Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

    Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
    ОФФ. Ми защото не стават. Уж са кални, пък на кал хич ги няма, а за асфалт - нали уж са кални....? И за там не са!
    На мокра тревица какъв купон става Караванните разбирачи обаче като ги видят и получават оргазъм !
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #17
      От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

      Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
      ОФФ. Ми защото не стават. Уж са кални, пък на кал хич ги няма, а за асфалт - нали уж са кални....? И за там не са!
      За KL71 съм съгласен, освен че на асфалт изчезват, ма поне "изглеждат".

      Но

      Първоначално публикуван от Rat Fink Преглед на мнение
      ...
      За гуми се заглеждам за АТ гуми за целогодишна активна употреба по шосе и лек офроуд - ще ходя по разни интересни местенца, язовири, хижи, свързано с хобито ми да съм сред природата и да снимам най-различни животники. Искам да ви попитам дали ще имам проблем с гуми 205/75/15. В момента е със 7 годишни куче марка твърди на камък и в дъжда направо си поднася.
      Харесал съм GOODYEAR WRANGLER AT/SA+ или KUMHO ROAD VENTURE AT KL78 в един от двата горни размера. Дали са удачен избор и имате ли впечатления от някоя от двете?
      ...
      колегата има предвид KL78, за които и мен ме интересуват всякакви мнения.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

        Аз като пробвах на разкалян черен път Кумхото за кал , ами беше си пародия . Аз със изтърканите 10 годишни мишелинки на ванчето тъй не съм се пързалял ! Може и да искат дълбока и мазна кал , знам ли ?
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #19
          От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

          Здравейте, взех General Grabber AT3 205/75/15 в крайна сметка.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9208039m.jpg
Прегледи:1
Размер:365.3 КБ
ID:5771371
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9208040A.jpg
Прегледи:1
Размер:89.7 КБ
ID:5771372
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9208044L.jpg
Прегледи:1
Размер:74.9 КБ
ID:5771373
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9208045H.jpg
Прегледи:1
Размер:262.0 КБ
ID:5771374
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9208047s.jpg
Прегледи:1
Размер:192.0 КБ
ID:5771375
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9208049z.jpg
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:5771376
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9208050E.jpg
Прегледи:1
Размер:119.8 КБ
ID:5771377
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9208051V.jpg
Прегледи:1
Размер:167.3 КБ
ID:5771378
          Прикачени файлове
          Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
          Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

          Коментар


          • #20
            От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

            Още тази зима ще съжаляваш, че не си си взел кални гуми и поне 215/80 15
            Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

            Коментар


            • #21
              От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

              Знам, че тези гуми са компромис, ще покарам пък то ще си покаже после може да си взема още един комплект гуми и джанти за кални приключения ако тези не ме устройват, но като цяло количката ще си я подготвям и за нормално движение по шосетата. Сега ще се сменят развалени спирачни цилиндърчета и воден радиатор, че е много ръждив.

              Някой може ли да ми каже дали колата има изобщо хъбове на предните главини? Автоматични ли са или ако няма това какво значи?
              Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
              Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

              Коментар


              • #22
                От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                Със капачки си(постоянно зацепени муфи).

                Изпратено от моят StrongPhoneQ4 с помощта на Tapatalk
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #23
                  От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                  Да стана ми ясно, благодаря! Проблем е че нов радиатор е 370лв дали ще стане да се сложи друг радиатор със сходни размери - за сега мисля от Suzuki Swift 1.3 като външните размери и тези на питата са сходни при самика са 47,6см/51,4см, пита 35см/38,7см, а на суифта са 37,5см/54,8см??? Ако някой е сменял радиатора от нещо друго моля да каже. Искам да си го купя нов, не употребяван и от морги. Ако някой знае също някъде да правят радиатори по поръчка моля също да сподели, ще черпя
                  Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
                  Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                    На твое място бих потърсил съгражданин ползващ отстъпки и бих си взел съответния за модела на тези 370 при 30% отстъпка

