Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DLR на дългите светлини

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: DLR на дългите светлини

    Монтират на % от дългите,защото късите са по-използвани,и обикновено изгарят по-рано-един вид,удължават живота на крушките.Каквито и да било светлини на насрещно движеща се срещу теб кола ще дразнят.И аз се дразня от фарчета за мъгла,ама оня си мисли че е голямата работа...Ксенони разни,монтирани на обикновени фарове също дразнят.Който иска да стигне жив и здрав,просто трябва да търпи,простотиите и агресията по пътищата е толкова много,че това е един от най-малките проблеми

    Коментар


    • #32
      От: DLR на дългите светлини

      На времето ги ограничавахме на 12в и бяха вечни. Като подгрева на лампи и кинескопи на 5,7-6, но знаеш. Е, не е като да клъцнеш и вържеш. Просто не разбирам упоритостта да правиш дългите и отказа да помислиш, послушаш, попиташ.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #33
        От: DLR на дългите светлини

        Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
        И на "селтака" ако му дойде бързо на ума да те нарисува едно хубаво - че си карал агресивно и си му влязъл в лентата и в паниката си ти е светнал с дългите ...
        И тогава да видиш ти едно бла, бла, бла ...
        Нямаш ли видеорегистратор иди обяснявай, че нямаш сестра. А то като знам и как се приемат тия видеа за доказателство ...
        Имам регистратори и за напред и за назад. Нека рисува колкото си иска.
        42

        Коментар


        • #34
          От: DLR на дългите светлини

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          На времето ги ограничавахме на 12в и бяха вечни. Като подгрева на лампи и кинескопи на 5,7-6, но знаеш. Е, не е като да клъцнеш и вържеш. Просто не разбирам упоритостта да правиш дългите и отказа да помислиш, послушаш, попиташ.
          На всички коли, които имат фабрично DRL и не са с диодни светлини, там разни "ангелски очи" и т.п. DRL са на ДЪЛГИТЕ.
          Предполагам, че е по-евтино за изпълнение. Като "цъкнеш" с лоста дългите не се палят отзад габаритите, осветлението на таблото, подсветката на бутоните в колата и т.н., нали? Не потъмняват часовници, дисплей на GPS-а / мултимедията и т.н. Сменят релето на дългите просто с някакво, което има и платка вътре. Ако го вържат на късите светлини, трябва да измислят да свети без светенето на всички габарити, подсветки в салона и т.н. Може би това е едно от обясненията?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #35
            От: DLR на дългите светлини

            Не. Да светнат само късите е елементарно просто.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: DLR на дългите светлини

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Не. Да светнат само късите е елементарно просто.
              На колата на аватара ти - сигурно.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #37
                От: DLR на дългите светлини

                Не се карайте! Еднакво е.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #38
                  От: DLR на дългите светлини

                  На дългите да сложиш DRL-а ми се струва, че има смисъл само ако си с HID крушка на късите. Едно време бях така с правилниата лупа (натъртвам на лупа преди някой да е скочил). Дългите обаче си бяха халогенна крушка. Тогава нямаше добри алтернативни варианти за дневни светлини.

                  Коментар


                  • #39
                    От: DLR на дългите светлини

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Не. Да светнат само късите е елементарно просто.
                    С кой говориш може би ?! Естествено, че Гагич разбира и от тоци !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: DLR на дългите светлини

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      На всички коли, които имат фабрично DRL и не са с диодни светлини, там разни "ангелски очи" и т.п. DRL са на ДЪЛГИТЕ. ...
                      Дрън дрън.... Я покажи един такъв, официално продаван в Европа, при който светват дългите ...
                      На всички автомобили, официално продавани в Европа ДРЛ са КЪСИТЕ светлини... Или има друга нарочна лампа (21W) за DRL...
                      Така бе и на Маздата ми... Имаше режим АУТО, ама единствения начин да не стартират късите бе да включиш превключвателя на 'габарит'....
                      При АУТО при подаване на контакт светваха фаровете, без габарити... През деня - подсветката - дневна... През нощта - автоматично светваше и габаритите и нощното осветление в купето...
                      DRL модула бе специално за Европа... Единствения начин да изключиш ДРЛ бе да поръчаш от Мазда друг модул за командване на светлините...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #41
                        От: DLR на дългите светлини

                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Дрън дрън.... Я покажи един такъв, официално продаван в Европа, при който светват дългите ...
                        Дрън-дрън ще викаш на съпратийците си.
                        Моят WH е правен в Грац и му светят дългите.
                        Другите по-стари Jeep-ки из форумЪт палят също дългите при активиране на дневни светлини, но при настройка на "Регион Канада" или подмяна на релето за дълги светлини, просто защото в Европата такава простотия със светене срещу слънцето не е имало, когато са правени.
                        По-новите коли пък са с разни "ангелски очи" и "нарочни за целта" диоди. Коли с крушки със жичка май вече не се правят освен в любимата ти Матушка.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #42
                          От: DLR на дългите светлини

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Коли с крушки със жичка май вече не се правят освен в любимата ти Матушка.
                          Правят се навсякъде.

                          Коментар


                          • #43
                            От: DLR на дългите светлини

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Правят се навсякъде.
                            Ми не - по-евтините коли са фабрично с ксенони, по-скъпите - с диодни фарове. Ся, може да е останала някоя "конвенционална" крушка по мигачи, габарити, но "главните светлини" вече никъде не са такива, освен при УАЗ "Патриот" и "Лада Кранта".
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #44
                              От: DLR на дългите светлини

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Дрън-дрън ще викаш на съпратийците си. ...
                              Ти ако си партиец - това си е твоя работа... Това, че съм безпартиен също си е лично моя работа...
                              А ти продължаваш да дрънкаш..
                              Потвърждаваш думите ми, че трябва да правиш модификации, неразрешени (и затова - незаконни) в Европа, а в същото време скачаш като яре пред майка си, че така било в Европа...
                              Та на това му се казва дрънканици Боголюбе...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: DLR на дългите светлини

                                Ако са на 25-30, дори 40% нищо не заслепяват... Фабричния DRL, когато е такъв, а не просто включени фарове, се прави на отделна светлина - за пример давам WV Caddy, но пришкоди, дачии и т.н. е по същия начин - 21W крушка с отворен /асочен напред/ рефлектор...

                                Аз на стария пасат /В5.5/ си ги бях направил на дългите с ШИМ 30% и нищо не заслепяваше - светеше горе-долу колкото един мигач. Късите светлини не са проектирани за тази работа - даже напротив, проектирани са ДА НЕ СВЕТЯТ към насрещните коли! За да постигнеш някакъв видим ефект, трябва поне на 50-60% да се захранят.
                                Друга причина да се ползват дългите е, че техните крушки се използват в пъти по-рядко и на практика не горят...

                                ПС: Относно менте-ксенона и карането на фарове за мъгла съм против и смея да твърдя, че вредят в пъти повече!!!

                                Ако една халогенна крушка 55W работеща на 30% може да навреди на ретината, какво правим със Слънцето!!???
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X