Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DLR на дългите светлини

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: DLR на дългите светлини

    Европейки, а не американки? Не вярвам...
    Предния ми автомобил бе Мазда 6 и нямаше нищо общо с писаното по-горе... Заводския модул за ДРЛ включваше КЪСИТЕ (без задни габарити и т.н.)...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #17
      От: DLR на дългите светлини

      За модел 2016 е това, но не знам дали за уса или европа.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: DLR на дългите светлини

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Европейки, а не американки? Не вярвам...
        Предния ми автомобил бе Мазда 6 и нямаше нищо общо с писаното по-горе... Заводския модул за ДРЛ включваше КЪСИТЕ (без задни габарити и т.н.)...
        Може би си прав, не съм се интересувал подробно. А може и опцията наистина да е за друг пазар и просто да си я има неактивирана за европейския.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #19
          От: DLR на дългите светлини

          Това имах предвид - за Европа си има конкретни изисквания... За Америка изискванията са други... Все едно да кажете, че тук са разрешени червените мигачи, мигащите стопове, или 'хоризонтално' (а не _/) отрязана форма на късите светлини...
          Тук си имаме конкретни изисквания за DRL, и според тях дългите не са сертифицирани за ДРЛ... Т.е. по всяко време можеш да подадеш оплакване срещу червен мигач, мигащ стоп и т.н.... Ама към кого да го насочиш, и защо мислиш, че някой ще ти обърне внимание?
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: DLR на дългите светлини

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Това имах предвид - за Европа си има конкретни изисквания... За Америка изискванията са други... Все едно да кажете, че тук са разрешени червените мигачи, мигащите стопове, или 'хоризонтално' (а не _/) отрязана форма на късите светлини...
            Тук си имаме конкретни изисквания за DRL, и според тях дългите не са сертифицирани за ДРЛ... Т.е. по всяко време можеш да подадеш оплакване срещу червен мигач, мигащ стоп и т.н.... Ама към кого да го насочиш, и защо мислиш, че някой ще ти обърне внимание?
            Защото селтака се плаши лесно - " Добър Ден г-н Селтак, обажда се инспектор Грую от районна дирекция Сливен във връзка с подадена жалба срещу вас, за това, че нам си кога сте създали предпоставка за ПТП карайки с включени дълги светлини бла бла бла"
            42

            Коментар


            • #21
              От: DLR на дългите светлини

              Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
              Защото селтака се плаши лесно - " Добър Ден г-н Селтак, обажда се инспектор Грую от районна дирекция Сливен във връзка с подадена жалба срещу вас, за това, че нам си кога сте създали предпоставка за ПТП карайки с включени дълги светлини бла бла бла"
              Доколкото е недоказуемо, трудна работа.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #22
                От: DLR на дългите светлини

                Някой може ли да извади изискваният за дневни светлини за България/Европа? Неща като интензитет и насочване има ли ги описани? Подозирам, че едни дълги на 30/50 процента ще се впишат идеално в тези изисквания...

                Коментар


                • #23
                  От: DLR на дългите светлини

                  Не знам къде бях чел изискванията, но освен изброените имаше и площ, отстояние от пътната настилка и отстояние между двата източника на светлина.
                  Пак по спомен - изискването беше за къси или DRL. Дълги и фарове за мъгла, липсваха в одобрените.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #24
                    От: DLR на дългите светлини

                    Аз па, като прочетох заглавието се сетих, за това:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=58656
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: DLR на дългите светлини

                      И това:
                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=27260
                      0+

                      Коментар


                      • #26
                        От: DLR на дългите светлини

                        Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                        Защото селтака се плаши лесно - " Добър Ден г-н Селтак, обажда се инспектор Грую от районна дирекция Сливен във връзка с подадена жалба срещу вас, за това, че нам си кога сте създали предпоставка за ПТП карайки с включени дълги светлини бла бла бла"
                        И на "селтака" ако му дойде бързо на ума да те нарисува едно хубаво - че си карал агресивно и си му влязъл в лентата и в паниката си ти е светнал с дългите ...
                        И тогава да видиш ти едно бла, бла, бла ...
                        Нямаш ли видеорегистратор иди обяснявай, че нямаш сестра. А то като знам и как се приемат тия видеа за доказателство ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: DLR на дългите светлини

                          Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                          ...А то като знам и как се приемат тия видеа за доказателство ...
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #28
                            От: DLR на дългите светлини

                            Самата идея за дневни светлини или движение на къси през деня, е абсолютна глупост. Пък, било то и фабрични. Та, от тази гледна точка, от 2010г. на всяка кола, която закупя, първата работа е да и монтирам DRL-платка на дългите, настроени на 25%, което е напълно достатъчно да отбия номера.
                            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                            Коментар


                            • #29
                              От: DLR на дългите светлини

                              А защо не късите на 30% и 100%? Защо дългите? Отговорът не е ,,по- лесно".
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: DLR на дългите светлини

                                Щото крушките са скъпи...
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X