Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След употреба на алкохол...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: След употреба на алкохол...

    А, трудно....всички данни са в големия талон. Него не го отнемат. Отнеамт само тоя, дето си задължен да го носиш по закон-малкия.
    Това е същото като случая, когато кола с малък талон, прибран в КАТ, трябва да мине преглед. Като се появиха тия казуси, на КАТ им беше толкова ново и толкова непознато, че някой път дори връщаха талони преди изтичането на наказанието. Пиша пълномощно на съседа да ми прекара колата на преглед го пращам в КАТ да вземе талона. И знам за доста пъти, в които номера е минавал....
    Последно редактирано от santaclash; 27-10-17, 23:51.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: След употреба на алкохол...

      Нотариус се минава и без малкия талон, само с големия минах на скоро......Моят въпрос е, какво става ако ме хванат пил, но колата НЕ Е моя собственост ?????

      Коментар


      • #18
        От: След употреба на алкохол...

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        ...
        Според ЕС правилата трябва да носиш и предоставяш на органите част 1-ва от талона (замисли се защо бе станал цирк и защо сменяха талоните заради гърците и унгарците)... Докато част 2-ра е нужна само при прехвърляне на автомобила... Ще провериш ли кое в талона ти е част 1 и част 2? И кое ТРЯБВА да се изисква при прехвърляне (дали нотариуса ще иска да си сложи главата в торбата и да наруши Закона - това е лично негово решение)? Не ме питай, защо нашите политици приемат странни и неудобни решения ...
        Дали понякога минава и друг (незаконен) номер - може и да мине, може и да не мине в България (в белите държави - няма да мине)...

        Антон, тебе те глобяват, а колата спират от движение, независимо чия собственост е (дори и да е служебна, но там май има по-малък срок - 1 месец)... Пише го в закона...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: След употреба на алкохол...

          Много интересна тема.А каква е ситуацията,Примерно:Водач употребил алкохол ,дерегестрират(свалят номерата), но колата е Рент а кар?
          УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

          Коментар


          • #20
            От: След употреба на алкохол...

            Който кара и пие ,дори една бира,да му мисли и да се главоблъска!За тежки нарушения ,тежки санкций!Само дето мноого закъсняха,но все пак стана!Наркотици ,алкохол и купени книжки ,нямат място на пътя!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #21
              От: След употреба на алкохол...

              slowtraveler ...ами то точно тук е уловката, за която писах горе-нерегистриран автомобил се прехвърля с обикновен писмен договор. Автомообил с прекратена (дори временно) регистрация по всякаква логика трябва да се води нерегистриран. Но изобщо не съм убеден дали в КАТ ще се навият да го третират като такъв, понеже в техните информационни масиви той ще съществува. Големият талон е "свидетелство за регистрация"-т.е. държавата ти удостоверява, че на правно основание си получил ДКН и можеш да се движиш по пътя. След като няма регистрация, големият талон би следвало да стане автоматично невалиден, понеже няма как свидетелсващ документ да "надживее" обстоятелството, за което свидетелства. Той просто пренася върху информационан носител данни за едно обективно настъпило обстоятелство, каквото е регистрацията на МПС. В момента, в който вече няма регистрация, всички документи, които служат за доказването на нейното съществуване, би трябвало автоматично да станат невалидни. Но специално за големия талон тази невалидност ще е частична, защото данните на колата като ВИН, маса, екокатегория, ще си останат верни-колата си съществува, нищо не се е случило с нея физически, макар вече да няма ДКН.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #22
                От: След употреба на алкохол...

                Ми аз писах по-преди някои неща относно прехвърлянето на собствеността на въпросното возило. Иначе не е срамно да се попрочетат нормативните документи. Примерно ч.171 т.2а от ЗДвП или чл.21 (4) 2. от Наредба I-45. Това за начало. И го търсете в lex.bg.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #23
                  От: След употреба на алкохол...

                  Абсолютно съм против сядане зад волана след употреба на алкохол или наркотици !!!!!! Даже не си го и позволявам, НО не съм съгласен, че ако си дам колата на някого и го хванат употребил алкохол той ще ми върне колата без номера....Така наказват и мен(оставам без кола), но аз като му дадох колата той не беше пил....Нека му пишат АКТ, нека го накажат, ама колата ми какво е виновна, че и аз после няма да мога да я карам.......Тъпо е.....

                  Коментар


                  • #24
                    От: След употреба на алкохол...

