Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След употреба на алкохол...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: След употреба на алкохол...

    Абе не знам как го тълкуват маститите адвокати и какво решение вземат съдиите...
    Ама според мен казуса е, че си "допуснал пиян водач да управлява МПС-то ти", и това трудно може да бъде оборено - фактите са налице... И няма какво да мислиш какво е било на времето като си давал автомобила...

    Дефакто - смъкват номерата... А как се развива нататък сагата - не знам.

    Причината за такъв закон Ви е ясна - мургавите ни сънародници винаги карат чужди автомобили... И без книжка... Какво ще им направиш?
    Свалянето на номерата все пак има някакъв ефект - поне няколко месеца този автомобил има вероятност да не е по пътищата..
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #32
      От: След употреба на алкохол...

      Първоначално публикуван от Anton-Varna Преглед на мнение
      ... аз каква вина имам ???
      У нас никой, никога, за нищо не е виновен. Краднат се милиарди, хора гинат, като мухи, виновен няма. Цялото това нещо се проектира върху населението и става анархия.
      За конкретния случай. Прехвърляш колата на жената, караш си фиркан, спират те, пишат ти акт, после пак се качваш да караш, акт и така продължаваш до безкрай.

      Коментар


      • #33
        От: След употреба на алкохол...

        Първоначално публикуван от Anton-Varna Преглед на мнение
        Тоест, ако провинилия се водач не е собственик на автомобила, на него му съставят АКТ, НО не свалят номерата на колата ???
        Ми според закона е така. Дал съм сламка за четене. Лесно се открива. Трудно ми е през телефона.
        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
        У нас никой, никога, за нищо не е виновен. Краднат се милиарди, хора гинат, като мухи, виновен няма. Цялото това нещо се проектира върху населението и става анархия.
        За конкретния случай. Прехвърляш колата на жената, караш си фиркан, спират те, пишат ти акт, после пак се качваш да караш, акт и така продължаваш до безкрай.
        Ти чел ли си наказанията след употреба на алкохол какви са? Щото аз ДА.

        п.п. Между другото някои неща са обект на НК. Не само ЗДвП е интересен.
        Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 30-10-17, 09:26.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #34
          От: След употреба на алкохол...

          Добре де, пак не разбрах...
          В края на краищата собственикът е ДОПУСНАЛ управлението на своето МПС от пиян/друсан водач...
          И според Закона Чл. 171/2/и, ясно е казано, че временно се спира от движение МПС-то за един месец (последната корекция в сила от 26.09.2017)... Къде е драмата?
          Свалят ти номерата пък ти обжалвай... Ако си мислиш, че ще стане по-бързо от един месец излизане на решение - значи си оптимист
          Пък и с последните корекции - трудно ще бъде в твой интерес решението...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #35
            От: След употреба на алкохол...

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Абе не знам как го тълкуват маститите адвокати и какво решение вземат съдиите...
            Ама според мен казуса е, че си "допуснал пиян водач да управлява МПС-то ти", и това трудно може да бъде оборено - фактите са налице... И няма какво да мислиш какво е било на времето като си давал автомобила...

            Дефакто - смъкват номерата... А как се развива нататък сагата - не знам.

            Причината за такъв закон Ви е ясна - мургавите ни сънародници винаги карат чужди автомобили... И без книжка... Какво ще им направиш?
            Свалянето на номерата все пак има някакъв ефект - поне няколко месеца този автомобил има вероятност да не е по пътищата..
            Фактите са налице, ама друг път. Допускането не е някаква абстрактна възможност, която ще е налице винаги и при всички обстоятелства. В закона ясно е записано, предоставяне и допускане. Това са две форми на изпълнително дяние, демек действие (предоставяне) - дават се на някой ключове от кола при наличие на предпоставка алкохол в кръвта над 0.5. Или се допуска (бездействие) изразяващо се в непротивопоставяне на собственика по отношение на лице, което към момента на непротивопоставянето е с алкохол в кръвта 0.5. Няма нищо за тълкуване. И точно както някой се изрази горе абсолютна врата у поле. И при двете форми на допускане и предоставяне собственика на колата, трябва да знае, че алкохола в кръвта е над 0.5!?!? ОМГ! Демек, 0.4, 0.3, не са нарушение по тая норма. Пълна идиотия, безумица, кретенизъм, властва в туй народно събрание. После същата простотия се пренася и у КАТ, където някакви налагат принуда върху автомобил, а не върху субекта на нарушението. Като краен резултат после по медиите дават, изплатихме ХХХХ сума обезщетения за лошо, бавно, некачествено, неправилно и какво ли не друго правосъдие!

            Коментар


            • #36
              От: След употреба на алкохол...

              Оффф.
              2а. (нова - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2017 г., изм. - ДВ, бр. 77 от 2017 г., в сила от 26.09.2017 г.) прекратяване на регистрацията на пътно превозно средство на собственик, който управлява моторно превозно средство, без да притежава съответното свидетелство за управление и/или е с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда, и/или е употребил наркотични вещества или техни аналози, както и при отказ да му бъде извършена проверка с техническо средство и/или с тест за установяване концентрацията на алкохол и/или употребата на наркотични вещества или техни аналози, или не изпълни предписанието за изследване с доказателствен анализатор или за медицинско изследване и вземане на биологични проби за извършване на химическо и/или химико-токсикологично лабораторно изследване за установяване на концентрацията на алкохол в кръвта му и/или за употреба на наркотични вещества или техни аналози, както и на собственик, чието моторно превозно средство е управлявано от лице, непритежаващо съответното свидетелство за управление - за срок от 6 месеца до една година;
              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

              Коментар


              • #37
                От: След употреба на алкохол...

