Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен проблем със скоростите на Santa Fe

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен проблем със скоростите на Santa Fe

    Здравейте,

    От година имам интересен проблем със скоростите, който се появява само, когато много застудее и температурите станат минусови. Когато паля сутрин, първо едвам превключвам някоя скорост, а задната изобщо не влиза. Случвало се е дори да не излизам с колата, защото няма как да включа на задна. Откакто стана пролет до ден днешен проблеми нямам никакви. Сега рано сутрин отново усещам как влизат по-трудно...

  • #2
    От: Странен проблем със скоростите на Santa Fe

    Поне да напишеш автоматична ли е колата или с ръчни скорости?

    Коментар


    • #3
      От: Странен проблем със скоростите на Santa Fe

      Предполага се че "влизат" означава ръчни скорости. Сменено ли е мАслото с истинско такова в кутията? Ако е с неправилен вискозитет - ще влизат трудно докато загрее. Също така е възможно да имаш износен съединител. Докато го локализираш проблема - за включване на задна сутрин - пробвай преди това да включиш на втора и после задна.

      Коментар


      • #4
        От: Странен проблем със скоростите на Santa Fe

        Колегата ме е изпреварил:

        Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
        ... неправилен вискозитет - ще влизат трудно докато загрее. Също така е възможно да имаш износен съединител.
        ...
        Кофти комбинация от стечение на обстоятелства, но не е невъзможна.

        Колега, ако не си (а явно не си) поглеждал маслото в скоростите, вземи и го смени с каквото трябва, пък ако се окаже, че си и за съединител, и него.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Странен проблем със скоростите на Santa Fe

          Има много пепел от феродовия диск и малки корозии по първичния вал.Докато си смениш съединителя пали на задна с натиснат съединител.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #6
            От: Странен проблем със скоростите на Santa Fe

            Да уточним с натиснат съединител 3та и 4та влизат ли нормално?
            Ако да, то е възможно проблема да е в жилата.

            Коментар


            • #7
              От: Странен проблем със скоростите на Santa Fe

              Най-вероятно се загряват и раздвижват ....
              Ако всичко включва на неработещ мотор и студена , замръзнала кутия - търсете жената!
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Странен проблем със скоростите на Santa Fe

                Забравил съм да уточня - става въпрос за ръчна скоростна кутия.

                Иначе, след като загрее колата, няма проблем със скоростите. Опитвал съм всички възможни варианти - да включвам на втора и след това задна, но все едно задната не съществува тогава. След час каране е окей, но в началото забравям за нея...

                Съединителят е сменен преди 2 години.

                Моите подозрения също са за кофти масло...бихте ли ми препоръчали какво да сложа, защото идва пак зима и искам да включвам на задна

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X