Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DLR на дългите светлини

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • DLR на дългите светлини

    Привет колеги,
    не знам аз ли съм тъп, пропускам ли нещо или какво, но каква точно е логиката да се монтира DL модула на дългите светлини? Дори да се подкарат на 30-50% пак дразни насрещно движещите се т.к. светлината е насочена и пържи ретинки.
    Тея неща по-долу не знам да са ги отменяли.

    1. (2) Използването на дългите светлини е забранено :
      1. 1. при разминаване; в този случай превключването от дълги на къси светлини става, когато разстоянието между превозните средства е не по-малко от 150 метра или в момента, в който насрещният водач подаде сигнал чрез превключването на светлините;
      2. 2. при движение по осветени участъци от пътя;
      3. 3. при движение зад друго моторно превозно средство на разстояние по-малко от 50 метра.

    2. (3) За подобряване видимостта на автомобилите и осигуряване безопасността на движението през деня те могат да се движат с включени къси и габаритни светлини.


    Ако пусна жалба с изброени 20 автомобила, има ли шанс да бъде взето отношение по въпроса?
    42

  • #2
    От: DLR на дългите светлини

    Е как каква е логиката - пестиш от крушките за къси ...
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: DLR на дългите светлини

      Логиката е подкрепена от факта че някои габрични DRL действително са на дългите, а това че тия дълги не са като другите и че все пак е гадно не влияе много на ентусиастите с базови електротехнически умения.

      А мотористите примерно са една отделна категория - много от тях си карат на чисти, ненамалени от нищо дълги светлини. Те са по-равни.

      Коментар


      • #4
        От: DLR на дългите светлини

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Логиката е подкрепена от факта че някои габрични DRL действително са на дългите...
        Дай пример с конкретен автомобил?
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          От: DLR на дългите светлини

          Lexus has installed high-beam or turn signal based DRLs on US models.

          Starting in the 2006 model year, Honda began equipping their U.S. models with DRLs, mostly by reduced-intensity operation of the high beam headlamps.

          Мазда6 DRLs are actually high beam bulbs that are driven at 50% power during the day.
          И т.н.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: DLR на дългите светлини

            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение

            Ако пусна жалба с изброени 20 автомобила, има ли шанс да бъде взето отношение по въпроса?
            Няма шанс. Много повече от 20 автомобила са така. И са одобрени от много по-сериозни инстанции и след по-сериозни измервания и изследвания от неопределеното, субективно твърдение - "пържи ретинки".

            Все някъде и по българското законодателство има допълнителен текст за дневни светлини, каквито се явяват дълги без габарит на 30% мощност - решение от завода, присъстващо и в типовото одобрение. След определени години, тази функция стана задължителна за нови МПС, и някои производители са я решили по този начин. Няма как да ги изкараш нарушители със задна дата.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: DLR на дългите светлини

              Абе аз също не знам кой идиот е одобрил дълги за дневни нооо иди дойди.

              Обаче самоделките са тотална щета за насрещното движение.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: DLR на дългите светлини

                Доколкото знам НИКЪДЕ в ЕС няма одобрение дългите да могат да се ползват за ДРЛ...
                Имам едно Добло, чиито DRL наистина е в рефлектор като на дългите (неограничен), но е с отделна маломощна крушка... И това не значи, че ползвам дългите светлини...
                Законово погледнато според мен има основание за жалба...
                ОБАЧЕ... С какво ще установиш, че конкретния човек е ползвал дългите като ДРЛ? В момента, в който някой започне да човърка - пуска късите вместо дългите и си е законен отвсякъде...
                Пусни жалба против допълнително монтираните ксенони.... Ама дали ще има ефект - едва ли
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: DLR на дългите светлини

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Няма шанс. Много повече от 20 автомобила са така. И са одобрени от много по-сериозни инстанции и след по-сериозни измервания и изследвания от неопределеното, субективно твърдение - "пържи ретинки".

                  Все някъде и по българското законодателство има допълнителен текст за дневни светлини, каквито се явяват дълги без габарит на 30% мощност - решение от завода, присъстващо и в типовото одобрение. След определени години, тази функция стана задължителна за нови МПС, и някои производители са я решили по този начин. Няма как да ги изкараш нарушители със задна дата.
                  Нямам предвид автомобили със заводски монтирани DL системи на дългите. Говоря за селяни с дръгели на които са монтирани платки и не регулирани светлини.
                  42

                  Коментар


                  • #10
                    От: DLR на дългите светлини

                    Ми ва гтп гледат спирачки. Ако почнат да гледат и фаровете с машина ще е друго.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: DLR на дългите светлини

                      Нека да кажем че не винаги гледат и спирачки.

                      Коментар


                      • #12
                        От: DLR на дългите светлини

                        О, има напредък. Вчера даже ме караха да давам газ да мерят димност
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: DLR на дългите светлини

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          О, има напредък. Вчера даже ме караха да давам газ да мерят димност
                          Щом не са те спрели от движение, значи напредък никакъв.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #14
                            От: DLR на дългите светлини

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Щом не са те спрели от движение, значи напредък никакъв.
                            ???
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: DLR на дългите светлини

                              Вярно е, че има с отделна крушка, но пък има и такива, на които включването на дългите като дневни, е въпрос на активиране на съответната опция в софтуера.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X