Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спре ме .... охранителна полиция....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Спре ме .... охранителна полиция....

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    Въдят се все повече институции и фуражки, и като чета заглавието..................
    И все нЕма кинти.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #17
      От: Спре ме .... охранителна полиция....

      Кинти има, ама се разделяме на 2 раси - на бачкащи и на кърлежи. Постоянно чувам за "затягане на правила", болнични щели да режат, пенсии, на Технотест да сме ходели ако сменяме тапицерията, ТОЛ такси, винетките вече скочиха...
      1000 лева за каране в аварийна, 2 и нещо мин. заплати! Давай с тоягата, че най-лесно.
      7 бона глоба ако си ремонтирам колата сам???
      На мен кога ще дадат да регистрирам Технотест, ама на пазарен принцип!
      Аз лично излизам от това безумие, има си напълно законни начини. Като се закрепя и се изнасям извън България.
      Тъкмо научиха магарето да не яде, и взе, че умря.
      Ега ги хранят твърдия им електорат с кебапчетата и кюфтетата!

      Коментар


      • #18
        От: Спре ме .... охранителна полиция....

        Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
        ... не знам кво бе решил!Явно да си поговори.
        Полицаите са хора на късмета. Спираш човек или кола и не знаеш какво ще ти излезе оттам: може рушветче, може работа (писане, задържане, проверки разни), може сладка приказка или ново приятелство, може досада, може удоволствие че си поучил ближния как да си гледа работата, а може и бой да ядеш. Както провърви - пробват се първо по-важните в момента неща.

        Коментар


        • #19
          От: Спре ме .... охранителна полиция....

          Мене ме спираха преди годин подобни капии ,но катаджии в Стара Загора на път за мо рето .Уж превишена скорост,уж големи били кръглите халогени,накрая се оказа ,че проверяващия бил заклет фен и собственик на Форд Гранади,па моята беше много лъскава,та се помнаха едни приказки около 20 минути.Кво да праиш ,човешко е!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Спре ме .... охранителна полиция....

            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
            Мене ме спираха преди годин подобни капии ,но катаджии в Стара Загора на път за мо рето .....Кво да праиш ,човешко е!
            Ами НЕ, не е човешко, балканско е и факта, че полицая лъже само и само да завърже приказка или да си пробва късмета, отново е показателно за нивото на професионализма в случая...

            Защото ако те е обвинил, че караш с превишена скорост а радара не е показал такова нарушение си е лъжа, и лъжа не може да бъде основание да продължите разговора, и ако беше те хванал в нарушение според мен трябваше да опишеш случката и да се оневиниш, защото не може с "леко" нарушение(престъпление) да се докаже друго нарушение/престъпление, че и да те накажат за последното.

            Въобще и случката на автора и случката с теб си е показателна за какви льольовци в униформи говорим, които опорочават името и реномето на институциите.

            Мен лятото ме спряха полицаи над Албена, любезно поздравиха, представиха се, любезно поискаха документите ми, на колата, зададаха един въпрос отново любезно, предоставих им каквото искаха, пожелаха ми приятен ден и всичко приключи за под 2-3 минутки, ето това е човешко и професионално поведение!
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #21
              От: Спре ме .... охранителна полиция....

              А не е ли човешко да викнат колегите си от КАТ/ ПП ли, кво ли и да праснат един акт за 5К, па после давай на дело. В ЮК какво биха направили? Пускат те с поучително слово?! Не.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #22
                От: Спре ме .... охранителна полиция....

                Това мойто беше много отдавна,сега е друго!Сега КАТ проверяват на друго ниво и са много над другите полицаи ,като респект и професионализъм ,поне в повечето случаи!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #23
                  От: Спре ме .... охранителна полиция....

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  А не е ли човешко да викнат колегите си от КАТ/ ПП ли, кво ли и да праснат един акт за 5К, па после давай на дело. В ЮК какво биха направили? Пускат те с поучително слово?! Не.
                  Toва по какъв повод, че си е монтирал халогени ли?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Спре ме .... охранителна полиция....

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Toва по какъв повод, че си е монтирал халогени ли?
                    По повод изменение в конструкцията на автомобила. Дв инча лифт и големи точила. Допълнителните светлини бонус
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Спре ме .... охранителна полиция....

                      Впрочем милицията няма особени функции по установяването на изправността на ППС на пътя. Това е работа на пунктовете за ГТП, които даже са подресорни на друго ведомство, не на МВР.

                      Когато има, то е по конкретна акция, с конкретна инструкция и конкретни технически средства, раздадени на патрулите. Е, за очевидни простотии има процедура ама е сложна и рядко се прилага.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Спре ме .... охранителна полиция....

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        ...Мен лятото ме спряха полицаи над Албена, любезно поздравиха, представиха се, любезно поискаха документите ми, на колата, зададаха един въпрос отново любезно, предоставих им каквото искаха, пожелаха ми приятен ден и всичко приключи за под 2-3 минутки, ето това е човешко и професионално поведение!
                        Цъ ! Това също е балканско поведение . Колкото и да ти е чудно .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Спре ме .... охранителна полиция....

                          Професионалното поведение е да не те занимават със себе си изобщо.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Спре ме .... охранителна полиция....

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Професионалното поведение е да не те занимават със себе си изобщо.
                            Освен ако не си в явно нарушение или те спират за проверка поради необичайни неща по автомобила - при мен, дневни светлини с рефлектори, препълнен автомобил без нормална видимост през задното стъкло и т.н.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Спре ме .... охранителна полиция....

                              Правилната полиция не говори по същество. Поздравява, после само пише.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Спре ме .... охранителна полиция....

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Професионалното поведение е да не те занимават със себе си изобщо.
                                Нима?! И рутинни проверки има само в България?! Значи съм страшен късметлия да съм виждал такива и по чужбина.
                                А да са толкова професионалисти, че да знаят всичко за всички, дори не им е цел...поне официално (че електората реват от прекалено следене).
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X