                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                Фактите са налице, ама друг път. Допускането не е някаква абстрактна възможност, която ще е налице винаги и при всички обстоятелства. В закона ясно е записано, предоставяне и допускане.
                Поне цитатът да бе правилен - 'допуска ИЛИ предоставя':
                2. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г.) временно спиране от движение на пътно превозно средство:
                ......
                и) (нова - ДВ, бр. 60 от 2012 г., в сила от 07.08.2012 г., изм. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2017 г., изм. - ДВ, бр. 77 от 2017 г., в сила от 26.09.2017 г.) на собственик, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което е с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда и/или е употребило наркотични вещества или техни аналози - за срок от един месец;
                Вратата у полето я правят адвокатите и съдиите... Убеден съм, че при аналогичен текст в държавите с достатъчно разумна съдебна система нещата съвсем нямаше да изглеждат така...
                Дали може да се формулира по-точно - навярно може... Ти каква редакция би предложил?
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #38
                  От: След употреба на алкохол...

                  Стояне, говорим за спиране от движение, ти за дерегистрация.

                  Коментар


                  • #39
                    От: След употреба на алкохол...

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Поне цитатът да бе правилен - 'допуска ИЛИ предоставя':


                    Вратата у полето я правят адвокатите и съдиите... Убеден съм, че при аналогичен текст в държавите с достатъчно разумна съдебна система нещата съвсем нямаше да изглеждат така...
                    Дали може да се формулира по-точно - навярно може... Ти каква редакция би предложил?
                    Съдебната система е като всяка друга, с преимущества и недостатъци. Повярвай ми в съда правят разлика между допускане, предоставяне и съответно знаят какво значат и двете неща. Знаят също, че и двете деяния са умишлени и задължителен елемент от тях е да са извършени виновно. Което предпоставя знание на допускащия или предоставящия за концентрацията на алкохол в кръвта, (над 0.5) както и знание, че това е противопрвно и зание, че е укоримо и наказуемо. Един от всичките елементи ако липсват, липсва и нарушение. Съвсем целенасочено са го приели по този начин, ако искаха да се борят с този вид нарушение, вместо конкретна концентрация щяха да посочт други достатъчни признаци, които да описват нарушението и да са достатъчни за индивидуализацията му.

                    Коментар


                    • #40
                      От: След употреба на алкохол...

                      Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                      Стояне, говорим за спиране от движение, ти за дерегистрация.
                      Ми темата беше пусната за дерегистрация, та затова.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #41
                        От: След употреба на алкохол...

                        Убеден съм, че правят разлики между допускане, предоставяне и т.н... Въпросът е в тълкуванието
                        Встрани от общите приказки - така не даде по-добро предложение, което според теб би било необоримо от нашите адвокати в комбинация с начина на разсъждение на съда...
                        Защото ми се струва, че при такъв начин на мислене и вземане на решения, винаги ще има вратичка...

                        Да, според мен може да се напише, 'спира се от движение МПС на собственик, който е предоставил автомобил на лице, което в последствие е шофирало с концентрация на алкохол над 0.5 промила и/или под въздействие на наркотични вещества или техни аналози'.. И какво? Ще почнеш да спориш, че няма списък на 'аналозите'...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #42
                          От: След употреба на алкохол...

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          ... при такъв начин на мислене и вземане на решения, винаги ще има вратичка...
                          Нека да кажем, че повечето нормативни текстове у нас са умишлено писани да имат вратички.

                          Коментар


                          • #43
                            От: След употреба на алкохол...

                            Според мен наказанието трябва да е по-тежко именно за собственика (упълномощеното лице) предоставило автомобила - било то на вечно трезвения си син, в сряда, да ходи на университета, човек да стане... или на брат си, който не пуши, не пие пък няма пари за собствено возило...

                            Именно такива трезвени синове се въртят в кварталите, показвайки умения на 20 годишните автомобили на тати, и после блъскат нашите деца по пътищата!
                            Аз искам затвор за "тати" !

                            Коментар


                            • #44
                              От: След употреба на алкохол...

                              Концентрация 0.5, та концентрация 0.5... И как се установява това? Всички си купуваме дрегери, при това, легитимни и минали метрология?
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #45
                                От: След употреба на алкохол...

                                ittso - ами установява се лесно - с легитимни, минали метрология методи и устройства Точно затова е 'спора' с Борислав... Според него (а може и според част от съдиите) собственикът трябва да знае, че е предоставил на пил шофьор автомобилът си...
                                Докато според мен тълкуванието е, че собственикът трябва да знае, че е предоставил автомобилът си. И си знае, че ще понесе последствията от временното спиране от движение на МПС-то си АКО шофьорът е пил...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X