Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питанка за парно и виско на FreeLander I FaceLift td4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питанка за парно и виско на FreeLander I FaceLift td4

    Здравейте. Преди 2 месеца си закупих фрилендър 2005та година с мотор TD4. Преди него бях със Subaru Forester, но ръждата започна да го гони и реших да го сменя. Трябваше ми кола с голям клиренс която да може зимата да изкачва едно баирче пред нас което е 10 метра. Реших че фрилендъра ще се справя с това, а и много ми харесваше като дизайн фейслифта му. Още не съм го тествал, но вече се чудя дали да не го продавам.. Ето защо:

    1: Това ми е 27-ми автомобил, имал съм и дизели за по 600лв. (ланча делта) но до сега такова безумно парно не съм имал. Колата и 1 час да стои запалена не стопля. После дори и да тръгна да карам парното духа, ама някак бучи зверски вътре иззад таблото а пред духалките духа едва едва. Мислех че може да има нещо разкачено по въздуховодите, или някоя изпечена клапа но колата е доста новичка а и гледах няколко други на познати и са същата плачевна история. Ако го пусна на 4та степен се равнява може би на 1ва на пасат. За пътниците отзад (детето ми) да не говорим.. Искам да попитам това дали е нормално. Смених филтър купе, уж тествахме термостата че работи. Един път загрее ли си държи температура. Нали двигателя е уж на БМВ. Имах БМВ със същия мотор който имаше някакви алуминиеви като свещи в малък съд за антифриза които го затопляха и сутрин имах много бързо топло и зверски яко парно. Тук има ли нещо подобно?

    2: От как го взех все сменям разни тампончета и каренца и такива неща защото:
    При подаване на много газ при рязък завой има чаткане/тупкане. Това се получава САМО при мнооого остър завой и наклонена кола и в обороти в които турбото дава яка тяга. При спускане пък, при малки завои без значение на скорост или не, без значение със натиснат съединител или не колата издава един странен шум "въът въът въът" (извинявам се хахаа). Обаче пък.. При загряла кола отивам на плаца, пускам съединителя на пълен ляв, десен, на задна както и да е и колата прави десетки обороти без запичане и каквото и да било. Пробвал съм много пъти. В кал когато подам газ задните гуми буксуват и т.н. Надолу по баир също не ми запича при пълен завой и т.н.т. Не съм пробвал само това с ключа и 10-тях килограма..

    3: Оказа се, че главата ми опира в тавана Гледам че няма как да сваля седалката и да срежа нещо с ъглошлайфа което после да завяря.. Някакво решение на този проблем?

    Поздрави.

    Съобщение от модератор:
    Моля, напишете си в профила от къде сте.
    ...ЦЪК
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-10-17, 12:51.

  • #2
    От: Питанка за парно и виско на FreeLander I FaceLift td4

    Вдигни едното задно колело и се опитай да завъртиш гумата, трябва да можеш да го завъртиш доста трудно.
    Ако не можеш значи си за рециклиране на муфа. Ако е много лесно също не е много добре. Огледай я ако не е мазна заначи е "отваряна" и е сипано по рядко масло. Правилното е с вискозитет 100 000 сантистокса. Моята си я направих по "хлабава" сложих и 4х60 грама /100000 / и 1х60 /60 000/.

    По другите въпроси не съм компетентен аз съм с бензинов.
    Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
    freelander 1,8 2001g.

    Коментар


    • #3
      От: Питанка за парно и виско на FreeLander I FaceLift td4

      A какво ще рече, че доста неща със раздатката (ако има такава) и виското били решени при фейса.. Аз не съм видял видима разлика на тези компоненти..

      Коментар


      • #4
        Доколкото знам,разликата в предавателното число към задния диференциал.
        Да има раздатка и след като е изчислено по добре след 2001 уж не се натоварва толкова виско муфата, а тя си е консумативи.
        Друго което съм чел тук е че, тръбите от ауспуха излизат по различен начин след 2001г.
        И така назряват по малко раздатката и не се обичат лагерите толкова бързо.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-11-17, 13:52.

        Коментар


        • #5
          От: Питанка за парно и виско на FreeLander I FaceLift td4

          Олеее, днес го тествах на едно поле с рекичка и МНОГО КАЛ (вали дъжд). Какво толкова му се присмиват всички на джипчето? Представи се ПОВЕЧЕ от добре. Минах от такива места че не е истина. А най-важното е, че никъде не опря. Все пак не съм си купил офроуд джип. Не е уазка нито ранглър ама аз и не искам такова нещо. Както и да е, пробвах и системката за спускане.. Странното е че нещо почуква под краката ми когато се наложи да спира колелата.. Не бях чувал този звук преди.. Иначе е голяма глезотия! Супер, МНОГО съм доволен.

          Коментар


          • #6
            От: Питанка за парно и виско на FreeLander I FaceLift td4

            Аз имам подобен проблем с парното.Моят е 2000г. 2.0 ДИ-98к.с. Не съм му мерил термостати. Ако намерите решение моля да споделите.

            Коментар


            • #7
              От: Питанка за парно и виско на FreeLander I FaceLift td4

              Точно така работи HDC с едно характерно притропване /почукване/. като го ползваш хвърляй по едно око на зеленото автомобилче ако светне в оранжево означава че системата почва да прегрява и следва изключване. Ама тряба да спускаш много дълго време за да стане това. Инак наистина е удобство, кръстосваш крака и врътиш геврека.

              Щом си се справил с калта значи муфата работи стига да не работи прекомерно.
              Има много клипове в тубата прегледай няколко и ще разбереш колко трябва да е "стегната"
              успех.
              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
              freelander 1,8 2001g.

              Коментар


              • #8
                От: Питанка за парно и виско на FreeLander I FaceLift td4

                Първоначално публикуван от zmiori Преглед на мнение
                Точно така работи HDC с едно характерно притропване /почукване/. като го ползваш хвърляй по едно око на зеленото автомобилче ако светне в оранжево означава че системата почва да прегрява и следва изключване. Ама тряба да спускаш много дълго време за да стане това. Инак наистина е удобство, кръстосваш крака и врътиш геврека.

                Щом си се справил с калта значи муфата работи стига да не работи прекомерно.
                Има много клипове в тубата прегледай няколко и ще разбереш колко трябва да е "стегната"
                успех.
                Супер, а дали липсата на парно може да се корени в изолирания EGR? Размишлявам просто.

                Коментар


                • #9
                  От: Питанка за парно и виско на FreeLander I FaceLift td4

                  Имам колеги с дизели и двамата "се оплакват" че на място не стоплят.
                  Ама после печка.
                  Деда ги знам дизелите. Печки и гадно мирише след тях.
                  Последно редактирано от zmiori; 06-11-17, 09:30. Причина: Г
                  Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                  freelander 1,8 2001g.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питанка за парно и виско на FreeLander I FaceLift td4

                    Не стоплят на място от некадърни "майстори".. Карам 3 нови дизела и на място си загряват. Но не са имали гениални намеси от сорта на "Аа за к'во ти е тоЗ катализатор" "по-добре е без ЕГР" и хиляди такива..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питанка за парно и виско на FreeLander I FaceLift td4

                      Здравей колега!
                      Намери ли решение с парното?? ...щото и при мен е същата работа - вентилатора е доста шумен и някак неефективен!

                      Съобщение от модератор:
                      Моля, напишете си в профила от къде сте.
                      ...ЦЪК
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-03-18, 14:14.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X