Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И нека бъдещето започне сега!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • И нека бъдещето започне сега!

    Ако си е мислил някой, че Вени има сериозни проблеми с Фейсбук, то нека погледнем какво от бъдещето ни е дошло на гости - Епъл вече притежава и може да използва вашата визия, лице, глас, дрехи, походка, и всички други визуални характеристики БЕЗ да се съобразява с вашата воля.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Apple.jpeg
Прегледи:1
Размер:289.7 КБ
ID:6138849

    П.П. - за момента това е в братска Мерика, в европа имаме регулации забраняващи това а от 2018 ГДПР не би позволило това, но това е към момента, и това е явно, а колко ли има скрити ползуватели...
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: И нека бъдещето започне сега!

    Ейся ще се почне колко души не ползват ябълката.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #3
      От: И нека бъдещето започне сега!

      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
      Ейся ще се почне колко души не ползват ябълката.
      Няма значение колко я ползват, а колко биват ползвани от нея ако примерно влязат да разгледат в магазина!
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: И нека бъдещето започне сега!

        Що си мисля че още като си купиш продукта за да го подкараш трябва някъкви регистрации.
        Тази стъпка ми се струва съвсем добровола избрана от теб самия.
        Пък после не били питали.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #5
          От: И нека бъдещето започне сега!

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Ако си е мислил някой, че Вени има сериозни проблеми с Фейсбук, то нека погледнем какво от бъдещето ни е дошло на гости - Епъл вече притежава и може да използва вашата визия, лице, глас, дрехи, походка, и всички други визуални характеристики БЕЗ да се съобразява с вашата воля.

          [ATTACH=CONFIG]935439[/ATTACH]

          П.П. - за момента това е в братска Мерика, в европа имаме регулации забраняващи това а от 2018 ГДПР не би позволило това, но това е към момента, и това е явно, а колко ли има скрити ползуватели...
          Това няма никакъв начин да издържи в съда и е направо смешно.
          Последно редактирано от господин никой; 26-10-17, 14:51. Причина: Какво стана със spoiler тага?

          Коментар


          • #6
            От: И нека бъдещето започне сега!

            Абе що не си живеете живота? Аз примерно далеч повече се дразня, че ме проверяват на летищата и ми губят времето. Ябълките са перфектни и ми служат вярно.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #7
              От: И нека бъдещето започне сега!

              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
              Абе що не си живеете живота? Аз примерно далеч повече се дразня, че ме проверяват на летищата и ми губят времето. Ябълките са перфектни и ми служат вярно.
              Това и правим, но не значи, че сериозни неща като това трябва да се неглижират!

              Утре ако станеш известен певец и епъл реши да сложи гласа ти на милиони устройства пак ли ще е неглижирано, ако не може да ги цакаш и стотинка?

              А ако детенцето ти утре цъфне на реклама в интернет, без да можеш да реагираш?

              А ако/когато ги хакнат и данните/алгоритмите попаднат в лоши ръце, пак ли не си струва да се замисля човек?

              Аз и по-горе отбелязях, че това няма за момента как да стане в Европа, но в разните трети страни и мерика може.

              А Даниел да чете какво пише, НИКЪДЕ не споменаваме за самите устройства, проблема е, че посещение в магазин БЕЗ да си пипнал дори епъл устройство те прави донор на данни и информация, чети братко, чети внимателно

              ОК, ще направя малко вулгарна аналогия но е валидна и илюстрира абсолютно същия проблем:

              Отива братчеда на професионален масаж, след успешен масаж каката внимателно премества течните емоции от устата си
              в епруветка, която бива продадена БЕЗ съгласието на братчеда, и от тази епруветка се клонират/забременяват примерно хора или плувците и ДНК материалите се (про)дават на полицията да си обогати базите данни, и след време полицията решава, че братчеда според ДНКа на плувците си е изнасилил преди 27 години една мома, която май тогава била пияна, и май била съгласна ама нали е под 13 години се води задължително изнасилване и т.н.

              Вариантите са безброй и проблема е в ЛИПСАТА на явно съгласие - ако не съм англоговорящ НЕ мога да прочета, ако съм сляп НЕ мога да прочета, ако съм неук НЕ мога да прочета, което е явна и категорична липса на съгласие и незачитане на волята ми, това обаче НЯМА да спре Епъл да ползва вашите данни за каквото си поиска!

              Както обаче казах, това в европа към момента НЕ може да се случи!
              Последно редактирано от BatGeorgeone; 26-10-17, 15:21.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                От: И нека бъдещето започне сега!

                Все пак и с тази бележка са ти дали избор дали да влезнеш или не.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #9
                  От: И нека бъдещето започне сега!

                  За втори път - това никога няма да мине в съда! Единствената причина за този надпис е точно това, което се случва в момента - евтина реклама за Apple.

