Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След употреба на алкохол...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: След употреба на алкохол...

    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
    Както казах проблем има, ако собственикът е в автомобила. Иначе проблем не би следвало да има. Нито за собственика нито за автомобила.
    Не и според настоящият закон... Хванат ли те с алкохол - на шофьора глоба, а автомобилът - на трупчета за определено време... Независимо кой и къде е собственикът на автомобила... Така е в момента...
    И не само за алкохол де... Например ако ти е изтекла книжката - същият номер...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #62
      От: След употреба на алкохол...

      Или четеш по диагонал или спориш заради спора. Как па определи, че "така е в момента", а? Пак да питам. Ти прочете ли последните изменения в закона? И пак да кажа. Аз лично ДА. И не чета само ЗДвП да знаеш. Приеми, че имам свободно време.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #63
        От: След употреба на алкохол...

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Не и според настоящият закон... Хванат ли те с алкохол - на шофьора глоба, а автомобилът - на трупчета за определено време... Независимо кой и къде е собственикът на автомобила... Така е в момента...
        И не само за алкохол де... Например ако ти е изтекла книжката - същият номер...
        Така го тълкуват милиционерите,а дали ще издържи в съда?Стоян публикува текста и коментара му ми звучи смислено.

        Коментар


        • #64
          От: След употреба на алкохол...

          Стояне, чета всяка промяна, включително и последната (дори май съм давал и цитати от нея в тази тема ....)...
          Вие кой очаквате да го тълкува? В края на краищата на полицаите им е разтълкувано някакси и те го изпълняват...
          Дали ще издържи в съда - не знам - там вече зависи от много фактори (за нашия съд)...
          Ако искаш пробвай... И след това обжалвай в съда...
          Това, което знам, е че доста народ остана без номера заради изтекли книжки и неплатени глоби... На приятел така вися месец служебен автомобил - служители на фирмата имали неплатени глоби... И след плащането на всичко, колата стоя още месец 'в бокса'.... На въпроса 'глобите вече са платени - върнете документите на автомобила' отговорът е 'връщаме ги, ама са изпратени по адрес на регистрацията на фирмата - София, до управителя... Нищо, че сме ви спрели във Варна, и автомобилът е във Варна'...
          А вие си тълкувайте както си искате...

          Я сега ми разтълкувайте, ако полицаят ме засече с 59км/ч при ограничение 50км/ч има ли право да ме глоби и с каква сума, ако има право
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #65
            От: След употреба на алкохол...

            Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
            Аз не бих ти услужил с автомобила си, ако имам и 1% съмнение, че ще ми навлечеш главоболия.
            Доколкото не се познаваме, аз съм 100% сигурен че не бих ти услужил, но ставаше въпрос за друго...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #66
              От: След употреба на алкохол...

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              ...
              Ако искаш пробвай... И след това обжалвай в съда...
              Ми пробвам,по неволя.Обжалвам с ясното съзнание че наказанието ще изтече преди евентуален ход на дело.И с още по ясното съзнание че дело за пропуснати ползи е кауза пердута.Имам четири спечелени срещу друга институция,и кво от това.А тъпотиите да си ги тълкуват тиквите дето ги творят.Кофтито е че като някой осъди държавата в СтрсТбург плащаме аз и ти,не осъдения.

              Коментар


              • #67
                От: След употреба на алкохол...

                Коста, за това съм съгласен... В случая обаче навярно делото за пропуснатите ползи е по-логично да бъде заведено срещу пиянката? Защото полицията не е виновна, че е действала според закона - това и е задължението в края на краищата..

                П.С. според мен споровете възникнаха, защото смесихме две неща, които се различават едно от друго:
                1. Спазването на това, което е записано в закона в момента
                2. Какво не ни харесва в това, което е записано в закона в момента...

                Сега чакаме новият 'бисер', дето ни го готвят...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #68
                  От: След употреба на алкохол...

                  Жоро,аз не оспорвам вината си/изтекла книжка,колата е на дъщерята а тя ми я е преотстъпила преди да ми изтече книжката на 5.01.2017 та/Платих си глобите и отново съм "убиец " по пътищата 33 години стаж зад волана и нито едно ожулване по моя вина.Бием самара да се сеща магарето...така беше при тато

                  Коментар


                  • #69
                    От: След употреба на алкохол...

                    Това, което ми идва на акъла в твоя случай е Collateral damage Покрай мургавите ни сънародници горим и ние....
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #70
                      От: След употреба на алкохол...

                      Жоро! На полицаите няма защо да им се тълкуват повечето неща. Със сигурност зная, че по провинцията (примерно)някой "шеф" чете закона, като дявола библията. Ма бързо се случват нещата като се пияви човек дето по-подробно чете. Е, разбира се относително бързо, ама става.
                      Факт е, че и неправомерно се свалят регистрационни табели, но не ми се струва да е толкова често. Случва се и служебни автомобили да останат "на трупчета". Ама, ако питаш мен има смисъл от цялата работа. Може и да не е по най-правилният начин в момента, но все пак!?

                      п.п. За превишената скорост е лесно, но не е за тази тема.
                      Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 30-10-17, 22:16.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #71
                        От: След употреба на алкохол...

                        Стояне,къде е ефекта?Днеска пак има четири жертви.Пияницата утре ще си купи некаква тояга за 500лв и пак ще убива,та кво като е с регистрация

                        Коментар


                        • #72
                          От: След употреба на алкохол...

                          Олигофрени винаги ще има, както и мангали в учебна кола скоро няма да се появят. Ма понамаляват комай. Поне хора дето (познавам) до скоро си позволяваха разни волности, вече поне се замислят.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #73
                            От: След употреба на алкохол...

                            Съгласен съм - и моите познати почнаха да си проверяват документите дали са им изтекли
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #74
                              От: След употреба на алкохол...

                              Олигофренията е лечима.С малко повече практика,не със закончета и алинейки,ма първо трябва да се дезинфекцира парламента...

                              Коментар


                              • #75
                                От: След употреба на алкохол...

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Покрай мургавите ни сънародници горим и ние....
                                И кво-о? Поредният законодателен акт, с персонална насоченост?
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X