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                      Здравейте, вече поръчах NRF от Германия и ще ми дойде на 149лв с доставката и ме устройва. Обаче има ново 20 - задния кардан е за смяна, защото са износени шлиците и някой път на задна направо си блокира движението, а като го тествах беше ок Ако имате някаква идея от къде може да се намери нещо също ви моля да споделите - от морги някак си предпочитам да не е, освен ако не е от София и да може да го погледне майстора ми. Иначе като цяло други драми май няма, но и тези стигат

                      П.С. Майстора каза, че може да му завари хубаво шлиците и ще можело да се кара така и нямало да има проблем, а по-натам да си взема кардан. Отделно излезе и предно дясно каре за смяна та работим по въпроса.
                      Последно редактирано от Rat Fink; 09-11-17, 09:44. Причина: нова информация, вместо ново мнение
                      Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
                      Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                        При това, което ти е казал за заварянето по-добре вземи смени "майстора".
                        Сузуки Самурай-старт от скрапа
                        0885192667

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                          Здравейте, за заваряването и мен ме усъмни, обаче се оказа, че човека ми го е казал когато е бил вече почерпен вечерта и не е бил много наясно със себе си и световното положение Онзи ден отидох и си го взех, като не е заварявано нищо и няма да го прави защото не можело- явно го е обмислил на трезво Задния кардан ще го носим във Феликс по съвет и на майстора, а и по това което събрах като информация от форума и коелгата samuraj е добра опция. Нов кардан нямало как да се намери или много трудно, а и цената ще е 300+. Радиатора си го чакам от Германия, опакован бил вече в куриера, но още не са го изпратили. Като дойде ще влиза пак в бокса колата - сваляне на радиатор, сваляне на кардан, сваляне на каре и полуоска и взимане на размери. В магазините има 3 вида карета и полуоски за този модел с различна обща дължина и ще го поръчам като измерим. Спирачната помпа е за ремонт, изпуска леко, педала работи ниско - има ремонтни комплекти, ще видим дали ще стане или ще трябва нова.

                          Иначе се свърши добра работа - жилата са раздвижени и смазани, отпред сменихме амортисьора на кормилната щанга, че беше спекъл и изобщо не работеше, а при въртене на волана се чуваше яко стържене - оправи се с нов 60лв. Задните спирачки блокирали заради развалени спир. цилиндърчета - сложени нови по 30лв, плюс нови накладки отзад и нова спирачна течност. Вече на задна скорост на лек наклон не блокира
                          Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
                          Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                            Най-после след 7 дни пристигна радиатора от немско. Онлайн магазина няма да казвам кой е, за да не правя реклама, но на сайта рекламират доставка 1-2 дни... та в това отношение не са точни. Радиатора е NRF и изглежда добре направен, ще го видим после как ще се държи. Към радиатора прилагам и малка стимулация за майстора
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9223881l.jpg
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:5772628
                            Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
                            Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                              Колега, оправили гърнето? Аз вчера смених на моя предното гърне с ново.
                              По-добре късно, отколкото по-късно.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ново Самурайче - общи насоки и няколко въпроса

                                Първоначално публикуван от Жоро Преглед на мнение
                                Колега, оправили гърнето? Аз вчера смених на моя предното гърне с ново.
                                Да, но проблема се оказа меката връзка - сложих нова + тръбата от нея до задното гърне имаше дупки и я изрязахме и сложихме нова, а така също и нова тръба от задното гърне назад, че и там беше изгнила. Самото гърне обаче е здраво.Колата е в бокса и ще се сваля кардан, каре, спирачна помпа и слага радиатора. Отделно си чакам хъбове за предните колела, че наистина особено при тръгване се усеща все едно има спирачка, после се поотпуска явно като загрее маслото. Надявам се да се намали и шума с една идея.
                                Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
                                Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X