени светлини в слънчев ден. Това е голяма простотия. Привличат вниманието ти и го отклоняват от другите участници в движението. Това достатъчно ли е?
    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

    Коментар


    • От: DLR на дългите светлини

      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
      А трябва ли? Нали това било друга тема?


      Трябва да се забрани тотално движението със включени светлини в слънчев ден. Това е голяма простотия. Привличат вниманието ти и го отклоняват от другите участници в движението. Това достатъчно ли е?
      Дали трябва - не е задължително. Нещо обаче много агресивен тон раздаваш, а само те попитах нормално, за да ти разбера мнението. За мен пък е голяма тъпня че отвличали вниманието, напротив с мойте зрителни дефекти е по-добре да светят, и отделно не ми отвличат вниманието. Макар че да, възможно е светещ обект насреща да ти отвлече вниманието, но не по-малко и билборд, примерно с мадама по бански или пък надраскан знак, или нещо друго.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: DLR на дългите светлини

        Не, не съм агресивен. Просто няма смисъл. Така или иначе, няма да се промени закона. Изказвам си личното мнение, без да генерализирам. И се адаптирам към поредната простотия на управляващите.
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • От: DLR на дългите светлини

          През деня до сега не ми се е случвало да ме дразнят светлини, а през нощта да кажем всеки 5-ти е много дразнещ. За H4 крушки си купувам Осрам от скъпите, Night breaker или Cool Blue, и всяка година ги сменям защото изгарят късите. Карам по 30 хиляди на година като късите са ми включени 100% от времето от завода.

          Това го казвам в защита на ДЛР качен на дългите с %, защото така нямаше да съм сменял крушки 3 години и едва ли щеше да съм дразнил някой през деня. Според мен това е далеч по-добре от нонейм диодни лампички и лентички.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • От: DLR на дългите светлини

            И за 10 г. нямаше да смениш крушки. А платката струва около 30 лв.
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • От: DLR на дългите светлини

              Не че нещо, ама като почнете всички да карате стриктно по ограниченията (разбирайте с 89км/ч на междуградски път), тогава спорете за ДРЛ-ите на 30% дългите ... И едното не е законно, и другото не е и иначе става малко лицемерно ...

              Аз и на старата кола бях сложил такъв модул пак на 30% и мога да твърдя, че привлича вниманието в пъти по-добре от някой който кара на къси светлини. Все пак късите са за да виждаш пред теб. А и в слънчев ден ДРЛ на 30% от дългите не заслепява повече от слънчевата светлина ...

              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
              ... Според мен това е далеч по-добре от нонейм диодни лампички и лентички.
              Повечето от тоя тип пък са направо ужасни ...

              Коментар


              • От: DLR на дългите светлини

                Ай сега, кой кара с 89...
                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                Коментар


                • От: DLR на дългите светлини

                  Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                  ...реших да пробвам, как ще е на късите. Ами, никак. Трябваше да настроя модула на над 75%, за да светят що-годе късите...
                  Тъкмо това обяснявах 4 страници по-назад Късите са "забодени" в земята за да не заслепяват нощно време, а идеята на DRL е да блещука надалеч /като дългите фарове/... От 20м и да те видят вече станало каквото станало
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • От: DLR на дългите светлини

                    За късите законът си е ясен - включени (на 100%) ако нямаш ДРЛ...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: DLR на дългите светлини

                      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                      И за 10 г. нямаше да смениш крушки. А платката струва около 30 лв.
                      Нямаше да смени,ако са обикновени.Осрам Н4 +110 или+130% ми изкарват около 20000 км,ама светят по-силно...

                      Коментар


                      • От: DLR на дългите светлини

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        За късите законът си е ясен - включени (на 100%) ако нямаш ДРЛ...
                        ... който е незаконен, ако е на дългите светлини, нъл тъй?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: DLR на дългите светлини

                          За мързеливите, или неможещи да четат (като Гагич ) - има ЗДвП чл.70, ал.2, т.2
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: DLR на дългите светлини

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RevolUnfinished.png
Прегледи:3
Размер:24.6 КБ
ID:5771642

                            Иначе, неколкократно съм обяснявал тука как се чете закон, ноооооо ти пак си бил в Русия
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: DLR на дългите светлини

                              Като започнем от това че задължителните DRL са минимум спорна концепция, минем през тона на темата и през крилатата фраза за проблемите с полицаите, мисля че на темата и стига.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X