Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Двигател на Yamaha TT 600E ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Двигател на Yamaha TT 600E ???

    Здравейте колеги!Появи ми се следния проблем!Когато запаля мотора и на ниски обороти се чува нещо като тракане, което като загрее леко изчезва сякаш, или може само така да ми се струва,а като му подам газ до средни и високи обороти не се чува.Мислех че е ангренажа, понеже мотора го купих преди 6 месеца, и собственика каза че е сменил ангренажа,обаче аз реших да сваля обтегача и сам да проверя.И така след като го свалих се оказа че е на средно положение, понеже го опънах до края и стигнах до извода че не може това е проблема!Мотора е само с стартер, има ли някой който да има идея какво може да е?

  • #2
    От: Въпрос за Двигател на Yamaha TT 600E ???

    Нормално за ямаха,биелата горе в буталния болт има елипса и затова тропа,проблема се решава само със смяна на биела и нов бутален болт,другото интересно че може да кара така с години,имам ямаха 350 5 години така си тропа но назад не знае.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Двигател на Yamaha TT 600E ???

      Нестава ли с втулки нещо, или само нов бутален болт, или по гъсто масло?То иначе трябва да цепя целия двигател!Колкото да не ме дразни това тракане!

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за Двигател на Yamaha TT 600E ???

        Първоначално публикуван от KtM_07 Преглед на мнение
        Нестава ли с втулки нещо, или само нов бутален болт, или по гъсто масло?То иначе трябва да цепя целия двигател!Колкото да не ме дразни това тракане!
        Пробвано е със втулка не става,смисъл няма достатъчно дебела стена,нов бутален болт временно решение и то донякъде,може стария да няма износване,масла и тем подобни също не,проблема само смяна на биела.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за Двигател на Yamaha TT 600E ???

          Поне ако сменя само буталния болт няма ли да намалее?Защото предимно чука на ниски обороти, но не всеки път го прави!Сякаш като е топъл не го чувам да чука!Хич не ми се иска да го отварям, че като знам какви са новите части.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за Двигател на Yamaha TT 600E ???

            Първоначално публикуван от KtM_07 Преглед на мнение
            Хич не ми се иска да го отварям, че като знам какви са новите части.
            Ами не го отваряй.
            Може да са много неща. Изчакай да влоши за да е ясно от какво идва.
            0888932647

            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за Двигател на Yamaha TT 600E ???

              Колеги имам въпрос взех си тт 600 и му смених бутало сегменти клапани сега съм го затворил и ми остана само реглаж на клапани и въпроса е в какво положение трябва да е разпределителния вал когато трябва да се регулират кагато е на центровка или

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за Двигател на Yamaha TT 600E ???

                Според теб можеш ли да регулираш клапан при натиснато положение,трябва да са свободни,регулираш изпускателни и после всмукателни.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X