                    Доколкото си спомням за алкохол е 0,5 еее седнал съм да ям ако ще и МВР банкет да има на съседната маса шибвам си една бира и т.н

                    Коментар


                    • #25
                      От: След употреба на алкохол...

                      Първоначално публикуван от Anton-Varna Преглед на мнение
                      Абсолютно съм против сядане зад волана след употреба на алкохол или наркотици !!!!!! Даже не си го и позволявам, НО не съм съгласен, че ако си дам колата на някого и го хванат употребил алкохол той ще ми върне колата без номера....Така наказват и мен(оставам без кола), но аз като му дадох колата той не беше пил....Нека му пишат АКТ, нека го накажат, ама колата ми какво е виновна, че и аз после няма да мога да я карам.......Тъпо е.....
                      Споко. В закона пише "на собственик, който ..."
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #26
                        От: След употреба на алкохол...

                        Първоначално публикуван от Anton-Varna Преглед на мнение
                        Тъпо е.....
                        Тъпо, не тъпо - решава проблеми.

                        Друг път ти ще знаеш да не даваш колата на хора дето не знаят какво да правят с нея.

                        Не е виновна КОЛАТА, виновен си ти с кривата преценка.

                        Коментар


                        • #27
                          От: След употреба на алкохол...

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Айдеее. Поредна тема за форумни разбирачи! След свалени табели (дерегистрация на автомобила) се чака определеният (в наказателното постановление) срок. През това време автомобилът 100 пъти може да смени собственика, но НИТО ВЕДНЪЖ не може да се регистрира отново!!
                          Разбирайте, че след изтичане на срока, автомобилът подлежи на НОВА регистрация с нов регистрационен номер.

                          п.п. Вие сте!
                          п.п.п. Форумните разбирачи де!
                          Когато и да закрият КАТ все ще е късно! За пръв път чувам НАКАЗАНИЕ, макар и административно, да се налага на НЕУДУШЕВЕН предмет! Като се съберат милицонери и тикви, резултата е такъв, не знам какво се учудвам.

                          Първоначално публикуван от Anton-Varna Преглед на мнение
                          Абсолютно съм против сядане зад волана след употреба на алкохол или наркотици !!!!!! Даже не си го и позволявам, НО не съм съгласен, че ако си дам колата на някого и го хванат употребил алкохол той ще ми върне колата без номера....Така наказват и мен(оставам без кола), но аз като му дадох колата той не беше пил....Нека му пишат АКТ, нека го накажат, ама колата ми какво е виновна, че и аз после няма да мога да я карам.......Тъпо е.....
                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Тъпо, не тъпо - решава проблеми.

                          Друг път ти ще знаеш да не даваш колата на хора дето не знаят какво да правят с нея.

                          Не е виновна КОЛАТА, виновен си ти с кривата преценка.
                          Ако си дадеш колата на някой, който е трезвен няма основание да ти спрат колата от движение. Текста е пародия пълна. Спира се от движение колата на
                          на собственик, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което е с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда и/или е употребило наркотични вещества или техни аналози - за срок от един месец;
                          Т.е в момента на допускането или предоставянето лицето трябва да е с такава концентрация на алкохол в кръвта. Всякакви други интерпретации са несъставомерни и не подлежат на санкция.

                          Коментар


                          • #28
                            От: След употреба на алкохол...

                            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                            Споко. В закона пише "на собственик, който ..."
                            Тоест, ако провинилия се водач не е собственик на автомобила, на него му съставят АКТ, НО не свалят номерата на колата ???

                            Коментар


                            • #29
                              От: След употреба на алкохол...

                              Борко, аз като си дам на някого колата и той е трезвен, пък след 2 дни е пиян, аз каква вина имам ??? Нали като му я давах, той беше трезвен....Защо и мен да ме наказват, като ми оставят колата без номера ????

                              Коментар


                              • #30
                                От: След употреба на алкохол...

                                Първоначално публикуван от Anton-Varna Преглед на мнение
                                Борко, аз като си дам на някого колата и той е трезвен, пък след 2 дни е пиян, аз каква вина имам ??? Нали като му я давах, той беше трезвен....Защо и мен да ме наказват, като ми оставят колата без номера ????
                                Нали и аз това казвам. Ако дадеш колата в сряда, па тоя се напие у петък, няма основание да ти свалят номерата. Няма основание и ако му я дадеш у сряда сутринта, па той се напие вечерта! Единствено в момента на даването, или допускането, ако концентрацията му е над 0.5, тогава ще ти вземат номерата. Питай ги как ще докажат, знание за размера на концентрация в кръвта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X