Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

    При мен мека връзка няма. Нещо може да е преправяно при теб. Виж тази схема.

    п.п. Иначе "антифризът", който си показал е от любимият ми!
    По-добре късно, отколкото по-късно.

    Коментар


    • #32
      От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

      Ами може и да е преправяно, като го взема от сервиза ще се опитам да го наснимам ей така за информация какво е отдолу.
      Понеже тези дни всички ги е налегнала някаква шопинг мания, май и мен не ме пропусна черния петък с благинки за черния самурай
      Взех хъбове изглеждат доста солидни, комплект с фитили, също като изработка изглежда много здраво всичко.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9230203Z.jpg
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5773310
      Взех и въже 16мм ПЕК 20 метра, шегели 3.25т, метално въже 11мм, тирфор 1.6 т и разни дреболийки да се намират ако потрябват. Сега ще кажете за лебедките и т.н., аз знам, но хубава и надеждна лебедка е над 600лв + преправяне на планки, брони, чудеса и т.н. А тирфора ще си го ползвам и на вилата за разни работи, трябва да бутаме едни големи брястове, та ще си влезе в употреба. Пък ще направя и по-натам клипче за използването му в "офроуда" ще ми е интересно дали ще може да ме измъкне от някоя малка калчица, разбира се за колеми калища и наклони знам, че няма да върши работа.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9230221b.jpg
Прегледи:1
Размер:142.4 КБ
ID:5773311
      Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
      Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

      Коментар


      • #33
        От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

        Здравей . може ли малко инфо на лично за радиатора че моя проблем е с радиатора на парното а в магазина не го откриват

        Коментар


        • #34
          От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

          Здравей Николай - радиатора го поръчах NRF8718042047076, платих с карта и дойде за 7 дена. Мониторахме го и си пасва точно, за сега нямам забележки.

          Малко ъпдейти по зукито - рециклираха ми спирачната помпа и сега работи без забележки, свалиха задния кардан и в феликс го рециклираха - карета, шлици, сменихме карето с ново Kavo, сложихме хъбовете, обаче има едно тракане при движение което си остана... според майстора е нещо на самата полуоска в диференциала... ама нали като са отключени хъбовете не трябва да върти нито полуоски нито диференциали... Ще ходя на друг майстор.
          Последно редактирано от CarTest™; 29-11-17, 20:19.
          Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
          Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

          Коментар


          • #35
            От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

            Я кажи какво точно ти правиха на кардана и колко ти струваше ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

              Кардана го рециклираха цялостно - не ми обясни подробно, защото не го носих аз там, но каретата били зле и са ги рециклирали и двете, шлиците са били износени доста и тях са възстановили - 180лв струваше. Сега като го погледна изглежда като нов почти. Преди имаше голям луфт, сега има съвсем малък в диференциала, който нямало как да изчезне защото е износен, но не е страшени няма проблеми. Преди имаше и големи вибрации, сега ги няма.
              Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
              Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

              Коментар


              • #37
                От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                Здравейте, взех си едно оригинално воланче, като ново е. Само ще видя като сваля спортния дали ще може да се монтира този без драми. С този спортен волан не може да се кара извънградско с по-високи скорости - кривнеш го съвсем леко, то наема да завива обратен почти... искам си камионски Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171206_173605.jpg
Прегледи:1
Размер:324.4 КБ
ID:5774129
                Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
                Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

                Коментар


                • #38
                  От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                  Колеги за съжаление не случих на най-читавото джипче явно, всичко до тук ревизирахме, сменихме, но остана един шум при движение - заведох го в специализиран сервиз за 4х4 на ботевградско шосе и се оказа раздатка - строшена е и не включва добре/изобщо предното. Търся раздатка, но от сервиза са звъняли в много морги и обяви - никъде нямало. Казаха ми, че става и от 1.0 литър. Ако някой има някаква ифорация от къде мога да се сдобия със здрава раздатка моля да каже, благодаря предварително!
                  Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
                  Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                    Във "фейса" има група offroad купува продава, там има обява на части от 15.12.2017.И от 1000 са различни.А какво е строшено на твоята?
                    Сузуки Самурай-старт от скрапа
                    0885192667

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                      Колега, по добре се чуй с Миро, за раздатката той е човека.....
                      Че бая май кинти наля вече в Самика....
                      Поздрави!
                      VITARA, SAMURAI
                      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                      RENAULT ESPACE QUADRA
                      ...и едно сивикче за града...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                        Благодаря колеги! Чух се с г-н Миро Иванов и ме посъветва към кой да се обърна. Ще трябва да се свали раздатката и занесе да се прегледа и ремонтира ако се налага. А до налятите кинти... прав си, увеличават се, но пък доста основни компоненти и възли се прегледаха и отремонтираха. Самурайката май ще си остава вечно моя
                        Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
                        Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                          Нали не си си въобразявал, че ще изкараш от нея пари?

                          Я кажи къде ремонтира кардана - координати. Благодаря.
                          По-добре късно, отколкото по-късно.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                            Кардана го занесох на ремонт в една фирма на Симеоновско шосе в София - Феликс. Няма да пускам линкове да не е реклама, но с търсене ще излезне. Не мога да кажа дали е добре свършена работата, но изглеждаше като нов, а все още не съм го карал някъде, за да кажа каквто и да е. Сега съм в поредното голямо чакане, да се наканят в сервиза, да свалят раздатката, та да я занеса на г-н Владо (само първото име знам ) да го прегледа и ремонтира каквото не е наред.
                            Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
                            Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                              Ти го свали и го занесе или ... ?
                              Последно редактирано от Жоро; 08-01-18, 21:28.
                              По-добре късно, отколкото по-късно.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                                Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
                                Ти го свали и го занесе или ... ?
                                Не свалят на място. Сваля се някъде другаде и се носи.
                                Утре ще им звъня да ме ценообразуват за ремонт на шлици и ще пиша, ако ви интересува.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X