                  Американската конституция не позволява да се възприемат права по този начин, когато става дума за обществени места. Ако това е твоята къща - можеш спокойно да сложиш тъпата бележка! Ако това е магазин - не ти е позволено!
                  Последно редактирано от господин никой; 26-10-17, 15:27. Причина: допълнение

                  Коментар


                  • #10
                    От: И нека бъдещето започне сега!

                    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                    За втори път - това никога няма да мине в съда! Единствената причина за този надпис е точно това, което се случва в момента - евтина реклама за Apple.

                    Американската конституция не позволява да се възприемат права по този начин, когато става дума за обществени места. Ако това е твоята къща - можеш спокойно да сложиш тъпата бележка! Ако това е магазин - не ти е позволено!
                    Без да съм юрист - ами табелата какво е, НЕ ВЛИЗАЙ, ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ, СТРЕЛЯ СЕ... ами аз съм сляп, мексиканец неук от село... и не знам кое е публичен имот и кое е частна собственост, магазина също е частна собственост и зависи според какъв контекст как ще бъде третирано но може и да се лъжа.

                    А Даниел пак чете диагонално, все едно на асансьор да сложат табела, или те записваме или не влизай въобще, ами ако съм инвалид, или майка с детска количка, или неук?

                    И не твърдя, че снимката е автентична, може да е шега или нещо подобно, но източника от където взех снимката е меко казано сериозно място и днес не сме 1ви Април все пак.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: И нека бъдещето започне сега!

                      Проблема е дефиниран още от Сталин.
                      Всички пишат, няма кой да чете .
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #12
                        От: И нека бъдещето започне сега!

                        Съжалявам труден съм за разбиране.
                        Тя Сири отдавна е във частните домове.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #13
                          От: И нека бъдещето започне сега!

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Без да съм юрист - ами табелата какво е, НЕ ВЛИЗАЙ, ЧАСТНА СОБСТВЕНОСТ, СТРЕЛЯ СЕ... ами аз съм сляп, мексиканец неук от село... и не знам кое е публичен имот и кое е частна собственост, магазина също е частна собственост и зависи според какъв контекст как ще бъде третирано но може и да се лъжа.
                          Аз също не съм юрист, но много добре знам, че това не е позволено за обществено достъпни места - магазина е обществено достъпно място. Как ще защитиш интересите на дете, ако несъзнателно влезе в магазина докато родителите са заети с нещо. ЗАБРАВИ ТОВА ДА МИНЕ В СЪДА! Казвам ти го в прав текст! Трябва да си дадеш сметка, че щатите не са България. И трябва да си дадеш сметка, че там всичко, което по какъвто и да е начин да заплашва деца е невъзможно. Също съответната табела лесно може да се атакува на база на сегрегацията относно която американците са много чувствителни. Това е пълна глупост!
                          Последно редактирано от господин никой; 26-10-17, 15:43. Причина: смислова добавка...

                          Коментар


                          • #14
                            От: И нека бъдещето започне сега!

                            Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                            Аз също не съм юрист, но много добре знам, че това не е позволено за обществено достъпни места - магазина е обществено достъпно място. Как ще защитиш интересите на дете, ако несъзнателно влезе в магазина докато родителите са заети с нещо. ЗАБРАВИ ТОВА ДА МИНЕ В СЪДА! Казвам ти го в прав текст! Трябва да си дадеш сметка, че щатите не са България. И трябва да си дадеш сметка, че там всичко, което по какъвто и да е начин да заплашва деца е невъзможно. Също съответната табела лесно може да се атакува на база на сегрегацията относно която американците са много чувствителни. Това е пълна глупост!
                            Ето го източника, твърди, че е в Чикаго от преди четири дни - https://twitter.com/kevinmitnick/status/921816073544093696

                            И понеже НИКОЙ не чете внимателно, включая и аз, масово сгрешихме

                            Ключовата дума е ДНЕС, записват всичко САМО днес, и това е законово изискване защото е имало специално събитие в точно този магазин.

                            Казуса за моралността обаче е валиден защото те ще пазят и ползват данните ВЕЧНО, и това вече не е грешка, разбира се в Европа това е трудно да стане, заради нашите регулации.

                            Последно редактирано от BatGeorgeone; 26-10-17, 16:17.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: И нека бъдещето започне сега!

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Ключовата дума е ДНЕС, записват всичко САМО днес, и това е законово изискване защото е имало специално събитие в точно този магазин.
                              Значи, в Клета Майка, ако отидеш на публично събитие - пр. митинг на таксиджиите пред Народното събрание, всеки, без изобщо да те предупреждава, може да те снима, да те излъчва по новините, да инкорпорира кадрите в документален филм, електронни игри и т.п. и ще притежава авторските права върху тези снимки и кадри, вкл. звукозапис, до дупка (мисля, че беше 70 години), пък може и вечно. И ще може да ги излъчва и ползва без да те пита и да ти дължи нещо.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X